Ramiojo vandenyno regiono produktai
Guavos ir „drakono vaisiai“, filipinietiškos dešros ir džiovintos krevetės ar krevečių pasta – tokie ir panašūs dalykėliai iš Azijos, Okeanijos ir Pietų Amerikos šalių vis labiau trauks ir valgytojų, ir virtuvės šefų akį.
Probiotikų gausūs fermentuoti produktai
Kimchi (fermentuotomis daržovėmis) naujų skonių ieškotojų jau nenustebinsi, jau yra ir kas namuose patys bando gaminti šį (sveiką) korėjietišką skanėstą. Tačiau pranašaujama, jog į tokius ir panašius produktus atsigręš iš stambesnioji maisto pramonė, o ne tik smulkieji gamintojai.
Riebalai ir vėl gerai
Didysis įvairių mitybos teorijų paradoksas: tai, ką prieš kelerius metus neigėme ir stūmėme iš valgiaraščio, po kurio laiko grįžta su didžiuliu palaikymu. Prognozuojama, jog tai jau vyksta su riebalais. Atsiranda „riebalų dietos“, į riebalus nebežiūrima kaip į baubą, o gamintojai jau kuria ir kurs naujus produktus, pavyzdžiui, riebalų kupinus "energijos batonėlius" ar kavos gėrimus, praturtintus riebalais.
Keisti šaldyti dalykai
Per pastaruosius kelerius metus per socialinius tinklus vis nuvilnydavo vienų už kitus keistesnių skonių ledų nuotraukų bangos. Panašu, jog ši tendencija tęsis: parduotuvių tinklo ekspertai pranašauja, jog mėgausimės šaldančiais produktais su sezamų pasta tahini ir avokadais, humusu ir kokoso vandeniu, sūriu ir kitais netikėtumais. Kad tik skonio receptoriai atlaikytų!
Eksperimentai su jūržolėmis
Jūržolės jau senokai pripažintos rimtomis sveikuolių valgiaraščio dalyvėmis. Panašu, jog 2019-aisiais jūržolės įgaus įvairesnių pavidalų, gal ragausime jūržolių sviesto, gal makaronų, gal kitų, rodos, kasdienių, tačiau sudėtimi visai kitokių, nei įprasta, produktų.
Supermaistais – kanapės
Kanapės linksniuojamos įvairiausiuose kontekstuose, tačiau smulkieji maisto produktų gamintojais jau kelerius metus sėkmingai gaivina gerą maistinių kanapių vardą – iš jų spaudžiamas aliejus, pardavinėjamos lukštentos ir nelukštentos sėklos. Jau akivaizdu, jog kanapės taps vis dažnesniu ingredientu kasdienėje mityboje.
Užkandžiai, imituojantys mėsą
Galbūt jūs jau esate ragavę veganiškos dešros ar „maltinukų“ ir žinote, kad su tikra mėsa nei savo skoniu, jei tekstūra tai teturi mažai ką bendro. Vis gi veganų ir vegetarų skaičius bent jau Europoje ir Šiaurės Amerikoje tebeauga, tad maisto pramonė dar labiau gręšis į jų poreikius ir patieks įvairiausių žaidimų su augalinės kilmės ingredientais, primenančių mėsą.
Dar daugiau dėmesio gamintojams ir etiniams aspektams
Valgytojams vis garsiau kalbant apie tai, kad jiems rūpi tarša, ekologija, gyvūnų gerovė ir panašūs iššūkiai, maisto pramonė turėjo į tai atsižvelgti ir tapti atviresnė. Prognozuojama, jog pirkėjas dar labiau gręšis į gamintoją ir ims domėtis, KAS kepė mano valgomą duoną, spaudė sūrį, augino obuolius ir pan. bei KAIP tai darė.
Aplinkai draugiškas įpakavimas
„Kai kurie judėjimai startuoja kaip mada, o vėliau tampa būtinybe“, – sako „Whole Foods“ atstovai. Kalbama apie produktų pakuotes, jų perdirbimą, vienkartinių daiktų atsisakymą – tai valgytojams vis labiau rūpi. Kavinės dar aktyviau ragins kavą išsinešti savuose induose, prekeiviai – produktus krautis į daugkartinius maišus, nyks vienkartiniai šiaudeliai, pakeliai ir maišeliai (labai tikėkimės!).
Gurmaniškų užkandžių manija
Būna progų, kai užkandžiams skiriame daug dėmesio, tačiau neretai jie vis dar tėra tai, kuo „užkišame skrandį“. Vis tik prognozuojama, jog šiais metais vėl taps madinga mėgautis gurmaniškais užkandžiais – retesniais ir įdomesniais sūriais, alyvuogėmis, mėsos gaminiais. Juk tai tinka bet kokia proga!