Susidūrus su pasiūlos įvairove, nebūtina rinktis saugų „seną-gerą“ ir pažįstamą variantą. Jis nė kiek nepakeis jūsų namų ruošos, o štai tinkamai parinktas naujoviškas siurblys gali gerokai palengvinti buitį. Lietuvoje pastaraisiais metais itin populiarėja belaidžiai siurbliai-šluotos, vis dėlto retas žino, kaip išsirinkti tinkamiausią prietaisą. Patarimais, į ką atkreipti dėmesį perkant siurblį-šluotą, dalijasi „Electrolux“ atstovas Laurynas Skruibis.
1. Baterijos veikimo laikas
„Pagrindinis belaidžio siurblio pranašumas akivaizdus – nėra laido. Tai stipriai palengvina siurbimą, ypač patalpose, kuriose daug baldų. Energiją tokie siurbliai gauna iš pakraunamų baterijų. Todėl baterijos veikimo laikas bei galimybė ją greitai ir paprastai pakrauti – vieni svarbiausių dalykų, į kuriuos reikia kreipti dėmesį. Rekomenduočiau rinktis įrenginius su ličio baterijomis – lyginant su nikelio baterijomis, jos yra gerokai lengvesnės, pasikrauna maždaug 4 kartus greičiau ir siurbti su jomis galima ilgiau. Gerokai ilgesnis ir jų tarnavimo laikas“, – sako L. Skruibis.
2. Manevringumas
„Manevringumas – pagal šį rodiklį siurbliui-šluotai niekas negali prilygti. Tad, jeigu jau renkatės tokį prietaisą, žiūrėkite, kad gamintojai šį pranašumą būtų kuo labiau ištobulinę. Siurbti pastales, paloves, kampus ir užkampius turi būti ne šiek tiek, o daug lengviau.
Taip pat nevertėtų pamiršti ir prietaiso ergonomiškumo bei svorio. Su siurbliu-šluota galima lengvai siurbti aukštai esančias vietas, tokias kaip spintų viršus, lentynos ar lubos, tačiau su sunkiu prietaisu toks darbas greitai virs paprasčiausia kankyne“, – pasakoja L. Skruibis.
3. Papildomos funkcijos
L. Skruibio teigimu, vertėtų atkreipti dėmesį ir į papildomas prietaiso funkcijas. Ypač tas, kuriomis iš tikrųjų bus naudojamasi. Nors kai kurie sako, kad jiems užtektų siurblio tik su įjungimo-išjungimo mygtuku, tačiau vargu, ar jie atsisakytų tokių integruotų technologinių sprendimų kaip siurblio antgalyje įtaisytos LED lemputės – jos apšviečia grindis ir neleidžia nešvarumams pabėgti iš regos lauko.
Pašnekovas taip pat atkreipia dėmesį, kad dalis siurblių-šluotų gali būti greitai paverčiami rankiniais siurbliais, kuriais patogu siurbti automobilio saloną, baldus ar sunkiau pasiekimas namų vietas.
4. Išvaizda
„Electrolux“ atstovas sako, kad siurblys-šluota – tai ne ankstesnis siurblys, kurį laikėte spintoje ar tamsiajame kambaryje. Jo privalumai ir patogumas atsiskleidžia naudojant kasdien, pavyzdžiui, greit susiurbiant po valgymo likusius trupinius ar pastebėtas dulkių sankaupas. Šis prietaisas turi būti lengvai ir greitai pasiekiamas, o tai reiškia, kad jį teks laikyti atvirai. Todėl, renkantis tinkamiausią siurblį-šluotą, negalima ignoruoti išvaizdos – atkreipkite dėmesį į jo spalvą bei dizainą, juk šis prietaisas taps jūsų interjero dalimi.
Išvada
Rinkitės tą siurblį-šluotą, kuris duos jums didžiausią praktinę naudą bei leis išnaudoti visus prietaiso privalumus: mobilumas, dizainas, galimybė greitai pasiekti, greitai pasinaudoti funkcijomis ir priedais. Įvertinkite šiuos aspektus ir jums pavyks įsigyti ne tiesiog dar vieną siurblį, o prietaisą, kuris gali pakeisti ir palengvinti jūsų buities darbus bei sutaupyti jiems skiriamą laiką.