Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 02 20

10 faktų, kurių iki šiol nežinojote apie sidabrą

Vieno vertingiausių pasaulio metalų – sidabro – iškasama vis mažiau. Atsižvelgiant į dabartines sidabro kasybos apimtis, jo ištekliai išseks per 25 metus. Taip savo ataskaitose teigia JAV geologų tarnyba. Jeigu sidabro atsargos pasibaigtų, nebebūtų nei juostinių fotografijų, nei daugybės elektroninių prietaisų.
Sidabriniai žiedai
Sidabriniai žiedai / Fotolia nuotr.
Temos: 1 Metalas

Neseniai Lietuvoje pasirodžiusioje Michaelio Maloney knygoje „Investavimo į auksą ir sidabrą vadovas“ rašoma, kad, išliekant dabartiniam sidabro vartojimo lygiui ir nutraukus jo kasybą, Žemės paviršiuje esančių sidabro atsargų pakaktų vos keturiems mėnesiams. Kokie dar negirdėti faktai apie sidabrą?

Knyga „Investavimo į auksą ir sidabrą vadovas“
Knyga „Investavimo į auksą ir sidabrą vadovas“

1. Daugiausia sidabro šiuo metu iškasama JAV, Meksikoje, Kanadoje, Peru, Rusijoje, Australijoje. Iš minėtų šalių išsiskiria Meksika, kurioje iškasama apie penktadalis pasaulio sidabro. Dažniausiai sidabras yra šalutinis vario, švino, cinko ir aukso kasybos produktas.

2. Kasdieniame gyvenime be sidabro nebūtų įmanoma išsiversti. Net apie trečdalį išgaunamo šio tauriojo metalo sunaudojama fotografijoms. Jis naudojamas gaminant baterijas, elektros laidus, elektronikos įtaisus, saulės elementus, veidrodžius.

3. Mokslininkai išskiria ir antibakterines sidabro savybes. Maža sidabro ar jo druskos koncentracija nužudo bakterijas ir taip chemiškai paveikia ląstelių membranas. Kitaip nei daugeliui antibiotikų, bakterija sidabrui neatspari.

4. Sidabro mišiniai, norint išvengti galimų infekcijų, buvo sėkmingai naudojami per Pirmąjį pasaulinį karą. Jis iki šiol naudojamas siekiant greičiau išgydyti nudegimo žaizdas.

5. Su sidabru siejamas posakis „gimęs su sidabriniu šaukšteliu burnoje”. Tikima, kadvaikai, maitinami sidabro įrankiais, yra sveikesni.

6. Jau nuo XVI a. gyvuoja tradicija kūdikiams dovanoti sidabrinį šaukštelį – tai simbolizuoja sotų ir sveiką gyvenimą. Šiais laikais tokią dovaną dažniausiai perka krikštatėviai krikštynų proga.

7. M. Maloney knygoje rašo, kad iš visų sidabro panaudojimo priemonių tik indai ir papuošalai tinkami sidabrui kaupti, o vėliau parduoti ar investuoti. Visur kitur naudojamos tik mikroskopinės šio metalo dalelės.

8. Investuotojai pastebi, kad šiuo metu sidabro, kaip investicijos, potencialas neišnaudotas – jo ištekliai mažėja ir už jį mokama daugiau.

9. M. Maloney „Investavimo į auksą ir sidabrą vadove“ pateikia vieną pavyzdį, kaip XX a. 8-ajame dešimtmetyje išaugo sidabro vertė.

„Jei 1971 m. eilinis JAV gyventojas būtų pardavęs namą už 20 tūkst. dolerių, o už juos nusipirkęs sidabro, tai po devynerių metų investicijos vertė būtų pralenkusi to namo kainą net 17 kartų (770,7 tūkst. dolerių). Pardavus šį sidabrą buvo galima įsigyti 18 vieno kambario butų, kurių vidutinė kaina siekė 42,7 tūkst. litų“, – rašo M. Maloney.

10. Knygos autorius juokauja, kad milijardierius Bilas Geitsas piniginėje turi tiek grynųjų pinigų, kad galėtų nusipirkti visą pasaulio sidabrą už dabartinę jo kainą (2 535 Lt/kg).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos