1. Prisipirkite žvakių – įvairių formų, spalvų, geriausia – bekvapių, arba atvirkščiai – rafinuotų aromatinių, prabangių markių. Sustatykite į žvakides arba išdėliokite kambaryje ir kartais net nejunkite elektros: tegu gyva ugnis saugo nuo tamsos, lietaus ir šalčio. Klasikiniai kalėdiniai žiemos kvapai: cinamonų, spygliuočių, obuolių.
2. Padarykite arba nusipirkite lesyklą. Nepamirškite įberti grūdų ar saulėgrąžų – suskridus zylėms, sniegenoms ir net žvirbliams, pasijusite tikra paukščių fėja. Jei pasitaikys koks nematytas egzempliorius, nufotografuokite ir išsiaiškinkite, kas gi ten buvo.
3. Prikepkite paprasčiausios tešlos sausainių (pusmėnulių, žvaigždučių, tiesiog apskritimų) ir paruoškite dovanų maišelius kolegoms ir tolimiems pažįstamiems. Jei turite entuziazmo, pradurkite juose skylutę ir suverkite ant raudono šilkinio kaspino – dovanėlė atrodys dar efektingiau. Arba nupirkite dėžę mandarinų ir padaryti lauknešėlius.
4. Net jei seniai to nedarėte (ypač jei seniai to nedarėte), šiemet papuoškite eglę. Ir jokio skirtumo, ar ji bus senutėlė dirbtinė, paveldėta iš vaikystės, ar gyva žaliaskarė. Galite pasidaryti pradėti kaupti savo eglės žaislų kolekciją – būtent tokių, kurie patinka jums. Nepatingėkite užsukti į turgų ar komisiuką – jei ieškote žaislų iš vaikystės.
5. Pagaliau prisėskite ir išsiaiškinkite, į kokius šventinius renginius dar yra bilietų. Nedelsiant juos nupirkite ar bent rezervuokite – jie išties tirpte tirpsta, o sėdėti gruodžio vakarais namie – vienas liūdniausių užsiėmimų. Jei nėra kompanijos, eikite viena. Ir nepamirškite, kad būna ir nemokamų renginių. Gal pats metas pamėgti vargonų muziką?
6. Susidarykite grožio priemonių planą. Iki švenčių liko pora savaičių, tačiau svarbiausia – pradėti. Juk gražiai atrodyti norėsis ir kitais metais, o investicija į save – pati geriausia.
7. Sukvieskite draugus. Galima dažyti kankorėžius aukso ir sidabro dažais, karpyti snaiges, išpurkšti langus sniegeliu, klijuoti popierinių žiedų girliandas (kaip sakoma vienoje geroje knygoje, niekas taip nesuartina žmonių, kaip senovinis girliandų klijavimo menas), drauge puošti eglutę, virti glintveiną arba tiesiog klausytis muzikos ir kalbėtis neveikdami nieko.
8. Uždekite bengališką ugnelę, iššaukite konfeti ir visą vakarą žiūrėkite kalėdinius filmus per televizorių. Net jei tai kvailos komedijos ar jausmingos romantinės dramos.
9. Vienai eglutei – liūdna namuose! Papuoškite girliandomis ar lengvais žaisliukais visus namie esančius augalus. Ir pagaliau pakabinkite ant buto durų šventinį vainiką!
10. Paremkite gerą iniciatyvą – pavyzdžiui, „100 šypsenų daugiau“ ir išpildykite senolio svajonę. Kas gali būti kalėdiškiau nei dovanoti 80–metei močiutei pagalvę ir antklodę!
Jei nesugalvojate, kur dėti gaunamus atvirukus, siūlome idėją – pradurkite skylamušiu ir suverkite ant kaspino it girliandą.
11. Užrašykite ranka ir išsiųskite sveikinimų atvirukus (gerai, gerai, bent elektroninius). Jei nesugalvojate, kur dėti gaunamus atvirukus, siūlome idėją – nesagstyti jų magnetukais prie šaldytuvo, o pradurti skylamušiu ir suverti ant kaspino it girliandą. Šventėms pasibaigus be gailesčio jų atsikratykite – naujoji minimalizmo deivė, japonė Marie Kondo, knygos "The Life-Changing Magic of Tidying" („Gyvenimą keičianti tvarkos magija“) autorė, sako, kad dovanos paskirtis – nudžiuginti tą akimirką, kai žmogus ją gauna. Atviruko – tuo labiau.
12. Jei žiemos nėra lauke, ieškokite jos arenose ir čiuožyklose. Arba – atvirkščiai – SPA centre ar pirtyje.
13. Parašykite 2015 m. ataskaitą ir 2016 m. svajonių ir norų sąrašą – galima pačiai sau, galima pasidalyti socialinio tinklo paskyroje. Pasidžiaukite, kiek daug gerų dalykų nutiko per praėjusius metus, ir tikėkitės, kad ateinančiais viso, kas gera, bus bent nemažiau.
14. Visame vakarėlių ir rūpesčių sąmyšyje raskite laiko prisėsti, atsikvėpti ir pasidžiaugti akimirka čia ir dabar. Nusišypsokite sau. Ir priminkite, kad viskas jau yra gerai.