1. Maistas su augalų žiedais
Vieną kitą žiedelį salotose ar ant deserto matydavome ir anksčiau, tačiau labiau kaip dekoro elementą, kurį dažnas atsargiai nustumdavo šakute. Prognozuojama, kad kitais metais ir restoranuose, ir namų virtuvėse augalų žiedai vis dažniau taps svarbia sudėtine (ir valgoma!) patiekalų dalimi. Prognozuojamos tokios naujienos, kaip levandų latte, arbatos su kinrože (erškėtuogę primenantys žiedai, jau dabar populiarūs vaisinių arbatų mišiniuose), aktyvesnis rožių ar šeivamedžių žiedų pritaikymas.
2. Super milteliai
Apie supermaistą girdėjo daugelis, dalis žmonių atskirus produktus jau įtraukė į savo racioną, prognozuojama, jog ši tendencija tik augs. Nieko stebėtino – gyvenant įtemptu ritmu, norisi sveiku būdu greitai gaunamos energijos, o ir papildomų skonių kasdieniame maiste. Taigi, įsidėmėkite tokius produktus, kaip žaliosios arbatos milteliai matcha, peruvinės pipirnės (maca) milteliai, ciberžolė, spirulina, lapinio kopūsto (kale) ir įvairių kitų augalų milteliai.
3. Sveikatinančių savybių turintys grybai naujais pavidalais
Dar viena mada, kurią į priekį stumia sveikata ir savijauta susirūpinę pirkėjai, tiesa, ji Lietuvoje mažiau girdėta. Ne tik maistui, bet ir ruošiant gėrimus – kavą, arbatą, glotnučius – vis aktyviau bus naudojami tokie grybai, kaip reishi ir chaga.
4. Vis didesnis susidomėjimas Artimųjų Rytų virtuve
Su humusu, falafeliais, pita Vakarų pasaulis jau susipažino ir šie patiekalai visiems patiko! Tad nieko keista, jog smalsumas auga – neabejojama, jog bus atrasta ir pamėgta dar daugiau ir specifiškesnių regioninių Artimųjų Rytų patiekalų. Prisijaukinsime ir tokius prieskonius bei pagardus, kaip tahini, harisa, za’ataras, įvairesni džiovinti vaisiai.
5. Daugiau skaidrumo informuojant apie sudėtį, kilmę ir pan.
„Whole Foods“ prognozuoja, jog augant pirkėjų reiklumui ir jiems keliant vis daugiau klausimų, gamintojai neturės kito pasirinkimo, kaip tik dar atviriau, išsamiau kalbėti apie produktų kilmę, sudėtį, kuo daugiau informacijos pateikti ant pakuotės.
6. Inovacijos ir nauji augaliniai produktai
Besidomintieji augaline mityba jau dabar nemano, jog toks maistas blankus ir nuobodus, tačiau, žadama, jog inovatyvūs gamybos būdai leis sukurti ir rinkai pasiūlyti naujų produktų, kurių pagrindu taps augalai ir baltymai. Taigi, galime tikėtis naujų augalinio pieno, jogurtų variacijų, dar daugiau alternatyvų gyvūninės kilmės maistui.
7. Daugiau spragintų, pūstų užkandžių
Vienas kitas panašaus tipo produktas mums jau pažįstamas – pūsti ryžiai, spraginti kukurūzai, sveikuolių nežavintys riebaluose kepami ir akimirksniu išsipučiantys traškučiai. Prognozuojama, jog šio stiliaus maisto bus vis daugiau – gamintojai žais su makaronais, įvairiomis daržovėmis, jūržolėmis, pasiūlys jų skirtingais pavidalais, įvairiai paskanintus.
8. Nauji tacos pavidalai
Populiarus užkandis tacos kitais metais gali patirti nemažai transformacijų. Žinoma, klasikinis pavidalas ir sudėtis išliks, tačiau, bus daugiau bandymų tacos patiekti kaip desertą, bus gaminamos vis įvairesnės sudėties tortilijos, pagaliau vis dažniau kukurūzų paplotėlyje atsidurs žalumynai, jūržolės, salotos, tad šis užkandis taps lengvesnis ir sveikesnis.
9. Suvartosime nuo viršūnėlių iki šaknelių
2017-aisiais vis aktyviau kalbėta apie maisto švaistymą – ir ne tik mažuose rateliuose, tačiau ir didžiuliuose renginiuose. Apie tai garsiai kalba ir daugybė progresyvių virtuvės šefų. „Whole Foods“ prognozuoja, kad jau 2018-aisiais kalbos vis dažniau virs darbai – sunaudoti žaliavą nuo viršūnėlių iki šaknelių, taigi, paliekant kuo mažiau ar visai nepaliekant atliekų, taps vis labiau suprantamu dalyku. Pavyzdžiui, augalų dalys, kurias iki šiol išmesdavome, bus raugiamos, malamos, trinamos, išrandami nauji būdai, kaip jas paruošti.
10. Daugiau ir įdomesnių putojančių gėrimų
Putojanti kava, arbata, kiti gėrimai – tai dar viena prognozuojama tendencija. Pagaliau, manoma, kad nebus apsiribota tik gėrimais – gamintojai išbandys ir pasiūlys ir kitų produktų, kur putojimas, burbuliukai taps įdomia ir patrauklia gaminio savybe.