Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kasdieniai įpročiai, dėl kurių naktį negalite užmigti

Kai kalba eina apie miegą, tuomet greičiausiai sutiksite, kad puikiais pagalbininkais galime įvardyti ramų kambarį, patogią lovą ir daugybę laiko kokybiškam poilsiui.
Rytas
Rytas / „Fotolia“ nuotr.

Tik štai mokslininkai įspėja, kad tai, ką darome per dieną, gali turėti nemenką įtaką miego kokybei, rašoma huffingtonpost.com. Todėl atkreipkite dėmesį, ar jūs nedarote panašių klaidų.

Jūs paspaudžiate „snaudimo“ mygtuką

Geras nakties miegas gali priklausyti nuo to, ką jūs pirmiausia padarote ryte. Kai paspaudžiate žadintuvo mygtuką „snausti“, pradedate naują miegą ciklą, kurio negalėsite užbaigti per 10 minučių, kai žadintuvo aliarmas vėl suskambės, tikina Miego sutrikimų centro medicinos direktorius Robertas S.Rosenbergas.

„Jūs gaunate šiek tiek daugiau miego, tačiau jis yra prastos kokybės“, – CNN teigė Robertas S.Rosenbergas. Kadangi nebaigiate miego ciklo, jaučiatės netvirtai ir silpnai, „genda“ vidinis laikrodis, taip pat kenčia kitos nakties miegas.

Jūs vengiate saulės

Vienas geriausių dalykų, kurį galite padaryti ryte, tai pirmiausia atsigręžti į saulę ar bent jau šviesą. Keletas tyrimas atskleidžia, kad šviesa gali padėti atstatyti cirkadinius ritmus 24 valandoms. Tai reiškia, kad ryte jausimės budrūs, o vakare eidami miegoti – mieguisti.

Per daug laiko praleidžiate prie telefono

Jau ne vienas tyrimas atskleidžia, kad telefono maigymas prieš miegą gali būti itin kenksmingas, kadangi mėlyna šviesa sujaukia miego hormono melatonino gamybą.

Bet naujas tyrimas teigia, kad naršymas išmaniajame telefone gali būti pavojingas ir dienos metu. Tyrime dalyvavę 653 žmonės fiksavo laiką, kurį praleidžia su išmaniaisiais telefonais, ir miego trukmę. Paaiškėjo, jog miego kokybė ir trukmė blogėjo tada, kai laikas, praleistas prie telefonų, didėjo.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tinkamiausios valandos seksui: kaip dera jūsų abiejų bioritmai

Geriate saldžius ir gazuotus gėrimus

18779 žmonių tyrimas atskleidžia, kad tie, kurie miegojo 5 ir mažiau valandų, gėrė 21 proc. daugiau saldžių, kofeino prisotintų gėrimų nei tie, kurie miegojo 7–8 valandas per naktį.

Tyrimai atskleidžia, jog rūkantieji net keturis kartus dažniau pranešė apie neramų miegą nei nerūkantieji.

Tiesa, tyrimas neidentifikavo, ar tiriamieji daugiau gėrė šių gėrimų ir dėl to jų miego kokybė prastėjo, ar dėl prastos miego kokybės jie norėjo gerti cukraus ir kofeino turinčių gėrimų. Tačiau abudu elgesio tipai yra susiję su negatyviomis sveikatos pasekmėmis, pavyzdžiui, nutukimu, tikina tyrimo autorius, profesoriaus asistentas Aricas A.Pratheris.

Jis teigia, kad pakeitus elgesio modelį, pavyzdžiui, atsisakius šių gėrimų, miego kokybė gali pagerėti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mokslininkai: geriausias laikas miegui, seksui, sportui ir kitoms veikloms pagal jūsų tipą

Jūs rūkote

Tikinama, kad nikotinas – kaip ir kofeinas – yra stimuliuojantis, todėl galite išlikti budrūs visą naktį. Tyrimai atskleidžia, jog rūkantieji net keturis kartus dažniau pranešė apie neramų miegą nei nerūkantieji. Rūkymas išties neigiamai veikia vidinį kūno laikrodį, padidina obstrukcinės miego apnėjos riziką, be to, kiekviena surūkyta cigaretė sumažina miego trukmę 1,2 minutės.

Per daug laiko praleidžiate ant sofos

Judėjimas – tai didžiausia dovana, kurią sau galite padovanoti. Tai gerina nuotaiką, stiprina imunitetą, padeda išlaikyti svorį, sumažina širdies ligų, nutukimo, diabeto, kai kurių vėžio tipų riziką.

Be to, Nacionalinis miego fondas praneša, kad tie, kurie sportavo, pranešė apie geresnę miego kokybę nei palyginti tie, kurie to nedarė. Tačiau net toks paprastas dalykas, kaip sėdėjimo trukmės sumažinimas gali padaryti stebuklus. Tyrimas atskleidė, kad sėdėję mažiau nei šešias valandas miegojo kur kas geriau nei tie, kurie sėdėjo 10 ir daugiau valandų.

Lovą naudojate kaip pusryčių stalą ar darbo vietą

Kad ir kokia maža bebūtų jūsų gyvenamoji vieta, lova nėra stalas, sofa ar pokalbių su drauge erdvė. „Lova turi asocijuotis su miegu“, – pabrėžia vaikų ir paauglių psichiatrė Jess Shatkin iš Niujorko universiteto medicinos mokyklos.

Miego ekspertai pataria lovą skirti miegui ir seksui tam, kad sukurtumėte ryšį tarp lovos ir miego, kadangi taip bus lengviau jūsų kūnui suvokti, kada laikas miegoti.

TAIP PAT SKAITYKITE: 30 patarimų, kurie padės kokybiškai išsimiegoti

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų