2013 01 28

Apie augalą, kuris pritraukia pinigus ir sėkmę

Lenkai tiki, kad zamiokulkas į namus prišaukia sveikatą, čekai – laimę. Pietų Afrikos šalyse, iš kur šis medis kilęs, gyva legenda apie šamaną, kuris tam, kad jo krašto žmonės būtų turtingesni, išbarstė monetų, iš kurių ir priaugo šių medžių... Ir Lietuvoje tikima, kad į namus, kuriuose šis krūmelis auginamas, laikui bėgant ima plaukti pinigai.
Pinigų medis
Pinigų medis / Shutterstock nuotr.

Net jei netikite, kad šis medis neša sėkmę ir pinigus, jį vis tiek verta auginti namuose. Zamiokulkas augalų žinovų vertinamas kaip vienas geriausių namų oro valytojų ir gaivintojų. Dar vienas privalumas – šis augalas gana nereiklus, jis visai „neįsižeis“ pamirštas palaistyti. Kaip minėta, zamiokulkas yra kilęs iš Afrikos savanų, tad sausrą ištveria nesunkiai, nebijo nei centrinio šildymo, nei tiesioginių saulės spindulių. Labiau jam nepatinka drėgmė. Pernelyg uolus laistymas zamiokulką gali pražudyti. Ypač jis nemėgsta lėkštelėje užsistovėjusio vandens. Taigi šiam augalui geriau mažiau dėmesio nei per daug jo.

Saikingai derėtų ir tręšti – geriausiai tik per aktyvią vegetaciją, maždaug kartą per mėnesį. Trąšos tiks tos, kuriomis tręšiate lapinius augalus. Jei tinkamai prižiūrėsite zamiokulką, galimas daiktas, kad jis apdovanos jus ne tik vešliu lapų vainiku, bet ir sukraus žiedą. Na o sulaukti šio augalo žiedų, tai beveik tas pats, kas išlošti aukso puodą! Juokaujame, žinoma... Bet kuriuo atveju, žiedą skleidžiantis augalas – visada  didelis džiaugsmas.

♦ Pinigų medžiui tinkamiausia vieta – pietryčių ar pietų pusė. Jis geriau auga ir lapoja šviesesnėje ir šiltesnėje aplinkoje (ne žemesnėje nei 17 °C šilumos).

♦ Kartkartėmis vazoną reikia apsukti, mat antraip gėlė gali pernelyg pakrypti į vieną pusę ir pradėti griūti. Jie taip nutiktų, stiebą pririškite prie specialiai įsmeigtų kuolelių.

♦ Jei norite, kad zamiokulkas padėtų valyti jūsų namų orą, nepamirškite jo švara pasirūpinti ir jūs –  periodiškai nuo jo lapelių valykite dulkes.

♦ Jeigu jūsų pinigų medelis pradėjo gelsti ar mesti lapus, vadinasi, jam kažkas nepatinka: gal per mažai šviesos ir per daug drėgmės. Lapai pradeda kristi ir tada, kai jis pasensta. Tokiu atveju reikėtų augalą išskirstyti dalimis ir persodinti.

♦ Zamiokulkas mėgsta erdvę. Jei norite, kad jis kerotų, rūpestingai persodinkite (kol jaunas ir itin intensyviai auga, persodinti galite ir kartą per metus). Tinkamiausias žemių mišinys zamiokulkui iš lengvos lapinės žemės su smėlio ir molio priemaišomis. Beje, jei norite, kad jis trauktų pinigus, persodindama nepamirškite po šaknimis padėti kelių monetų...

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis