Geltonosios (amerikietiškos) garstyčios
Iš geltonųjų garstyčių grūdelių pagamintas, ciberžole paryškintas padažas išsiskiria gana švelniu skoniu. Tai pats populiariausias dešrainių, sumuštinių ir ant grotelių keptos mėsos, žuvies pagardas, kai norisi šiek tiek aštrumo.
Dižono garstyčios
Klasikinės prancūziškos garstyčios. Tradiciškai gaminamos maišant rudųjų garstyčių sėklas su neprinokusių vynuogių sultimis, bet dabar dažnai maišomos ir su baltuoju vynu. Nors Dižono garstyčios kilusios iš to paties pavadinimo regiono, jų pavadinimas nesaugomas, todėl jos gali būti pagamintos bet kur.
Paprastai iš taip pavadintų garstyčių galime tikėtis daugiasluoksnio, ryškaus skonio ir švelnios tekstūros. Jos rekomenduojamos marinatams ir įvairiems padažams, kai norisi ryškesnio, aštresnio skonio.
Grūdėtosios garstyčios
Dar vadinamos kaimiškomis arba senoviškomis. Šiam gana švelnaus skonio pagardui gaminti naudojami sveiki garstyčių grūdeliai. Malonus grūdelių traškumas paįvairina padažų tekstūrą ir suteikia pikantiško skonio. Ypač tinka bulvių salotoms paskaninti.
Angliškos garstyčios
Gražios geltonos spalvos garstyčios panašios amerikiečių mėgstamas geltonas, bet yra sukurtos kur kas stipresnio skonio mėgėjams. Itin dera prie jautienos kepsnio ar dešrelių. Jei aštrumas ne jums, šios rūšies padažo geriau nesirinkite.
Vokiškos garstyčios
Šiek tiek aštru, šiek tiek saldu – taip apibūdinamas vokiškų garstyčių skonis. Jos panašios į Dižono, tačiau yra „karštesnės“. Geras pasirinkimas sumuštiniams ir, be abejo, įvairaus tipo dešrelėms pagardinti.
Kiniškos garstyčios
Ekstremaliai aštrios. Kaip sufleruoja pavadinimas, geriausiai tinka su rytietiškais patiekalais.
Garstyčios su medumi
Jose darniai dera saldumas ir aštrumas. Dažnai naudojamos sumuštiniams, salotoms ar vištienos kepsneliams pagardinti.