Antkakliai pasivaikščiojimams ir dresūrai – skirtingi
Pasak specialistės, renkantis antkaklį ir pavadį gyvūnui pirmiausiai derėtų atsižvelgti į jo dydį, amžių, būdo bei charakterio savybes. Taip pat, būtina apgalvoti, kokiai veiklai šios priemonės bus skirtos, taigi, ką dažniausiai drauge su savo augintiniu veiksite – ar laiką leisite vaikščiodami, ar užsiimsite aktyvesne veikla. „Patys populiariausi antkakliai yra skirti pasivaikščiojimams – dažniausiai jie turi papildomą žiedą, prie kurio yra segamas pavadėlis. Savo klientams dažniausiai rekomenduojame rinktis „Ezydog“ prekinio ženklo antkaklius, kadangi šie yra pagaminti iš neopreno, kurį paprasta prižiūrėti. Neo Classic modelis yra bene populiariausias mūsų asortimente, nes vidinė antkaklio dalis yra paminkštinta ir garantuoja maksimalų patogumą augintiniui“, – pasakoja E.Leškytė ir priduria, jog mažų veislių šunims puikiai tiks siauras antkaklis, tačiau dideliems ir ilgesniu plauku pasižymintiems gyvūnams reikėtų parūpinti platesnį. Na o visą laiką lauke praleidžiantiems augintiniams geriausia rinktis medžiaginius antkaklius, kadangi šie nebijo drėgmės ir temperatūros pokyčių.
Pasak specialistės, dresuojamiems šunims yra gaminami specialūs, smaugiamieji antkakliai, naudojami mokant tinkamo elgesio. „Planuojant tokį įsigyti būtina, kad patyręs dresavimo instruktorius paaiškintų bei parodytų, kaip teisingai antkaklį naudoti, kitu atveju toks auklėjimo būdas neveiks ir netgi gali sutraumuoti jūsų augintinį“, – teigia pašnekovė.
Nežinantiems, kaip parinkti tinkamo dydžio antkaklį, E.Leškytė rekomenduoja vadovautis vienintele taisykle – antkaklis turėtų būti bent 2-3 centimetrais ilgesnis, nei augintinio kaklo apimtis, kad jo neveržtų ir nesmaugtų. „Per ilgas antkaklis gali trukdyti gyvūnui, su juo jis jausis nekomfortabiliai. Taip pat, atsiranda rizika, kad jis tiesiog išsiners“, – teigia pašnekovė.
Pavadį svarbu rinktis atsižvelgiant į aktyvumą
Specialistės teigimu, pavadžių rūšių yra itin daug, o jų pasirinkimas priklauso nuo gyvūno aktyvumo. Pavyzdžiui, automatiniai pavadėliai yra skirti patogiems pasivaikščiojimams mieste – su juo augintinis gali laisvai judėti visomis kryptimis. „Tokio pavadėlio ilgis lengvai reguliuojasi fiksatoriaus pagalba, todėl jis nesivilks žeme ir visuomet išliks švarus. Automatiniai pavadžiai būna dviejų tipų – virviniai ir juostiniai. Virviniai yra tinkami mažesnių veislių šunims. Jie yra itin patogūs, tačiau ne tokie patvarūs kaip juostiniai, kuriuos rekomenduojama rinktis auginant vidutinių ir didelių veislių gyvūnus“, – pasakoja E.Leškytė ir priduria, jog jei šuo yra judrus ir linkęs žaisti, visgi, reikėtų rinktis pavadį, skirtą didesnio svorio šunims, kadangi tokiu atveju tikimybė jį nutraukti bus mažesnė.
„Šiuo metu pastebimas augantis pavadžių, skirtų aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems šunims ir jų šeimininkams, populiarumas. Šių pavadžiai išsiskiria unikalia amortizuojančia sistema, kuri efektyviai sugeria visus staigius šuns judesius, tad puikiai tinka bėgiojimui ar pasivažinėjimui dviračiu“, – tikina specialistė.
Pasak jos, pavadžio ilgį taip pat derėtų rinktis atsižvelgiant į planuojamas veiklas – jei šis skirtas pasivaikščiojimams mieste, pakaks ir 5 metrų, tuo tarpu dresūrai reikėtų rinktis ilgesnį.
Petnešos – antkaklio ir pavadžio derinio atitikmuo
Specialistės teigimu, nors antkakliai ir petnešos turi tą pačią paskirtį, jų veikimas yra skirtingas, todėl renkantis tinkamiausią variantą savo augintiniui reikėtų atsižvelgti į individualias jo fizines ir būdo savybes. „Petnešos dažniausiai rekomenduojamos plokščiasnukiams šunims, taip pat, sergantiems kvėpavimo takų ligomis, nes, priešingai nei antkaklis, petnešos padeda išvengti papildomo spaudimo gerklės srityje. Jos gali pasitarnauti ilgų žygių metu, užsiimant sportine veikla bei dresuojant mažesnių veislių šunis“, – pasakoja E.Leškytė.
Pasak jos, nusprendus įsigyti petnešas, labai svarbu atitaikyti tinkamą jų dydį ir modelį, todėl visuomet rekomenduojama šeimininkams atvykti į parduotuvę kartu su augintiniu. „Tam, kad galėtume išrinkti tinkamiausias, atliekame daug matavimų. Petnešos parenkamos išmatavus šuns krūtinės apimtį, o esant tam tikram modeliui gali tekti matuoti ir kaklą“, – teigia specialistė.