21. Nėra mėsos be nitratų. Perdirbant mėsą naudojami salierų milteliai, kurie natūraliai nėra kenksmingi, tačiau laboratorijoje yra perdirbami ir nesiskiria nuo nitratų.
Saldiklius, kaip ir bet kokį cukrų, reikia vartoti saikingai.
22. Arbata – itin naudingas gėrimas, tačiau mažai naudos iš tokios arbatos, kuri pilstoma į buteliukus. Geriausia arbata yra šviežia. Pasidarykite žalios arbatos, atvėsinkite, atšaldykite ir turėsite puikią atgaivą karštą dieną. Galite gardinti ir citrina ar keliais mėtos lapeliais.
23. Nanodalelės, esančios maiste, nėra žymimos ant pakuočių, bet padeda ilgiau išlaikyti maisto produktų šviežumą, tuo tarpu neaišku, koks poveikis yra žmogaus organizmui. Jos itin mažos, todėl daug greičiau prasiskverbia į organizmo ląsteles. Be to, nėra žinoma, kiek iš tiesų tokių dalelių yra valgomame maiste.
24. Kuo šeriamos vištos? Plunksnamilčiai (plunksnų miltai, angl. Feather meal) – šalutinis paukštininkystės produktas iš sumaltų plunksnų. 2012 metų tyrimo metu buvo tiriami šio lesalo pavyzdžiai ir keliuose iš jų buvo rasta medžiagų, kurios uždraustos gyvulių pašaruose. Visgi neaišku, kiek tie pašarai paveikia vištieną, kurią valgome.
25. JAV maisto ir vaistų administracija tikrina tik 2 proc. importuojamų jūrų gėrybių, o Europos Sąjunga – nuo 20 iki 50 proc. Kadangi į Ameriką importuojama 90 proc. jūrų gėrybių iš kitų šalių, uždraustos medžiagos ir likučiai produktuose – irgi. Geriau pirkite vietines gėrybes ir žuvį, žiūrėkite, kad būtų nurodyta kilmės šalis. Didžiausią dėmesį atkreipkite į krevetes.
26. Žalias įpakavimas – sveikas produktas. Jei matote žalioje pakuotėje supakuotus maisto produktus, manote, jog tas maistas yra sveikesnis. Jei reikėtų rinktis tarp tos pačios rūšies javainio batonėlio tik vienas būtų raudoname pakelyje, o kitas žaliame, tikėtina, jog pasirinksite būtent žalią. Tikriausiai pastebėjote, kad ekologiškos prekės dažnai būna supakuotos žaliose pakuotėse.
27. Patrauklesni prekių ženklai skatina pirkti tam tikras prekes. Pavyzdžiui, juokingi piešinėliai ant sausų dribsnių dėžučių tikrai patraukia vaikų dėmesį. Be to, pastebėkite, jog ir patiems maloniau pirkti patraukliai įpakuotus produktus, tačiau svarbesnė yra kokybė, o ne blizgantis maišelis, tiesa?
28. Jei pažymėta, kad duona yra kelių grūdų, dar nereiškia, kad ji yra sveika pilno grūdo duona. Dažnai duona yra gaminama iš skirtingų grūdų mišinio. Skaitykite etiketes ir žiūrėkite, kad pirma sudedamoji dalis būtų pilno grūdo ruginiai ar kvietiniai miltai.
29. Įvairios nuolaidos ir pasiūlymai parduotuvėse – maisto pramonininkų triukas. Tai ne parduotuvė suteikia nuolaidas ir leidžia pigiau apsipirkti, tai maisto pramonė tiesiog nori pasipelnyti.
Taip pat skaitykite: 7 dienų valgiaraštis, kad oda švytėtų
30. Druska – stebuklingas ingredientas, kurį galite dėti beveik bet kur: maistas ilgiau lieka šviežias, sutaupote pinigų ir nebeperkate kitų įvairių prieskonių ir žolelių. Visgi reikėtų vartoti ją saikingai.