„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 05 06

15 dalykų, dėl kurių neprivalote teisintis kitiems

Kai kurie mūsų gyvenimo pasirinkimai dažnai sulaukia itin didelio aplinkinių dėmesio. Šeimos nariai, draugai ar netgi menkai pažįstami žmonės turi savo nuomonę apie tai, kaip reikia gyventi ir dažnokai tą nuomonę bando įpiršti mums.
Laiminga moteris
Laiminga moteris / Fotolia nuotr.

Kartais kitų žmonių kišimasis į mūsų gyvenimą nueina taip toli, kad mums tenka raudonuoti ir teisintis. Psichologas ir tinklaraštininkas Davidas K.Williamas adme.ru teigia, kad yra 15 dalykų, dėl kurių jūs niekam ir niekada neprivalote teisintis.

1. Jūs neprivalote aiškintis dėl savo gyvenimo būdo

Jeigu jums jau gerokai daugiau negu 20 metų, o jūs dar gyvenate „susimetę“, nuomojatės tai vieną, tai kitą būstą arba vis dar gyvenate su tėvais – jūs niekam neprivalote aiškintis, kodėl elgiatės vienaip, o ne kitaip.

2. Jūs neprivalote teisintis dėl savo gyvenimo prioritetų

Kiekvienas žmogus yra individuali asmenybė, kuri turi savo nuomonę apie tai, kas yra laimė, kokios yra gyvenimo vertybės, apie ką galima svajoti ir ko reikia siekti savo gyvenime. Jūs esate savo gyvenimo kalvis, todėl pats sprendžiate, kokie yra jūsų gyvenimo prioritetai. Svarbiausias jūsų gyvenimo prioritetas – jūsų ir jūsų artimųjų laimė. Ir nesvarbu, kas ir kaip tą laimę suvokia.

3. Jūs neprivalote atsiprašinėti, jeigu nesigailite dėl ko nors

Jeigu jūs nesigailite dėl vienokių ar kitokių savo veiksmų, jeigu manote, kad kažkas buvo neteisus – jūs neprivalote atsiprašinėti. Kai kurie žmonės kartais atsiprašo tik dėl to, kad greičiau būtų „užgydytos žaizdos“. Toks elgesys gali dar labiau pabloginti situaciją. Atsiprašyti privalote tik tada, kai iš tiesų jaučiatės kaltas.

4. Jūs neprivalote teisintis, kodėl norite pabūti vienas

Dauguma iš mūsų bijo pasirodyti „grubūs“, „nuobodūs“ ar netgi „asocialūs“ tada, kai nesutinka kur nors nueiti ar atšaukia planus. Kiekvienam žmogui kaip oras yra reikalinga vienatvė, laikas, kai norisi pabūti su savo mintimis, „persikrauti“ ar tiesiog paskaityti gerą knygą. Jeigu jus kur nors kviečia, o jūs tą dieną norite pabūti vienas – nesukite sau galvos ir neieškokite pasiteisinimų. Tai jūsų teisė ir pasirinkimas.

5. Jūs neprivalote sutikti su kitų žmonių įsitikinimais

Jūs niekam neprivalote teisintis, kodėl atrodote vienaip arba kitaip. Jūsų išvaizda – tik jūsų reikalas.

Jeigu kas nors įnirtingai pasakoja apie savo „tvirtą“ nuomonę vienu ar kitu klausimu, jums nereikia linkčioti galva tik dėl to, nes „reikia“. Jeigu jūs nesutinkate su kito žmogaus įsitikinimais, jeigu to žmogaus nuomonė apie jus ar kitus žmones yra klaidinga, jums nereikia vaidinti, kad sutinkate. Geriau iš karto pasakykite, kodėl nesutinkate ir ką manote šiuo klausimu. Tai daug geriau negu patyliukais užkasti „karo kirvį“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Onkologas Jonas Rėklaitis: „Pavojingiausios melanomos išsivysto ne iš apgamų“

6. Jūs neprivalote sakyti „taip“

Jeigu dėl ko nors nesutinkate, visada turite teisę pasakyti „ne“. Beje, daugiau pasiekia tie žmonės, kurie moka ir nebijo sakyti „ne“. Būkite dėkingi ir gerbkite kitus žmones, bet drąsiai sakykite „ne“, jeigu jų nuomonė ar prašymai sukelia jums blogą nuotaiką ar trukdo pasiekti savo tikslų.

7. Jūs neprivalote teisintis dėl savo išvaizdos

Jūs galite būti lieknas arba apkūnus, aukštas arba žemas, gražuolis arba vidutiniokas, bet jūs niekam neprivalote teisintis, kodėl atrodote vienaip arba kitaip. Jūsų išvaizda – tik jūsų reikalas.

8. Jūs neprivalote aiškintis dėl to, ką mėgstate valgyti

Kiekvienas žmogus turi produktų sąrašą, kurių nemėgsta dėl vienokių ar kitokių priežasčių. Gal jums tiesiog neskanu, o gal kažkuris produktas kenkia jūsų sveikatai. Jeigu kas nors neduoda jums ramybės su klausimu, kodėl valgote (nevalgote) to ar ano, nekreipkite į tai dėmesio ir atsakykite, kad jaučiatės puikiai, maitindamasis būtent taip.

Shutterstock nuotr./Vyro skrandis.
Shutterstock nuotr./Vyro skrandis.

9. Jūs neprivalote teisintis dėl savo seksualinio gyvenimo

Jeigu artimai bendraujate su žmogumi savo laisvu noru ir valia, tai niekas neturi kištis į jūsų seksualinį gyvenimą. Jūs galite būti nesusituokę, galite būti vienadienių santykių šalininkas ir pan. Jūsų lova – tik jūsų reikalas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologai atskleidė vieną geriausių būdų pasikelti nuotaiką

10. Jūs neprivalote aiškintis dėl to, kad pasirinkote karjerą, o ne šeimą

Aplinkybės kartais verčia rinktis – darbas arba šeima. Šis sprendimas niekada nebūna lengvas. Jūs galite pasirinkti darbą, ir tai visai nereiškia, kad jums nerūpi šeima. Tai reiškia, kad šis sprendimas garantuoja jums aiškią ateitį ir tvirtą pagrindą po kojomis. Be kuriuo atveju, jeigu jūs esate įsitikinęs, kad darote taip, kaip jums yra geriausia – jūs neprivalote aiškintis aplinkiniams, kodėl pasirinkote kopti karjeros laiptais (arba atvirkščiai).

11. Jūs neprivalote teisintis dėl savo religinių ar politinių pažiūrų

Nesvarbu, kas esate – liberalas, konservatorius, katalikas ar musulmonas, – tai tik jūsų pasirinkimas. Jūs neprivalote pasakoti apie savo tikėjimą ar politines pažiūras. Jeigu kažkas negali jūsų priimti tokio, koks esate, tai to žmogaus, o ne jūsų problema.

12. Jūs neprivalote aiškintis, kodėl esate vienišas

Jūs esate vedęs ar ištekėjusi, vienišas ar vieniša – tai tik jūsų asmeninis reikalas. Vienatvė – ne diagnozė. Jūs turite visišką teisę rinktis, būti vienam ar santykiuose. Ir atminkite – jūsų šeiminė situacija nieko nesako apie jūsų asmenybę.

13. Jūs neprivalote su kuo nors susitikinėti, jeigu to nenorite

Jeigu kažkas negali jūsų priimti tokio, koks esate, tai to žmogaus, o ne jūsų problema.

Galbūt kažkas iš tiesų yra labai simpatiškas ir mielas žmogus. Bet neprivalote eiti su juo į pasimatymą. Jeigu širdies viduje jaučiate, kad šis žmogus ne jums – nebendraukite tik dėl to, kad jis „geras“, „gražus“, „protingas“, „turi gerą darbą“ ir pan. Klausykite savo širdies, o ne kitų žmonių.

14. Jūs neprivalote aiškintis dėl to, kada gi pagaliau susituoksite ir turėsite vaikų

Nesvarbu, ar jūs norite tuoktis ar ne, norite turėti vaikų, ar ne – tai tik jūsų sprendimas. Net jeigu jūsų mama alpsta dėl to, kaip jau norėtų anūkų, jai teks susitaikyti su tuo, kad sprendimą dėl vaikų turėsite priimti jūs ir tik jūs.

15. Jūs neprivalote aiškintis, kodėl pasirinkote gyventi būtent taip

Jeigu tai netrukdo kitiems žmonėms ir nepažeidžia įstatymų – jūs turite teisę gyventi taip, kaip norite. Jūs neprivalote gyventi taip, kaip to nori kiti. Gyvenkite ir klyskite – tai ir yra gyvenimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs