– Turite nemažai patirties, sutikote galybę žmonių, tad kokie jų sprendimai ir pasirinkimai jus labiausiai nustebina kuriant namus?
– Atsitiktinių žmonių neužklysta. Pasirinkdami dizainerį, jie jau žino, ką renkasi. Arba yra matę mano kurtų interjerų, arba išgirdo atsiliepimų iš pažįstamų. Reklama šioje srityje visiškai neveiksminga.
Taigi, susitikimo metu klientas ir dizaineris dažniausiai pajunta suderinamumo taškus, todėl ir didelės nuostabos nekyla. Stengiuosi nevertinti, jeigu žmonės pageidauja įrengti atskirus miegamuosius vyrui ir žmonai – taip ir darai, be jokių minčių, interpretacijų. Klientas turi jaustis patogiai, o dizaineris yra tam, kad palengvintų, o ne komplikuotų namo įrengimą.
– Bet dizaineris yra žmogus, kuris taip pat turi savo mėgiamą stilių, skonį, požiūrį, įsitikinimus ir tai, kas patinka ar nepatinka. Kaip pavyksta atsiriboti nuo subjektyvaus požiūrio kuriant kitiems, o ypač tiems, kurie turi labai skirtingą požiūrį ir stiliaus pojūtį?
– Visiškai atsiriboti turbūt neįmanoma ir nemanau, kad reikia. Negalėčiau sukurti to, ko nesuprantu ir kas man visai nepriimtina estetiškai. Kurdama labai aiškiai suvokiu, kad kuriu ne sau, kad gyventi reikės tiems žmonėms.
Kartais yra pateisinami netgi ne visai suderinti dalykai, tam tikra beskonybė, kurios žmogus labai nori ir tai jį džiugins. Sunku būtų kurti pagal požiūrį „įsirengiame 5 metams, vėliau perdarysime“. Tokiu atveju naudojamos mažiau kokybiškos, pigesnės medžiagos. Man suprantamesnis požiūris: geriau mažiau daiktų, bet jie turi būti kokybiški, turėti išliekamąją vertę, su galimybe perleisti kitoms kartoms.
Taip pat skaitykite: Virtuvės interjero dekoravimo tendencijos
– Šiandien gyvename labai eklektiškame pasaulyje, kuriame harmoningai sugyvena dalykai, kurie anksčiau buvo absoliučios priešingybės; stilistais, dizaineriais dažnai tampa žmonės su tuo anksčiau neturėję nieko bendro; skonio ar stiliaus neturėjimas taip pat tapo tam tikru stiliumi/skoniu. Taigi, ar šiandien vis dar galioja taisyklė „dėl skonio nesiginčijama“?
– Namų interjeras yra labai asmeniškas, intymus dalykas. Svarbu yra tik interjero santykis su namų gyventojais. Interjeras tampa kritikos objektu, kai jis pateikiamas konkursui, parodai ar kažkur publikuojamas. Va, tada dėl skonio dar ir kaip ginčijamasi! Tenka paskaityti komentarų po publikuojamomis interjerų nuotraukomis.
Negaliu ramiai reaguoti, kai kiekvienas sau asmeniškai prisimatuoja ir peikia tą interjerą. Pikta, kad nesuprantama, jog tai buvo kurta konkrečiai asmenybei, pagal jos poreikius, ir greičiausiai tas žmogus ten puikiai jaučiasi. Čia tas pats, kaip viešai parodyti savo vyrą / žmoną ir kiti vertins, ar jis jam būtų tinkamas. Esame skirtingi, ir namai, mūsų pačių tąsa, taip pat yra skirtinga. Ir tai yra gražu.
– Pakalbėkim dar šiek tiek apie madą. Nuo ko, jūsų manymu, priklauso, kokios yra tam tikru laiku vyraujanti namų interjero mada, „trendai“? Kas nustato, kas yra madinga ar ne?
– Interjerų mada, kaip ir drabužių, keičiasi kas sezoną, ir jos abi yra labai susijusios. Akivaizdu, kad namus sunku atnaujinti taip dažnai kaip spintos turinį. Tačiau namų dekoro elementus galima keisti dažnai be didelių investicijų.
Šiuo metu, kai yra prieinama informacija iš viso pasaulio, dalinimasis vyksta labai sparčiai. Vis tik lietuviams nebūdinga vadovautis šviežiausiomis žiniomis, jie galvoja, kaip jų namai atrodys po kelių metų. Ir tikrai dar nesutikau tokių, kurie visas sienas išsitapetuotų ryškiaspalvėmis gėlėmis, vien todėl, kad šį sezoną tai labai madinga.
Taip pat skaitykite: Kaip išsirinkti kilimą
Lietuvoje vis dar populiarus Provanso stilius. Klasika labiau mėgiama vyresnių žmonių. Jaunimas dažniau pageidauja skandinaviško interjero. Tenka kurti lietuviams, dirbantiems užsienyje, bet kuriančius savo namus Lietuvoje, tai jie paprastai nori įgyvendinti tai šaliai būdingus interjerų bruožus. Kažką pamato svečiuose, kažką tose šalyse pirktuose žurnaluose, aplinka labai veikia, keičia žmogaus grožio suvokimą, poreikius.
Šaltinis – Aliter Decor