„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 01 29

15 dalykų, kuriuos kasdien reikėtų padaryti dėl savęs

Gyvenimas pilnas taisyklių, tačiau priimkite šiuos patarimus ne kaip taisykles, o kaip galimybes. Jūs neprivalote nieko daryti, tačiau turite galimybę kasdien nuveikti ką nors gero, naujo ar įdomaus dėl savęs ir kitų.
Moteris kvailioja
Moteris kvailioja / Vida Press nuotr.
Temos: 2 Pagalba Motyvacija

1. Kada paskutinįkart mėginote ką nors naujo? Geriausias atsakymas į tai – šiandien. Tai neprivalo kasdien būti kas nors superypatingo, pakanka pažiūrėti nematytą filmą, paragauti jums neįprasto patiekalo ar gėrimo, nusigauti namo kitu maršrutu, o gal išmėginti naują drabužių stilių.

2. Tikėkite tuo, ką darote. Niekas kitas, tik mes pirmiausia turime patikėti savimi – savo veikla ir galimybėmis, ir tik tuomet mumis patikės kiti.

Pyktis, nusivylimas, liūdesys susargdina ne tik sielą, bet ir kūną.

3. Išmokite atleisti ir pamiršti. Pyktis, nusivylimas, liūdesys, keršto troškimas susargdina ne tik sielą, bet ir kūną – ir tai ne pramanas. Statistika tokia: ilgiau gyvena tie, kurie geba valdyti pyktį ir neleidžia, kad pyktis užvaldytų juos. Nuo to, kad atleisite, palengvės ir jums, ir kitam žmogui.

4. Daugiau šypsokitės – net jei reikalai klostosi nekaip. Nebūtina savęs gailėti ir visam pasauliui rodyti liūdesio – kartais reikia šiek tiek prisiversti nusišypsoti, ir su laiku tai taps įpročiu. Šypsodamiesi patys sau pasakome, kad ne viskas yra blogai, vilties yra.

5. Rūpinkitės savimi ir tuo, ką dedate į savo kūną. Kūnas tik vienas ir būtų gerai, jei valgytumėte ir gertumėte tai, ko jam reikia. Kuras turi būti ne tik skanus, bet ir sveikas, kokybiškas. Kelios dienos geresnės mitybos, ir pajusite, kaip kūnas atsidėkoja.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

6. Padarykite ką nors dėl savęs – ką nors malonaus. Jeigu labiau rūpinatės aplinkiniais nei savimi, metas tai pakeisti – bent kartą per dieną prisiminkite save ir pagal galimybes nuveikite tai, ką tuo metu norėtumėte.

7. Kai su kuo nors bendraujate, žiūrėkite tam žmogui į akis. Tai parodys, kad esate čia ir dabar, o ne mintimis nuklydote į lankas; kad jums rūpi, ką pašnekovas kalba, kad kalbasi su jumis ir kad apskritai jums rūpi pats pašnekovas.

8. Nuoširdžiai padėkokite kam nors už ką nors. Gal kažkas jus pagyrė, gal ką nors padovanojo, o gal tiesiog yra su jumis jums svarbią akimirką? Galima dėkoti ir už praeities įvykius ir net už tai, ko žmogus nepadarė. Pavyzdžiui, padėkokite mamai, kad neišpėrė už tai, kad vaikystėje sugadinote jos lūpų dažus ir sudaužėte brangią vazą.

9. Kartais reikia prisiminti ne tik save, bet ir tai, kad nesate visatos centras, ir jūsų problemos, palyginti su kitų, gali būti labai menkos. Galbūt kažkas kaimynystėje serga Alzheimerio liga ir atsukęs kraną nebeatsimena, kaip jį užsukti; gal kažkas yra neįgalus ir daugiau niekada negalės bėgioti; o kažkur pasaulyje n-toji Holivudo žvaigždė n-tąjį kartą yra priversta gydytis nuo priklausomybių. Tai padės pamiršti savo bėdas ir būti empatiškesniems.

10. Pažvelkite į veidrodį ir pasakykite sau komplimentą. Gal šiandien gražiai guli plaukai? Gal spindi oda ar akys? Neužmirškite pagirti, kad esate protingi, įdomūs ir svarbūs. Pasidžiaukite tuo, ką šiandien matote. Mylėkite save.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

11. Paskaitykite knygą. Tiks ir nauja, ir sena gera knyga, galbūt sužadinanti jūsų vaikystės prisiminimus. Kas jei ne knygos išlaisvina vaizduotę, leidžia svajoti, keliauti ir pažinti naujus žmones, jų papročius, o galbūt sužinoti daugiau apie mus pačius.

12. Padarykite ką nors kvailo, ypač jei tai jums nebūdinga. Yra situacijų, kur rimtumas būtinas, tačiau su draugais ar artimaisiais (arba vienam) galima ir šiek tiek pakvailioti. Kiekvieno mūsų viduje yra vaikas, kuriam norisi pašėlti.

13. Nuo sielos – prie kūno. Užsiimkite fizine veikla. Atsikelkite, pajudėkite, išeikite, išbėkite. Dabar turime tiek galimybių judėti, ir tam nebūtinas abonementas į sporto klubą. Jūsų tikslas – ne eilinįkart numesti svorio, o pajudėti, kad kūnas būtų sveikesnis, o mintys – šviesesnės.

Bijodami būti atstumti tarsi įkaliname save ir apribojame nuo kitokio pasaulio pažinimo.

14. Įsidrąsinkite užkalbinti nepažįstamą žmogų. Bijodami būti atstumti tarsi įkaliname save ir apribojame nuo kitokio pasaulio pažinimo. Įdomios pažintys visuomet praturtina.

15. Muzika – puikiausia gydytoja ir geros nuotaikos palydovė. Atsikėlę ryte užleiskite jums labai patinkančią dainą, pajudėkite, pašokite, padainuokite. Kiekvienas iš mūsų žino iš koto verčiančios muzikos, dėl kurios pasaulis tą akimirką atrodo paprastas ir nuostabus. Pirmyn!

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų