Vienų vietų žlugimą, o kitų atsiradimą minime neatsitiktinai. Pastaruoju metu viena po kitos duris užvėrė net kelios skirtingo lygio ir koncepcijų veganiškos vietos sostinėje – restoranai „Alive“, „Vegan Rawhouse“, baras „Kaimynai“.
Nors veganų bendruomenė, teigiama, Lietuvoje auga, tačiau, panašu, iki šiol retai išskirtinai jiems skirtai vietai pavyko išsilaikyti ilgesnį laiką. Kiek geriau sekasi vegetariškiems restoranams – tarp jų jau galima skaičiuoti senbuvius. Kita vertus, galima kiek ciniškai vertinti, jog konkurentų užsidarymas naujoms vietoms tik į naudą.
Naująjį veganišką bistro visai netoli Vilniaus arkikatedros, Barboros Radvilaitės gatvėje, atidarė aistringa veganiško maisto mėgėja, jam skirtą tinklaraštį rašanti Gintautė Elena Kuraitė.
Tam tikra prasme ji tęsia šeimynine veganiško maisto verslo liniją – merginos sesers šeimai priklauso kavinė ir veganiškų desertų kepyklėlė „Chaika“. Ji sostinės senamiestyje veikia jau keletą metų, o ten ruošiamų desertų traukia ir visavalgiai.
Ko įdomaus galima tikėtis naujajame bistro? Atidarymo vakare čia pateikti keli patiekalai, atspindintys būsimą meniu – kaip užkandis pasiūlyta užkandėlė su veganiško sūrio užtepu ir rūkytomis morkomis (šį skonį iš tiesų suteikia pagardinimas rūkytos paprikos milteliais) kurias nesunkiai supainiotum su rūkyta žuvimi – paprastas, net kiek naminis, tačiau skanus derinys. Antruoju patiekalu tapo veganiškos „Cezario“ salotos, kuriose vištienos gabalėlius atstojo tofu, o viską į vieną gamą sujungė veganiškas padažas.
Pagrindiniu ir didžiausiu pagal apimtį patiekalu tapo veganiškas burgeris, kuriame mėsą pakeitė specialiai apdorotas duonmedžio vaisius, savo struktūra išties primenantis plėšytą kiaulieną. Desertui patiekta iš kokosų pieno ruošta populiarioji „Panna Cotta“.
Paklausta, ar drąsu atidaryti naują vietą, kai panašios jų neišgyvena itin ilgai, G.E.Kuraitė teigė labai tikinti savo projektu ir, žinoma, yra nusiteikusi optimistiškai. Pasak jos, visai neilgai trukus bistro žada pasiūlyti ir dienos pietus, ir įdomesnių pasirinkimų vakaro pasisėdėjimui, čia laukiami ir veganai, ir visavalgiai, kurie tiesiog panorės paragauti kitokio, galbūt iki šiol neragauto maisto.
Paklausta apie patiekalų kainas, bistro šeimininkė teigė, jog jos bus vidutinės, mat ingredientai naudojami kuo kokybiškesni, užkandis atsieis 4,5–5 eurus, salotos – apie 5 eurus, veganiškas burgeris – apie 7 eurus.
Bistro „Rosehip“ įrengtas paprastai, tačiau stilingai – kai kurioms kitoms veganiško maisto vietoms būdingo „pasidaryk pats“ stiliaus interjero čia nerasi.
Nedidelėje pagrindinėje bistro „Rosehip“ patalpoje, kurioje didesnės erdvės įspūdį kuria per visą sieną įrengti veidrodžiai, telpa 5 staliukai, dar keli jų išdėlioti pirmojoje patalpoje, kurioje pasitinka ir baras. Pagrindiniu restorano puošybiniu elementu tapo neoninė rožine spalva šviečianti iškaba „Rosehip“, jau minėtieji veidrodžiai, neįkyrią šviesą skleidžiantys šviestuvai.