Keli patarimai prieš pradedant formuoti picos tešlą:
1. Jai tereikia kelių elementarių produktų – miltų, mielių, vandens, druskos ir alyvuogių aliejaus. Miltus rinkitės geros kokybės smulkius kvietinius. Jei patinka, galite išbandyti ir tešlą iš viso grūdo kvietinių miltų arba berti jų tik dalį. Mieles galima rinktis šviežias, galima sausas, o vandenį naudokite drungną. Aliejų į tešlą įminkykite pabaigoje.
2. Tešla šilumoje turi pakilti maždaug per valandą–pusantros (kol tūris padvigubės). Rasite nemažai receptų, kuriuose patariama tešlą kildinti keliolika ar keliasdešimt valandų. Jei turite laiko ir noro eksperimentuoti, palaikykite uždengtą tešlą šaldytuve parą ar net dvi.
3. Padažą picai galima naudoti pirktinį, tačiau tikri entuziastai jo pasiruošia patys (likutį galima užšaldyti). Tam tereikia storadugniame puode alyvuogių aliejuje pakepinti labai smulkiai supjaustytą svogūną, išspausti 2 skilteles česnako, tada supilti kuo geresnės kokybės luptų smulkintų pomidorų skardinę, įberti šaukštelį rudojo cukraus, pagal skonį druskos, pipirų ir džiovintų žolelių – bazilikų ir / ar raudonėlių. Pavirkite keliolika minučių ant nedidelės kaitros.
4. Nenaudokite picai labai lieso sūrio ar „sūrio gaminių“, geriausiai tam tinka natūralaus riebumo mocarela (tinka ir kitas gerai besilydantis sūris).
Ingredientai (8 „kišenėlėms“):
tešlai:
- 250 ml šilto vandens;
- 1 arbat. šaukšt. sausų mielių;
- 0,5 arbat. šaukšt. druskos;
- 1 arbat. šaukšt. cukraus;
- 1 valg. šaukšt. alyvuogių aliejaus;
- 350 g miltų.