Nedideliam, vos 44 kv. metrų butui, esančiam Vilniuje, buvo iškeltos užduotys.
Čia turėjo būti talpi virtuvė, atskiras didelis stalas, prie kurio būtų galima susodinti gausesnę draugų kompaniją, namų biuras su numatyta vieta dokumentams bei knygoms, erdvi ir patogi TV zona, papildomos miegamosios vietos svečiams, talpios spintos daiktams bei drabužiams.
„Ir, be abejo, šviesos ir erdvės pojūtis“, – sakė dizainerė.
Nutarta atsisakyti pirminio išplanavimo
Pasak O.Filatovos, išspręsti šią užduotį galėtų apgalvotas, racionalus išplanavimas bei erdvės iliuziją kuriantys įrankiai: šviesą atspindintys bei praleidžiantys paviršiai, taisyklingai išdėstytas apšvietimas, didesni, bet lengvi blokai bei „potėpiai“.
„Buvo vienareikšmiškai nutarta atsisakyti pirminio išplanavimo ir kurti naują. Visa naujo išplanavimo koncepcija rėmėsi į susietas tarpusavyje kompozicijas, primenančias architektūrinius blokus.
Virtuvės kompozicija švelniai pereina į valgomojo, toliau – į TV zoną. Už šaldytuvo modulio išsidėstė „namų ofiso“ vieta, kuri atkartoja virtuvinių spintelių linijas, tačiau skiriasi tamsesne spalva.
Jaukumo suteikia horizontaliai išdėstytos parketlentės, kurios panaudotos kaip sienos dekoras darbo bei valgomojo zonoje.
Tokiu būdu gavome daugiafunkcę, talpią, masyvią, tačiau neapsunkinančią erdvės kompoziciją, sudarytą iš aiškių, taisyklingų linijų bei formų, persipinančių tarpusavyje“, – pasakojo dizainerė.
Atskiras dėmesys – pertvarai
Pasak interjero dizainerės, brutali stiklo ir metalo derinio pertvara – tai centrinis, universalus ir net drastiškas elementas, kuris vienu metu leido apjungti ir atskirti miegamojo zoną nuo bendrosios.
„Skaidrumo dėka yra sukuriamas daugiasluoksnės erdvės pojūtis, o tai suteikia įdomumo ir kartu išdidina miegamojo bei svetainės erdves.
Privatumui sukurti ties pertvara buvo numatytos ir užuolaidos, o pastumiant slenkančią pertvaros dalį šeimininkai gali žiūrėti televizorių net neišlipdami iš lovos.
Talpi drabužių spinta yra iškelta už miegamojo ribų ir apjungta su prieškambario spinta. Šios spintų kompozicijos fasadai yra veidrodiniai todėl maksimaliai praplečia erdvę ir sukuria papildomos patalpos iliuziją“, – kalbėjo O.Filatova.
Sprendimų ieškojo ir vonios kambaryje
Taip pat buvo perplanuota ir vonios erdvė. Didesnis objektas – dušo kabina – užėmė patogią vietą kampe. Prie sienos priešais duris – traukianti akį bei plečianti erdvę kompozicija – kriauklė su talpia ir didele veidrodine spintele.
Skalbimo ir džiovinimo mašinų blokui paslėpti dizainerė panaudojo medžiaginę užuolaidą, kuri suteikia jaukumo.
„Nors čia vyrauja tamsios, sodrios spalvos, pilkšvi atspalviai, tačiau dėl tinkamai išdėlioto kelių sluoksnių apšvietimo gavome labai jaukią ir funkcionalią patalpą“, – pasakojo dizainerė.
Bute – keli apšvietimo scenarijų variantai
Daug dėmesio buvo skirta apšvietimui – bute yra keli apšvietimo scenarijų variantai: nuo ryškaus apšvietimo iki labai jaukaus ir atpalaiduojančio.
Pasak interjero dizainerės, taisyklingai sudėliotas apšvietimas – tai galingas įrankis, leidžiantis vizualiai padidinti patalpas.
Spalvinės gamos pasirinkimas – pilkos, baltos, juodos spalvų derinys su natūralios mėlynos ir žalios spalvos akcentais. Naujai įrengtame bute akį traukia ryškus interjero akcentas – samanų kompozicija.
„Tai buvo šeimininkų noras, kuris sėkmingai atrado savo vietą prieškambaryje – išskirtinai jaukios faktūros, pasitinkantis įeinančius į namus, objektas.
Didelis pano formatas pasirinktas sąmoningai, tam, kad sukurtume didesnės erdvės pojūtį, nes masyvūs elementai yra erdvios patalpos atributai“, – pasakojo interjero autorė.
Dirbant su projektu buvo sukurtos fotorealistinės 3D vizualizacijos, kurios leido įsitikinti, nestandartinių, įdomių ir net drastiškų sprendimų teisingumu bei užtikrinti tikslų techninį projekto įgyvendinimą.
„Iššūkis buvo sudėtingas, tačiau rezultatas stebina – tai puikus, jaukus, funkcionalus, praktiškas ir labai patogus interjeras mažame bute“, – sakė O.Filatova.