Jei taip nuolat nutinka, yra kelios galimos priežastys, kurios gali trukdyti džiaugtis blizgančiais indais. Valymo ekspertai nurodė dažniausias priežastis, kodėl indaplovė netinkamai plauna indus, rašoma realsimple.com. Kokie jie?
Neperskalaujate indų prieš dėdami į indaplovę
Tikrai vilioja indus krauti tiesiai į indaplovę, ypač jei plaunate juos po vakarėlio, tačiau tai gali turėti pasekmių jūsų indaplovei. „Jei ant lėkščių paliekate daug maisto, jis gali įstrigti indaplovėje ir jos mechanizmuose“, – sakė „Angi“ namų ekspertė Mallory Micetich. – Kai maistas įstringa, jis gali trukdyti indaplovei tinkamai nusausinti indus ir purkšti vandenį“, – paaiškino ji. Nors indų nereikia šveisti ir naudoti ploviklio, perskalauti tiesiog būtina.
Indus sukraunate bet kaip
Jūsų stiklinės dėmėtos, o ant dubenų liko vakarykščio troškinio likučių? Tai gali būti susiję su tuo, kaip kraunate indaplovę. „Geriausia indus krauti pagal gamintojo instrukcijas“, – patarė M.Micetich.
Kita svarbi pastaba – neperkrauti indaplovės lentynų. „Visada norisi sukrauti kuo daugiau indų ar sudėti indus, puodelius ir kitus daiktus vieną ant kito“, – sakė ji. Tai gali sutrukdyti išplauti tiek viršuje, tiek apačioje esančius indus. „Kai indaplovė perkrauta, purkštukai gali nepasiekti visų indų, todėl gali likti nešvarių dėmių“, – pridūrė ji.
Nepasirenkate tinkamos programos
Dauguma indaplovių turi keletą nustatymų, kuriuos galima pasirinkti atsižvelgiant į įkrovos dydį, temperatūrą, plovimo ciklų trukmę ir tai, ar reikia papildomų skalavimų. Taigi, norint pasiekti geriausių rezultatų, reikia apgalvotai pasirinkti nustatymus. „Kai kraunate indaplovę, pagalvokite, ką į ją dedate, – rekomenduoja M.Micetich. Ji pataria susipažinti su įvairiais indaplovės ciklais ir kada juos naudoti.
Nenaudojate tinkamų ploviklių
Galbūt neskiriate daug dėmesio indų plovikliui, kurį renkatės, tačiau, norint įsitikinti, kad naudojate geriausiai jūsų poreikius atitinkantį indų ploviklį, pravartu būti šiek tiek išrankesniems. Valymo ekspertai siūlo išbandyti kelis skirtingus prekių ženklus, kad sužinotumėte, kas geriausiai tinka jūsų prietaisui.
Pasirinkę prekės ženklą, galite rinktis iš įvairių rūšių: skysčio, miltelių, tablečių, kapsulių. „Svarstant, kokį ploviklį naudoti indaplovėje, vienas svarbiausių dalykų bus nenaudoti per daug“, – perspėja M.Micetich.
Nepasirenkate tinkamos vandens temperatūros
Norint įsitikinti, kad jūsų indai tikrai bus švarūs, labai svarbu pasirinkti vandens temperatūrą. Jei vanduo jūsų mašinoje nėra pakankamai karštas, jis gali trukdyti plovikliui tinkamai ištirpti, o su riebalais susidoroti bus ypač sudėtinga. Be to, jei vandens slėgis nepakankamai stiprus, ploviklis tinkamai nesuaktyvėja. „Jei jaučiate, kad jūsų indaplovėje gali būti netinkamas slėgis arba vandens temperatūra, verta išsikviesti profesionalą, kuris padėtų išspręsti problemą“, – sakė M.Micetich.
Reguliariai nevalote prietaiso
Kad jūsų indaplovė veiktų maksimaliai efektyviai, turėtumėte ją valyti maždaug kartą per mėnesį, jog galėtumėte ją prižiūrėti ir palaikyti tinkamą veikimą, patarė M.Micetich. Kad išvalytumėte indaplovę, ištuštinkite jos turinį, pripildykite indą puodeliu acto, padėkite jį ant apatinio stovo ir paleiskite karšto vandens ciklą, nurodė ji.
„Tada ant indaplovės dugno galite pabarstyti valgomosios sodos ir paleisti skalavimo ciklą“, – sakė ji. Išvalykite ir indaplovės filtrą: nuimkite apatinį stovą, išimkite filtrą ir išvalykite jį šiltu vandeniu bei senu dantų šepetėliu, kad nušveistumėte susikaupusius likučius.
Per ilgai laukiate, kol įjungiate indaplovę
Indaplovėje sudėti nešvarūs indai gali skleisti nekokį kvapą, kuris gali būti ypač nemalonus, jei indai nebuvo praskalauti prieš juos įdedant į prietaisą. Be to, kad ant virtuvės indų prisikaupė maisto, maisto dalelės gali susikaupti nutekėjimo filtre, nutekėjimo žarnoje, purkštuvo svirtyje ar kitoje indaplovės vietoje, o tai gali sukelti nemalonų kvapą, sakė specialistė.
Taigi, kuo ilgiau paliekate indaplovę nenaudojamą, tuo daugiau drėgmės ir kaupiasi jos viduje. „Reguliariai naudodami indaplovę galite padėti išlaikyti ją švarią ir efektyviai veikiančią“, – nurodė M.Micetich.