Jeigu nenorite be reikalo apkartinti savo ir, beje, aplinkinių žmonių gyvenimo, psichologai siūlo nustoti tikėtis, kad...
... jums visada turi pritarti
Atminkite – kiek žmonių, tiek nuomonių. Todėl nesitikėkite, kad draugai ir artimieji visada pritars jūsų nuomonei. Turite suprasti paprastą tiesą – reikia gerbti kitų žmonių nuomonę ir mokėti neprimesti savosios. Todėl ugdykite savyje tolerantiškumą, sugebėkite priimti kitų nuomonę ir požiūrį.
... visi jus turi mylėti ir gerbti
Mes gyvename visuomenėje ir esame nuo jos priklausomi. Todėl mums rūpi, ką apie mus galvoja, kokį įspūdį mes darome kitiems žmonėms. Jeigu norite, kad jus mylėtų ir gerbtų, pirmiausia turite mylėti ir gerbti patys save.
Nesipiktinkite, o pagalvokite, už ką jus turėtų gerbti, kokios yra gerosios jūsų charakterio savybės. Pavyzdžiui, jūs įdomus pašnekovas, sąžiningas darbuotojas, jūs optimistiškai žiūrite į gyvenimą, nepavydite ir pan. Jeigu turite už ką mylėti ir gerbti save, tada ir kitiems sukelsite tokius pačius jausmus.
... jūs privalote patikti kitiems
Jaunystėje mes esame priklausomi nuo aplinkinių požiūrio į mus. Mums labai svarbu, ar mes patinkame kitiems, ar sukeliame geras emocijas. Ši priklausomybė – savarankiško mąstymo stokos apraiška. Vėliau žmogus užauga bei vystosi kaip asmenybė, ir pradeda suvokti, kad jam nesvarbu, patinka jis kam nors ar ne. Todėl svarbiausia – patikti sau pačiam.
Nenorėkite visiems įtikti ir įrodyti, koks jūs geras žmogus. Tai neįmanoma ir, beje, nieko baisaus tame nėra. Normalu, kad kas nors nemėgsta jūsų ir ko nors nemėgstate jūs. Svarbu būti savimi ir gyventi savo gyvenimą.
... žmonės turi atitikti jūsų įsivaizdavimą apie juos
Kiekvienas žmogus – atskiras, iki galo nepažintinas pasaulis. Todėl turime pripažinti, kad mes negalime visko žinoti apie savo artimųjų vidinį pasaulį, o ką jau kalbėti apie kitus žmones. Todėl vienintelis dalykas, dėl kurio galite būti tikri – vertindami kitus žmones, venkite stereotipų ir leiskite jiems būti savimi. Jie, kaip ir jūs, turi tam teisę. Nepriskirkite jiems neegzistuojančių savybių, nieko iš jų nelaukite ir nereikalaukite.
...žmonės turi atspėti jūsų mintis ir norus
Deja, taip tikrai nėra. Todėl viršininkas, pagavęs jūsų skvarbų žvilgsnį, pagalvos, kad netinkamai nusikirpo ar pasirinko netinkantį kaklaraištį. O jūs, pavyzdžiui, norėjote jam teleportuoti mintį apie algos padidinimą.
Taip pat skaitykite: Metas pokyčiams: 11 dalykų, kuriuos privalote liautis darę tuojau pat
Jūsų vyras/žmona taip pat nemoka skaityti jūsų slaptų minčių, turėjote ne kartą tuo įsitikinti. Žodžiu, jeigu norite kam nors ką nors perduoti, sakykite tiesiai šviesiai, be užuolankų. Žmonės nemoka skaityti minčių, bet jie kartais visai noriai imasi vykdyti prašymų, kuriuos išreiškiame žodžiais.
... jums užsinorėjus, žmogus pasikeis
Niekas iš mūsų nėra tobulas. Jūsų artimas žmogus taip pat gali turėti vieną ar kelis įpročius, kurie jus erzina. Ką daryti? Pirmiausia, nustoti tikėtis, kad bjaurus įprotis išnyks savaime. Taip pat neprotinga paskelbti atvirą karą blogam įpročiui.
Pavyzdžiui, jūsų vyras nuolat palieka atidarytą dantų pastos tūbelę ar išmėto kojines. Jei tai jus erzina, atvirai ir ramiai pasakykite jam apie tai. Beje, daugeliu atveju tai nepadeda, todėl jums teks pačiai užsukti tūbelę ir surinkti kojines arba... palikti viską kaip yra. Atminkite – žmonės nesikeičia, keičiasi mūsų požiūris į jų įpročius.
... kiti žmonės gyvena geriau nei jūs
Deja, taip nėra. Mums tik atrodo, kad visi vargai ir išbandymai krinta ant mūsų pečių, o kitiems viskas eina kaip per sviestą. Iš tiesų ir kitų žmonių vaikai serga, miršta artimieji ar sutuoktiniai eina į kairę. Kažkam nesiseka rasti darbo, o dar kažkas glaudžiasi vieno kambario bute su trimis vaikais.
Todėl mums visiems reikia užuojautos ir paramos. Kartais paprastas išsikalbėjimas ir išklausymas palengvina sunkią gyvenimo naštą. Todėl būkime geri vieni kitiems, padėkime vienas kitam. Gal tada ir gyvenimas taps lengvesnis, o mes – laimingesni.