2020 07 28

Augintinių krematoriumas – etiškas atsisveikinimo būdas

Žmonės įvairiai atsisveikina su savo mirusiais augintiniais: kas pakasa po pušele, o kas supila pelenus į urnelę. Lietuvoje augintinių kremavimas - populiarėjantis jų išlydėjimo anapilin būdas. Šiuo metu kremuoti augintinį galima tik vienoje vietoje - augintinių krematoriume.
Skiepijamas šuo
Skiepijamas šuo / 123RF.com nuotr.

Augintinių krematoriumas yra įsikūręs Vakarų Lietuvoje, Tauragės rajone, Zoliškių kaime. Ten augintinių šeimininkai keliauja iš visos Lietuvos, dažniausiai iš Vilniaus ar Kauno. Krematoriumo savininkai teigia, kad gali paimti augintinių kūnelius iš įvairių Lietuvos miestelių.

Pagrindinis tikslas – padėti augintinių savininkams etiškai ir humaniškai atsisveikinti su savo augintiniais.

Augintinių krematoriumai tapo populiarūs visame pasaulyje, tačiau Lietuvoje vienas jų atsirado tik prieš kelerius metus. Iki tol norintiems kremuoti augintinį žmonėms tekdavo vykti į tokias kaimynines šalis kaip Latvija ar Lenkija, kuriose yra net po du krematoriumus.

Augintinių krematoriumai yra patrauklūs tiems, kas neturi nuosavo žemės sklypo, gyvena butuose ar mažuose namuose, urna neužima daug vietos, taip pat tai yra etiškas atsisveikino būdas su augintiniu.

Augintinių krematoriumas bendradarbiauja su veterinarijos klinikomis visoje Lietuvoje. Jeigu augintinis yra užmigdomas ar nugaišta klinikoje, susiskambinama su krematoriumu, kad paimtų. Kremavimo laikas priklauso nuo gyvūno svorio, tai gali trukti nuo pusvalandžio iki trijų valandų.

„Didžioji dalis augintinių į krematoriumą patenka iš veterinarijos klinikų, todėl gyvai augintinių savininkų pamatyti netenka, bendraujame telefonu, tačiau tie, kurie atvyksta pas mus, su jais pabendraujame“, – kalbėjo augintinių krematoriumo savininkė Toma Žebelienė.

Dažniausiai yra kremuojami šunys, katės, bet yra buvę jūros kiaulytė, vėžliukų ir net papūgėlė. Iš viso augintinių krematoriumas kremavo 1 350 gyvūnų. Vidutiniškai šiuo metu per mėnesį tenka kremuoti apie 50 gyvūnų.

„Kad augintinių savininkai neatsiimtų augintinio urnelės, yra buvę tik keli variantai. Tokiu atveju augintinių pelenai kaupiami pelenų kaupimo rezervuaruose ir bus atiduoti specializuotam atliekų tvarkytojui“, – sakė T.Žebelienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs