Ryžius ar užtepėlę galima nuspalvinti ciberžole, avokadas ar šviežios žolelės suteiks gaivios žalumos, o raudoną simbolizuos prisirpusios braškės ar sunokę pomidorai, rašoma prekybos tinklo "Iki" pranešime žiniasklaidai.
Trispalvės salotos
Reikės: 1 prinokusio avokado, 1 prinokusio mango, 2 saujų ridikėlių, šlakelio citrinos sulčių, 1 šaukšto sezamo sėklų, šlakelio sezamų aliejaus, druskos, grūstų juodųjų pipirų.
Gaminame:
- Avokadą ir mangą nulupkite, supjaustykite norimo dydžio kubeliais. Ridikėlius nuplaukite ir supjaustykite ketvirčiais. Avokado kubelius apšlakstykite citrinos sultimis – šios neleis pajuosti, išlaikys sodrią spalvą ir suteiks ryškesnio skonio.
- Visus ingredientus sumaišykite, apšlakstykite sezamų aliejumi, berkite druską, pipirus ir sezamo sėklas.
Trispalvės užtepėlės
Geltonai užtepėlei reikės: 200 g konservuotų kukurūzų, 100 g virtų arba konservuotų avinžirnių, 2 šaukštelių alyvuogių aliejaus, 2 šaukštelių citrinos sulčių, trupučio ciberžolės miltelių, žiupsnelio druskos, žiupsnelio pipirų.
Gaminame:
- Avinžirnius ir kukurūzus susmulkinkite elektriniu trintuvu iki vientisos masės. Pilkite kelis šaukštelius aliejaus, citrinos sultis, įberkite šiek tiek ciberžolės bei pagardinkite druska ir pipirais. Viską gerai išmaišykite.
Žaliai užtepėlei reikės: 1 prinokusio avokado, 1 nedidelio pomidoro, šlakelio citrinos sulčių, žiupsnelio druskos, žiupsnelio čili pipirų, žiupsnelio juodųjų pipirų, šviežių krapų.
Gaminame:
- Avokadą nulupkite, išimkite kauliuką ir supjaustykite kubeliais. Į smulkintuvą dėkite nuplikytą pomidorą be odelės, avokadą, įspauskite citrinos sulčių ir suberkite visus prieskonius. Viską sutrinkite iki vientisos masės. Gautą užtepėlę galite paskaninti smulkiai kapotais šviežiais krapais.
Raudonai užtepėlei reikės: 100 g saulėje džiovintų pomidorų, 100 g juodųjų alyvuogių, pusės skiltelės česnako, poros lapelių šviežių bazilikų, žiupsnelio petražolių, druskos ir pipirų – pagal skonį.
Gaminame:
- Saulėje džiovintus pomidorus, alyvuoges, česnaką, bazilikus ir petražoles susmulkinkite trintuvu iki vientisos masės. Ją užpilkite šlakeliu aliejaus, kuris liko nuo pomidorų, paskaninkite druska ir pipirais.
Trijų spalvų rizotas
Reikės: 500 g arborio ryžių, žiupsnelio ciberžolės, 2 šaukštų aliejaus, 1 svogūno, 3 skiltelių česnako, 1,75 l daržovių sultinio, 250 g vyšninių pomidorų, ½ šaukštelio druskos, ½ šaukštelio juodųjų pipirų, kedrinių pinijų, 250 g mocarelos sūrio, 160 g bazilikų pesto, šviežių baziliko lapelių.
Gaminame:
- Didelėje keptuvėje įkaitinkite didžiąją dalį aliejaus ir sudėkite smulkintą svogūną bei česnaką. Kepkite ant vidutinės ugnies kelias minutes reguliariai maišydami, kol suminkštės ir taps permatomi. Suberkite arborio ryžius ir viską gerai išmaišykite. Reguliariai maišydami pakepti minutę ar dvi, kad ryžiai lengvai apkeptų.
- Įpilkite šlakelį daržovių sultinio ir gerai išmaišykite. Maišant leiskite ryžiams sugerti didžiąją dalį sultinio ir tik tada įpilkite dar šiek tiek.
- Kol ryžiai verda, pomidorus sudėkite į kepimo indą, pabarstykite druska, pipirais ir apšlakstykite trupučiu aliejaus. Kepkite 190 °C apie 25 min. arba kol taps minkšti ir sultingi.
- Reguliariai įpilkite sultinio į ryžius ir išmaišykite. Kol ryžiai verda, kedrines pinijas sudėkite į sausą keptuvę ir kepkite ant vidutinės ugnies, kol pasidarys auksinės spalvos. Pradėję ruduoti, jie gali greitai sudegti, todėl stebėkite juos ir reguliariai papurtykite keptuvę.
- Toliau pilkite daržovių sultinį į rizotą, kol ryžiai taps minkšti – paprastai tai trunka apie 30-40 minučių ir prireikia ~7 puodelių skysčio, tačiau šis kiekis gali šiek tiek skirtis. Bebaigiant į ryžius įberkite šiek tiek ciberžolės miltelių, kad jie nusidažytų geltona spalva.
- Į rizotą sudėkite mocarelos sūrio gabalėlius, pusę keptų pomidorų, pusę bazilikų pesto ir gausiai įberkite juodųjų pipirų. Švelniai maišykite, kol mocarela išsilydys.
- Patiekite su likusiais keptais pomidorais, skrudintais kedro riešutais bei apšlakstę likusiu pesto. Papuoškite šviežiais baziliko lapeliais.
Trispalvis želė tortas
Reikės: 3 pakuočių želė mišinio: geltono, žalio ir raudono, 0,5 l rūgštesnių obuolių sulčių, 1 šviežio obuolio (nebūtinai), 0,5 l mėtų lapelių arbatos, 2–3 vidutinio dydžio burokų, trintų aviečių, vyšnių ar kitų raudonų uogų (nebūtinai).
Gaminame:
- Pašildykite 500 ml obuolių sulčių, bet neužvirinkite. Sudėkite geltonos želė mišinį, ištirpinkite ir supilkite į dubenį, padėkite šaltai. Kai sluoksnis sustings, galite ant viršaus uždėti riekelėmis supjaustytų obuolių, o tuomet ant jų šiek tiek užpilti antro sluoksnio skysčio, palaukti kol sustings ir tuomet baigti pilti skystį antram sluoksniui. To reikia tam, kad obuoliai neplaukiotų ir nepradėtų skraidyti. Jeigu neturite laiko, šį žingsnį galite praleisti ir gaminti tortą be papildomų priedų.
- Pasigaminkite 500 ml koncentruotos žalios arbatos iš šviežių mėtų lapelių. Į karštą (bet ne verdančią) arbatą suberkite žalią želė mišinį, išmaišykite, pilkite ant sustingusio geltono sluoksnio ir padėkite šaltai. Sustingus, galite uždėti raudonų uogų, bet tai nėra būtina.
- Smulkiai supjaustykite burokėlius, sudėkite juos į 600 ml verdančio vandens ir virkite 20-30 minučių, kol vanduo nusidažys raudonai. Burokėlius išimkite, į karštą, bet ne verdantį burokėlių skystį suberkite raudoną želė mišinį, išmaišykite, supilkite ant sustingusio žalio sluoksnio. Burokėliai suteiks papildomos spalvos, saldumo ir lietuviškumo!
- Kai sustings visi sluoksniai, atsargiai apverskite dubenį ir atskirkite nuo jo tortą. Tortą galite papuošti šviežiomis uogomis, mėtų lapeliais, taip pat užpurkšti grietinėlės. Viskas priklauso nuo jūsų fantazijos.