Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: rusiški pyragėliai su raugintais kopūstais ir grybais

Dažnai juokaujame, kad Lietuvoje pokylis be baltos mišrainės yra nieko vertas. Pasaulyje panaši mišrainė taip pat žinoma, tačiau dažniausiai ji vadinama rusiškomis salotomis. Pavyzdžiui, Pietų Amerikoje restoranuose rasi „ensalada rusa“ – rusiškos salotos. Rusijoje ir buvusioje SSRS iš tiesų populiarios virtų daržovių salotos, tačiau jos dažnai vadinamos iš prancūzų importuotais žodžiais – „olivjė“ arba „vinegretu“.
Vytaras Radzevičius ir jo kepti pyragėliai
Vytaras Radzevičius ir jo kepti pyragėliai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prancūziškai vinaigrette reiškia tam tikrą padažą su actu, acto užpilą.

Olivjė vardas atsirado pagerbiant XIX a. prancūzų virėją Liusjeną Olivjė (Lucien Olivier), kuriam priskiriama baltos mišrainės autorystė. Šis prancūzų šefas XIX a. antroje pusėje Maskvoje turėjo restoraną „Ermitaž“.

Rusijos centrinis bankas nuo 2009 metų, kai tokia idėja kilo laikraščio „Trud“ žurnalistams, Rusijos regionuose lygina kainas pagal „Olivjė salotų“ indeksą. Tai tarsi pasaulinio „Big Mac’o“ indekso atitikmuo Rusijoje.

Lietuvoje galėtume įsivesti Cepelinų indeksą, nes jų kainos įvairiose Lietuvos vietose išties skiriasi. Tik reiktų cepelinų dydžiui įvesti standartą, kad metodika būtų tikslesnė.

O kol ekonomistai svarstys, ar cepelinai gali būti ekonomikos indikatorius, pasigaminkime rusiškų pyragėlių su raugintais kopūstais ir grybais. Man regis, tai tikresnis Rusijos kulinarinio paveldo patiekalas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rusiški pyragėliai su raugintais kopūstais ir grybais
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rusiški pyragėliai su raugintais kopūstais ir grybais

Ingredientai (6 valgytojams):

tešlai:

  • 700 g miltų;
  • 25 g šviežių mielių;
  • ½ šaukštelio druskos;
  • 40 g cukraus;
  • 200 g vandens.

įdarui:

  • 400 g raugintų kopūstų;
  • 2 svogūnai;
  • 1 šaukštas sviesto;
  • ½ šaukštelio druskos;
  • stiklinė džiovintų grybų;
  • 1 kiaušinio trynys (pyragėlių aptepimui prieš kepant).

Gaminimas:

1. Mieles puodelyje užpilkite cukrumi ir šiltu vandeniu. Pusvalandžiui pastatykite šiltai. Kai pasirodys iškilusi „kepurėlė“, mieles sumaišykite ir kartu su druska supilkite į miltus. Išminkykite tešlą ir palikite ją kilti.

2. Grybus pamirkykite. Svogūnus smulkiai supjaustykite ir pakepinkite iki auksinės spalvos ant sviesto keptuvėje. Kopūstus nusunkite ir kartu su grybais sudėkite į keptuvę. Maišydami patroškinkite apie 15 minučių.

3. Tešlą iškočiokite maždaug iki 1 cm storio. Puodeliu „išpjaukite“ apskritimus. Ant jų šaukštu dėkite įdaro ir perlenkę lipdykite norimos formos bandeles. Pyragėlius 15 minučių pastatykite šiltai.

4. Kepimo skardą ištepkite sviestu, pabarstykite miltais (kad kepiniai nepriliptų), sudėkite pyragėlius, aptepkite plaktu kiaušinio tryniu ir pašaukite į 180 laipsnių karščio orkaitę.

5. Kepkite apie pusvalandį. Galima valgyti ir karštus, ir šaltus. Taip pat šie pyragėliai tinka prie sultinių ir sriubų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rusiški pyragėliai su raugintais kopūstais ir grybais
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rusiški pyragėliai su raugintais kopūstais ir grybais

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis