Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Pigūs suktinukai su vištiena ir salotomis

Kuo daugiau saulės ir šilumos, tuo dažniau renkamės lengvesnį maistą: salotas, suktinukus, įvairias užtepėles. Jei kartais pagulėjęs priešpiečių dėžutėje maistas nebeatrodo taip gerai, kaip ką tik pagamintas, tai šiam užkandžiui tai negresia. Suktinukus su Cezario salotų interpretacija smagu valgyti gamtoje ar per pietus parke ant suoliuko.
Suktinukai su vištiena ir salotomis
Suktinukai su vištiena ir salotomis / „Rimi“ nuotr.

Salotos puikios tuo, kad kaskart galima improvizuoti keičiant priedus. O jei jose bus liesos mėsos, sūrio ar ankštinių daržovių – pasotins per pietus ar vakarienę.

Vida Press nuotr./Valdorfo salotos
Vida Press nuotr./Valdorfo salotos

Pasak prekybos tinklo "Rimi" pranešime žiniasklaidai cituojamos gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, žalia salotų spalva daugiausia priklauso nuo chlorofilo – grupės žalių, magnio turinčių augalų pigmentų. „Sveikatai palankios mitybos sampratoje žalia spalva asocijuojasi su augalinės kilmės geležimi, mineralinėmis medžiagomis ir fitochemikalais, kurie yra ypač naudingi sveikatai. Visos žalios spalvos lapinės daržovės ir salotos mums naudingos tuo, kad jose gausu magnio, kalcio, kalio, folio rūgšties, B grupės vitaminų, skaidulų. Maistinės medžiagos įvairiose salotose skiriasi labai mažai, panašus ir skaidulų pobūdis. Kadangi skirtumai visai minimalūs, verta salotas rinktis pagal skonį ir išbandyti įvairias“, – pastebi E. Gavelienė.

Gydytoja dietologė teigia, kad salotos – vienas iš maisto produktų, kuriuos reikia vartoti kuo dažniau, tik nepamiršti kruopščiai po tekančiu vandeniu nuplauti kiekvieno jų lapelio, išimtis tik fasuoti ir pjaustyti salotų mišiniai, kuriose salotos jau nuplautos.

Gražgarsčių ir sūrio salotos
Receptas: Gražgarsčių ir sūrio salotos
2 asmenims
Pagaminsite per 20 min.
3.4 / 15
Receptas
Ingredientai
Gražgarstės: 100.00 g
Sūris: 100.00 g (kelių rūšių)
Persikai: 1.00 vnt. (arba nektarinas)
Vynuogės: 6.00 vnt.
Graikiniai riešutai: 3.00 valg. š. (smulkinti)
Alyvuogių aliejus: 3.00 valg. š. (maišytas su šlakeliu citrinų sulčių)
Cukrus: 1.00 žiupsnelis
Druska: 1.00 žiupsnelis
Pipirai: 1.00 žiupsnelis (baltieji)
Kaip gaminti

1. Nuplautas ir gerai nuvarvintas gražgarstes ir sudėti į salotinę.

2. Minkštesnį sūrį sutrupinti, kietesnį supjaustyti kubeliais.

3. Riešutus sukapoti, vynuoges kruopščiai nuplauti, didesnes perpjauti pusiau.

4. Persiką arba nektariną supjaustyti skiltelėmis, sudėti ant gražgarsčių.

5. Aliejų sumaišyti su cukrumi, pipirais, pasūdyti. Padažą užpilti ant salotų ir apibarstyti sūriu bei riešutais.

Suskleisti

„Net nemėgstantis salotų žmogus gali rasti jam patinkančią rūšį, nes jų pasirinkimas labai gausus: nuo aštrokų gražgarsčių iki pikantiško riešutų skonio romaninių, nuo traškių gūžinių „Iceberg“ iki subtiliųjų sultenių ar neutraliųjų kininių, mums įprastų lietuviškų salotų. Jas verta panaudoti ir kaip garnyrą prie mėsos ar žuvies patiekalų, ir kaip užkandį, maišant įvairias rūšis, o su įvairiais gardžiais priedais ar pikantišku padažu salotos atstos sočią vakarienę ar pietus“, – teigia gydytoja dietologė.

Vida Press nuotr./Romaninės salotos
Vida Press nuotr./Romaninės salotos

Kulinarijos technologė Lina Barčaitė vietoje įprastų skrebučių, kurie dedami į Cezario salotas ir suteikia traškumo, siūlo su sviestu bei prieskoniais pakepinti kelis šaukštus turimų rupių džiūvėsėlių (labiausiai tinka „Panko“), o padažui natūralų jogurtą pagardinti garstyčiomis.

Vištienos ir salotų suktinukai

Ingredientai:

  • 4 didelės tortilijos.

įdarui:

  • 1 vištos krūtinėlė be kaulų ir odos;
  • 2 nedidelė gūžė romėniškų salotų, supjaustyta;
  • saujelė mažų pomidoriukų;
  • 1/2 stiklinės smulkinto kietojo sūrio;
  • 1/3 stiklinės mėgstamo padažo;
  • 2 šaukštas alyvuogių aliejaus;
  • 1 šaukštas tarkuoto kietojo sūrio;
  • 1/4 šaukštelio itališkų žolelių prieskonių;
  • 1/4 šaukštelio česnako miltelių;
  • 1/4 šaukštelio druskos;
  • 1/4 šaukštelio juodųjų pipirų.

džiūvėsėliams:

  • 1 šaukštas sviesto;
  • 1/4 stiklinė džiūvėsėlių;
  • 1/4 šaukštelio itališkų prieskonių;
  • 1/4 šaukštelio česnako miltelių;
  • 1/4 šaukštelio druskos;
  • 1/4 šaukštelio juodųjų pipirų.

Gaminimas:

1. Vištos krūtinėlę supjaustykite nedideliais gabalėliais. Sudėkite vištieną į dubenį, įpilkite 1 šaukštą alyvuogių aliejaus, berkite itališkų prieskonių, česnako miltelių, druskos ir pipirų. Maišykite, kol vištiena tolygiai pasidengs aliejumi ir prieskoniais.

2. Įkaitinkite didelę keptuvę ant vidutinės ugnies, įpilkite 1 šaukštą alyvuogių aliejaus, sudėkite prieskoniais gardintą vištieną ir kepkite, kol parus ir iškeps (apie 5 min.). Vištieną atidėkite į šalį, kad atvėstų.

3. Tada į nedidelę keptuvę sudėkite sviestą, džiūvėsėlius, itališkus prieskonius, česnako miltelius, druską ir pipirus. Kepkite ant vidutinės ugnies, kol viskas tolygiai susimaišys ir džiūvėsėliai taps auksinės spalvos (apie 3 minutes). Atidėkite džiūvėsėlius į šalį, kad atvėstų.

4. Nuplaukite, nusausinkite ir supjaustykite romanines salotas. Pomidoriukus perpjaukite per pusę. Į dubenį sudėkite salotas, pomidorus, sūrį, atvėsusią vištieną, džiūvėsėlius ir padažą, išmaišykite.

5. Salotų mišinį padalykite tarp 4 didelių tortilijų. Tortilijas sulenkite ir susukite kaip buritą (pirmiausia užlenkite apačioje, šonus ir toliau – viršų). Perpjaukite per pusę, suvyniokite į maistinę plėvelę ir laikykite šaldytuve.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas