Kai susitarusi pasikalbėti su šios vietos šeimininkais įžengiu pro „No Forks“ duris, nuo stalo pakyla vaikinas, prieš kelias dienas ruošęs man užkandį už maisto baro. Maistą ruošiantys patys savininkai – geras ženklas. Netrukus iš virtuvės žengia ir antrasis šios vietos šeimininkas.
„No Forks“ – pirmasis bendras dviejų bičiulių, buvusių bendraklasių ir bendrakursių Luko Tranavičiaus ir Emilio Kičiatovo projektas. Kaip pasakoja tarptautinį verslą studijavę jauni vyrai, jau nuo antrojo kurso juos ėmė dominti greitojo maisto rinka, tam buvo skirtas net jų bakalauro darbas. Po studijų sekė darbų įvairiuose baruose ir restoranuose Lietuvoje ir ne Lietuvoje etapas, kol galiausiai bičiuliai nutarė sostinei pasiūlyti tai, ką patys mėgsta – greitai paruošiamo, bet sveiko maisto.
E.Kičiatovas pasakoja nuo pat vaikystės mėgęs greitąjį maistą, iki šiol pasimėgaujantis ir burgeriais, tik, kaip pats sako, kasdien jų nevalgysi... Klausiu, ar su meksikietišku greituoju maistu kitaip?
Pašnekovas linksi galva, sakydamas, kad tai, ką siūlo jie – išties gana lengva ir tikrai šviežia: virtuvėje pradedama darbuotis nuo 8-os ryto – lupama, pjaustoma, kepama, o klientams durys atveriamos nuo 11-os. L.Tranavičius antrina bičiuliui ir dabar jau verslo partneriui, sakydamas, kad „No Forks“ virtuvėje nėra nei šaldiklio, nei konservų atidarytuvo, nei pusfabrikačių.
Pašnekovų tikinimu, kitaip nei dalies kito greitojo maisto, meksikietiškojo privalumas tas, kad jis ir skanus, ir maistingas, o kiekvienas gali „susikonstruoti“ rinkinį iš ingredientų, kurių tuo metu norisi (ir, atitinkamai, gauti didesnę ar mažesnę kalorijų dozę).
Žinoma, tarptautinį verslą studijavę vaikinai, nutarę atidaryti naują maisto tašką, vadovavosi ne tik asmeninėmis simpatijomis – sakosi tyrę rinką ir pamatę, kad greitojo meksikietiško maisto dar nėra. Be to, jų įspūdžiu, Vilnius darosi vis labiau vakarietiškas, skubantis miestas, o kur skubėjimas, ten ir greitas maistas.
Ir kaip jų siūlomas asortimentas patinka lankytojams? Pasak „No Forks“ savininkų, atsiliepimų gausu ir jie įvairūs: vieniems aštrumo kiek daugoka, kitiems, atvirkščiai, mažai, tačiau šios vietos šeimininkai sako, jog nuo birželio pabaigos, kai restoranas atvėrė duris, „pasirodė geriau, nei tikėjosi“. Ir su pasimėgavimu prisimena pavalgyti užsukusio turisto iš JAV komentarą apie maistą: „netoli tobulybės“.
Paklausti, kuris patiekalas tapo hitu, abu sutaria, kad tai burita – galima sakyti, pagrindinis šios vietos patiekalas, kurį jie ir patys aktyviausiai siūlo bei reklamuoja. Jie pasakoja, kad dalis žmonių nežino, kas tai yra, todėl tenka pabūti ir švietėjais – paaiškinti, kad burita – tai papločio, vadinamo tortilija, suktinukas, pripildytas įvairių priedų, pagal pageidavimą – mėsos, ryžių ir pupelių su priedais, kurie yra karšti, ir gaivių šviežiai ruoštų padažų, kitaip – salsų.
Taigi, pats užkandis nėra deginančiai karštas, tačiau šiltas, šviežias ir skanus. Pageidaujantys valgyti naudodamiesi šakutėmis „No Forks“ gali rinktis salotas, kurias galima susidėlioti pagal savo skonį.
„Mes ne tik ruošiam maistą, bet ir šviečiam. Norim, kad žmogus žinotų, ką valgo“, – šypsosi E.Kičiatovas ir priduria, kad į klientų pageidavimus atsižvelgia, bet aklai jiems nepataikauja. Štai nors daliai lankytojų ne itin prie širdies šviežia kalendra, meksikietiškoje virtuvėje ji būtina, todėl iš „No Forks“ ji niekur nedings.
Pasak vaikinų, jau išryškėjo, savotiški „rinkiniai“, pelnę didžiausias klientų simpatijas. Mėgstantys aštriau renkasi buritą su jautiena, ryžiais, pupelėmis ir kukurūzų bei smoked’n’spicy salsomis. Norintiems švelniau patinka burita su vištiena, pupelėmis-ryžiais ir ananasų salsa bei gvakamole.
„Vegetarams vietoje mėsos galime pasiūlyti su sviestu pakeptų portobelo grybų, o kai grybų pritrūksta, tada – keptų daržovių su įvairiais meksikietiškais prieskoniais ir česnakiniu aliejumi“, – sako L.Tranavičius. Nelieka nuskriausti net pieno produktų, taigi ir sviesto, nevartojantys veganai – jie, palaukę, kelias minutes, sulaukia su augaliniu, kokosų, aliejumi pakepintų grybų.
Vaikinai pasakoja sulaukiantys dviejų didžiausių lankytojų bangų per dieną: pirmosios – pietų metu, kai eilutėje rikiuojasi ir kostiumuoti vyrukai, ir turistai, ir paaugliai, antrosios – po darbų iki pat vakaro, kai atkeliauja pavakarieniauti panorę draugai, poros ar šeimos. Patys šios vietos savininkai prisipažįsta „No Forks“ praleidžiantys po 12 ir daugiau valandų per parą. „Čia antrieji, o gal net pirmieji mūsų namai“, – juokiasi abu.
„No Forks“ interjeras, kaip ir dera tokio tipo įstaigai, nėra įmantrus ar rafinuotas, tačiau jaukus ir su cinkeliu – čia nemažai šmaikščių detalių, o ir patys spalvingi patiekalų ingredientai kuria gyvybingą ir smagią atmosferą.
Apie naują greitojo maisto vietą, pasak jos šeimininkų, klientai sužino iš socialinių tinklų, rekomenduoja vienas kitam, o ir įsikūrus judrioje Vokiečių gatvėje sunku likti nepastebėtiems. Būtent toks ir buvo dviejų bičiulių, jau atsargiai galvojančių apie plėtrą tikslas – būti ten, kur daug žmonių, daug skubos, tačiau vis tiek norisi skaniai ir, pageidautina, sveikai pavalgyti.
Adresas: Vokiečių g. 9, Vilnius
Darbo laikas: pirmadienį–penktadienį nuo 11 iki 23 val., šeštadienį nuo 12 iki 23 val.
Kainos:
Burita – 4,95 Eur
Tacos – 4,95 Eur