Kaip paprastai nutinka su tokiais populiariais produktais, kiekvienas virtuvės virtuozas gamina jį savais metodais. Dalis virėjų deda sviesto, bet tikrai galima išsiversti be jo. Kai kas pataria naudoti rudąjį cukrų, bet patyrę specialistai į tai žiūri skeptiškai. Esą čia jis visiškai netinka jau vien dėl to, kad šiame cukruje esanti fruktozė ir organiniai junginiai kaitinami ims degti pirmiau, nei pradės formuotis karamelė.
Jeigu norite skystesnės, lengvai tekančios karamelės, kaitinkite ją keliomis minutėmis mažiau. Ir atvirkščiai – jei pirmenybę teikiate tąsiam, klampiam, irisus primenančiam produktui, masės temperatūra turėtų būti apie 112 laipsnių. Reikia pridurti ir tai, kad vėsiai pastovėjusi masė dar labiau sutirštės.
Verdant sūdyti karamelės nebūtina. O jei norėsis išbandyti saldu-sūru derinį, galėsite keletą kristalų druskos užberti patiekdami karamelę.
Kaip valgyti
Be paprasčiausio kabinimo šaukšteliu, tokią karamelę galima dėti ant ledų, keptų obuolių ar kriaušių deserto, naudoti kaip kepinių įdarą ar užpilą, pilti ant blynelių ar vaflių, taip pat maišyti į kokteilius.
Ingredientai:
- 60 ml vandens;
- 110 g grietinėlės;
- 120 g cukraus;
- žiupsnis kokybiškos druskos;
- pusė ankšties vanilės (nebūtinai).
Gaminimas:
1. Prikaistuvyje sumaišykite vandenį, cukrų ir druską. Jei naudojate, įmeskite vanilės ankštį.
2. Kartais pamaišydami šakute kaitinkite ant vidutinės kaitros (6–7 viryklės padalos), kol sirupas virdamas taps aukso spalvos (apie 10 min.) Būkite atidūs, riba tarp gražios auksinės spalvos ir degimo labai plona!
3. Greitai supilkite grietinėlę ir sumažinkite ugnį (iki 4–5 padalos).
4. Nuolat maišydami mentele, viską kaitinkite iki 107 laipsnių. Karamelė turi būti gražios rudos spalvos ir klampi. Tai užtruks vos kelias minutes.
5. Nuimkite puodą nuo ugnies ir iš karto perpilkite masę į karščiui atsparų indą. Sandariame indelyje šaldytuve karamelė gali stovėti mėnesį.