„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Šefas pataria, ką gardaus iškepti Joninėms: nudžiuginkite svečius ne tik šašlykais

Trumpiausia metuose naktis, kada pražysta net papartis – viena laukiamiausių švenčių, kurios nesinori praleisti miegant. O jeigu giminėje yra bent vienas Jonas ar Janina, šventė yra dviguba! Šalia Joninių laužo ir pasipuošus pievų gėlių vainikais, norisi skanauti ypatingą maistą. Ką iškepti, kad tiktų ir tradicijas vertinančiam dėdei Jonui, ir išrankiausiam gurmanui iš miesto, klausiame „Norfos“ vyr. mėsininko Dainiaus Bartošiaus.
„Norfos“ vyr. mėsininkas Dainius Bartošius
„Norfos“ vyr. mėsininkas Dainius Bartošius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Tradiciniam šašlykui ekspertas rekomenduoja rinktis šviežią kiaulienos sprandinę ar mentę ir ją supjaustyti vienodais maždaug 50 g dydžio gabalėliais skersai raumenį.

„Kad šašlykas gautųsi minkštas ir sultingas, marinatui visada prireiks rūgšties (citrinos, vyno, acto), aliejaus ir prieskonių. Rūgštis suminkštins mėsą, tik reikia jos nepadauginti, aliejus išlaikys mėsos sultingumą, o prieskoniai suteiks skonio. Druską į marinuojamą mėsą, kad neišstumtų iš mėsos drėgmės, reikia dėti tik prieš pat kepimą“,- pataria mėsininkas.

123RF.com nuotr./Šašlykai
123RF.com nuotr./Šašlykai

Reikės:

  • kiaulienos sprandinės,
  • pusės citrinos,
  • apie 50 gramų aliejaus,
  • pipirų,
  • kelių šakelių šviežio ar džiovinto raudonėlio,
  • trijų didelių svogūnų.

Ant kubeliais supjaustytos mėsos išspaudžiame citrinos sultis, supilame aliejų, sutarkuojame svogūnus, sudedame prieskonius ir viską gerai išmaišome. Marinuojame keletą valandų, prieš kepimą pagardiname druska ir vėl viską permaišome.

Suvertus ant iešmų šašlykus kepame kepsninėje (200 C) apie 15 minučių.

Iškepusių šašlykų šefas pataria iš karto nepulti valgyti, o nuimti nuo iešmų į indą ir leisti mėsai keletą minučių pailsėti, kad tolygiai po visą mėsos gabalėlį pasiskirstytų mėsos sultys.

Norintiems netradicinio kepsnio, kad tiktų net išrankiausiam ir restoranų išlepintam miestiečiui, D.Bartošius siūlo pabandyti ant grotelių išsikepti triušį.

123RF.com nuotr./Grilyje keptas triušis
123RF.com nuotr./Grilyje keptas triušis

Prieš triušio marinavimą, kad mėsa būtų sultinga ir minkšta, jį per naktį reiktų palaikyti šaldytuve užmerktą vandenyje. Išėmus iš vandens triušį nusausiname ir marinuojame.

Marinatą pasiruošiame iš skiltelės česnako, svogūno, 200 g grietinės, pipirų ir druskos. Į grietinę išspaudžiame česnaką, sutarkuojame svogūną, suberiame pipirus, įdedame čiobrelio. Viską išmaišome ir šituo marinatu ištriname visą triušį.

Marinuojame mažiausiai 1,5 valandos. Tada marinuotą triušį apibarstome druska, apvyniojame folija ir dedame ant griliaus grotelių kepti. Kepame kartas nuo karto pavartydami, kol triušis iškeps. Patiekti galime su ant griliaus keptomis daržovėmis (paprika, cukinijomis, svogūnais, pomidorais, pjaustytomis kukrūzų burbuolėmis).

Na, o jeigu neturėsite laiko šiems kulinariniams žaidimams, „Norfos“ prekybos centre visada rasite gardžiai užmarinuotų šašlykų bei kepsnių iš pačios šviežiausios kiaulienos.

Skanaus! Štai Jonai ir visi svečiai jau pamaitinti!

Gražių Joninių!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs