- Miltus galite pakeisti manais. Šie tikrai skonio nesugadins, ypač, jeigu kepate blynus. Atvirkščiai, skonis gali būti sodresnis ir gardesnis. Beje, vaškės apkepas irgi išeis puikus iš varškės, kiaušinių ir piene išbrinkintų manų kruopų.
- Kepimo miltelius keiskite valgomaja soda. Ją užgesinkite citrinos sultimis ar kefyru - turėsite naminius kepimo miltelius. Greičiausiai prisimenate, kad tokius naudojo ir mūsų mamos bei močiutės.
- Vanilės esenciją keiskite vaniliniu cukrumi.
- Rudasis cukrus yra išskirtinio skonio, tačiau jo pritrūkusios išbandykite baltajį. Patiekalo skonis tikrai nebus prastesnis.
- Dižono garstyčios. Tai itin gardžios, gurmaniškos garstyčios, tačiau prireikus galite jas pakeisti ir paprastomis, be ypatingų priedų.
- Šviežius artišokus keiskite konservuotais. O jeigu patiekalui reikia konservuotų artišokų, galbūt blogiausiu atveju išsiversite su konservuotomis saldžiosiomis paprikomis?
- Žalioji citrina aitresnė, kartesnė ir rūgštesnė, tačiau skonio nepagadins ir įprastinė, geltonoji.
- Poro ir svogūno draugystė: porą keiskite svogūnu, jeigu reikia aštresnio ir sodresnio skonio. Ir atvirkščiai, švelnesnis poras puikiai tiks nemėgstantiems svogūnų.
- Kaparėliai. Marinuoti ir konservuoti jie tikrai puikus pagardas, tačiau jeigu jų šaldytuve nėra? Išbandykite marinuotus agurkėlius, juodąsias ar žaliąsias alyvuoges. Tačiau geriausia rinktis kornišonus (jaunus marinuotus agurkėlius).
- Balzaminį actą puikiai pakeis vyno, obuolių ar kitų vaisių actas.
- Maskarponės sūris. Išbandykite graikišką jogurtą, trintą varškę su grietinėle.
- Klevų sirupas – irgi ne kiekvienoje virtuvėje pasitaikantis pagardas. Sakoma, kad receptuose jį galite pakeisti ir medumi.
- Kiaušinius galite pakeisti... bananais. Sutrinkite juos iki vientisos masės ir įmaišykite į tešlą.
- Kokosų pieną atstos įprastas arba sojų, ryžių, migdolų pienas, grietinėlė. Kai kuriuose receptuose pieno „vaidmenį“ gali atlikti ir vanduo.
- Agarą keiskite įprastine želatina.