Prekybos tinklo IKI maisto ekspertė Aistė Rasmussen pranešime žiniasklaidai dalijasi 3 receptais – išskirtinio omleto, idealiai tiksiančio pusryčiams, polentos su priedais bei vištienos klevų sirupo ir garstyčių padaže. Rinkitės ir gaminkite!
Omletas: svarbu proporcijos, o priedų – begalė
Maisto ekspertės teigimu, tai, ar omletas pavyks, labai priklauso nuo teisingo pieno ir kiaušinių santykio, o paįvairinimui jį galima pagardinti įvairia mėsa, daržovėmis, sūriais ar net vaisiais. „Ruošdami klasikinį omletą, vienam žmogui imkite ne daugiau nei 2 kiaušinius, žiupsnelį maltų juodųjų pipirų ir maždaug 4 arbatinius šaukštelius pasirinkto skysčio – pieno arba grietinėlės. Druską į suplaktus kiaušinius berkite tik prieš pildami juos į keptuvę, nes priešingu atveju omletas gali subliūkšti. Šis patiekalas – universalus, todėl gamindami jį nebijokite eksperimentuoti“, – pataria A.Rasmussen.
Omletas su špinatais ir sūriu
Ingredientai:
- 6 kiaušiniai;
- 125 g tarkuoto sūrio;
- 50 g porų;
- 100 ml pieno;
- 150 g špinatų;
- alyvuogių aliejaus;
- svogūnų laiškų;
- druskos;
- pipirų.
Gaminimas:
1. Porus ir svogūnų laiškus supjaustykite, tuomet viską kelias minutes patroškinkite keptuvėje su lašeliu alyvuogių aliejaus.
2. Kiaušinius ir pieną išplakite bei pagardinkite prieskoniais.
3. Sūrį supjaustykite mažais kubeliais ir suberkite jį kartu su porais, smulkintais špinatais ir svogūnų laiškais į kiaušinių plakinį.
4. Keptuvėje įkaitinkite aliejų, supilkite paruoštą mišinį ir pakepinkite apie 5 minutes. Omletą pašaukite į įkaitintą orkaitę bei kepkite tol, kol susiformuos auksinė plutelė.
Polenta: kukli kilmė, o rezultatas – stebuklingas
Kukurūzų kruopų piurė, kitaip vadinama polenta, yra kasdienis Šiaurės Italijos gyventojų maistas. A.Rasmussen teigimu, polenta yra puiki alternatyva bulvių košei, tačiau gali tapti ne tik patiekalo papildiniu, bet ir pagrindiniu maistu. „Polentą ypač skanu valgyti su kepta šonine, įvairiomis daržovėmis bei dešrelėmis. Taigi, iš pačių paprasčiausių kukurūzų kruopų, vandens ir druskos galite pasigaminti tikriausią kulinarinį stebuklą“, – sako ekspertė.
Polenta su pievagrybiais ir dešrelėmis
Ingredientai:
- 1 stiklinė kukurūzų kruopų;
- 3 kalakutienos dešrelės;
- 20 pievagrybių;
- 400 ml konservuotų pjaustytų pomidorų;
- 1/3 stiklinės baltojo sauso vyno;
- 2 arbat. šaukšt. bazilikų;
- 2 arbat. šaukšt. cukraus;
- 50 g tarkuoto kietojo sūrio;
- alyvuogių aliejaus;
- druskos;
- pipirų.
Gaminimas:
1. Dešreles supjaustykite storais griežinėliais, keptuvėje įkaitinkite aliejų ir apkepkite juos, kol apskrus. Tada sudėkite pjaustytus pievagrybius ir pilkite baltąjį vyną. Sumažinkite ugnį, uždenkite ir patroškinkite apie 10–15 minučių.
2. Supilkite į keptuvę ir konservuotus pomidorus bei prieskonius. Patroškinkite dar apie 5 minutes.
3. Pradėkite ruošti polentą – puode užvirkite 3 stiklines vandens, suberkite stiklinę kukurūzų kruopų ir virkite ant vidutinės ugnies, vis pamaišydami. Įdėkite truputį druskos, cukraus ir gabalėlį sviesto.
4. Patiekite polentą su dešrelių troškiniu ir pabarstykite tarkuotu kietuoju sūriu.
Vištiena: su gurmaniškais priedais taps gurmanišku valgiu
„Vištiena – lengvai ir greitai paruošiama, skani, neriebi, joje gausu baltymų. Kad ji būtų švelnaus skonio bei minkšta, tereikia pasirinkti tinkamus priedus arba paruošti neįprastą, bet prie šios mėsos derantį padažą“, – sako A.Rasmussen bei dalijasi vištienos klevų sirupo ir garstyčių patale receptu.
Vištiena klevų sirupo ir garstyčių padaže
Ingredientai:
- 1 kg vištos krūtinėlės;
- 150 g džiūvėsėlių;
- 3 arbat. šaukšt. garstyčių;
- 2 arbat. šaukšt. klevų sirupo;
- 2 arbat. šaukšt. alyvuogių aliejaus;
- žiupsnelis šviežių čiobrelių;
- druskos;
- maltų juodųjų pipirų.
Gaminimas:
1. Vištos krūtinėlę supjaustykite nedideliais gabalėliais.
2. Sumaišykite garstyčias, klevų sirupą, aliejų, šviežius čiobrelius, pipirus ir druską. Į šį marinatą dėkite supjaustytus vištienos gabalėlius ir įdėkite į šaldytuvą maždaug valandai (galima palikti ir nakčiai).
3. Iš marinato išimtus vištienos gabalėlius apvoliokite džiūvėsėliuose ir kepkite, kol gražiai apskrus.