Ką paprastai darome? Sumetame bet kaip su kitais skalbiniais ir tiesiog pamirštame. Taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad džinsai neišbluktų ir greitai nesusinešiotų?
Išverskite džinsus į blogąją pusę, užtraukite užtrauktukus ir užsekite sagas. Jeigu jau džinsus skalbiate su kitais drabužiais, nepamirškite, kad aštrūs užtrauktukai gali sugadinti audinius, todėl imkitės atsargumo priemonių. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar džinso audinys kartais nedažo – juk nesinorėtų, kad kiti rūbai pajuostų, pamėltų ar kitaip pakeistų spalvą.
Į skalbimo mašiną nedėkite per daug skalbinių, t. y. skalbdami džinsus ir ne tik, jos neperkraukite. Kuo pilnesnė skalbyklė, tuo didesnė tikimybė, kad pažeisite audinius. Įvairūs užtrauktukai, sagos, užsegimai gali suplėšyti, įdrėksti ar kitaip sugadinti mėgstamą apdarą. Geriau skalbkite mažiau negu daugiau – taip lengviau pašalinsite ir nešvarumus, be to, drabužiai ne taip glamžysis.
Skalbkite pasirinkę atitinkamą programą. Jeigu ant džinsų parašyta vienokia temperatūra, tai tokią ir rinkitės. Tikrai neverta savo nuožiūra didinti ar mažinti jos tam, kad neva geriau žinote, kaip skalbti. Rekomendacijos ir skirtos tam, kad į jas atsižvelgtumėte. Beje, dar geriau, jeigu šį darbą galėtumėte atlikti rankomis.
Taip pat skaitykite: Kaip sutaupyti buityje ir nebrangiai atnaujinti namus
Nenaudokite miltelių, skirtų baltiems drabužiams skalbti. Juk nenorite, kad džinsai prarastų savo spalvą ir išbluktų, taptų lyg gerokai padėvėti? Taigi, saugokite jų spalvą, besirinkdami specialias skalbimo priemones, kurios saugo audinį ir jo spalvą.
Neperdžiovinkite. Iš skalbyklės džinsus ištraukite iškart, o ne palikite pernakt – tada jie bus susiglamžę. Verčiau kiek patampykite, pakabinkite ant pakabos ir palikite džiūti natūraliai. Jeigu džiovinimui naudosite pernelyg aukštą temperatūrą, džinsai gali susitraukti, o tuomet jau į juos įsisprausti bus gerokai sudėtingiau.