2021 09 23

Svarbi kaip mylimojo apkabinimas: tokia turi būti gera pagalvė

IKEA atlikto tyrimo apie miegą duomenimis, 40 proc. Lietuvos gyventojų teigia lengviau užmiegantys, jei patalynė, t. y. pagalvė ir antklodė, yra jiems patogi. Tinkamai pasirinkta pagalvė nedvejotinai yra vienas iš pagrindinių gero miego atributų, todėl IKEA interjero dizainerė dalijasi patarimais, kaip išsirinkti sau tinkamą.
Pora miegamajame
Miegas / 123RF.com nuotr.

Pagalvę rinkitės atsižvelgdami į savo miegojimo pozą

„Vertinant pagalvės kietumą ir sprendžiant, iš kokių medžiagų pagamintą pagalvę rinktis, svarbu atsižvelgti į du dalykus: kokioje pozoje įprastai miegate ir kokios pagalvės jums labiausiai patinka. Pirmasis aspektas padės susiaurinti pasirinkimo galimybes. Tiems, kurie įprastai miega ant šono ar nugaros, labiau tiks kietesnė pagalvė, o tiems, kurie mėgsta miegoti ant pilvo – plokštesnė ir minkštesnė pagalvė, nes taip galva, kaklas ir stuburas išsidėsto taisyklingiau. Vis dėlto pagalvės pasirinkimas –individualus dalykas. Ant kokios pagalvės miegoti jums patogiausia? Ant kokios padėję galvą jaučiatės geriausiai? Pagalvė, kuri jums patinka labiausiai, greičiausiai ir bus ta, ant kurios išsimiegosite geriausiai“, – sako IKEA interjero dizaino skyriaus vadovė Birutė Beniušė.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į pagalvės užpildą, nes jų būna skirtingų. Dėl skirtingų medžiagų skiriasi ir ypatybės: vieni užpildai minkštesni, kiti išlaiko formą, vieni yra laidūs orui, kiti veiksmingai sugeria drėgmę. Renkantis pagalvę, interjero dizainerė pataria atidžiai perskaityti prekių aprašus – tai padės priimti sprendimą.

IKEA nuotr./Miegas
IKEA nuotr./Miegas

Kokia pagalvė tinkamiausia?

„Išsirinktos pagalvės minkštumas, kietumas ir forma turėtų priklausyti nuo miegojimo įpročių, mat tam tikros pagalvės yra pritaikytos tam tikrai miegojimo pozai. Gera pagalvė yra ta, kuri padeda išlaikyti galvą tokiu kampu, kuriuo įprastai ją laikote taisyklingai stovėdami. Nesvarbu, ar esate įpratę miegoti ant nugaros ar ant šono, o galbūt mėgstate apsikabinti pagalvę – visi gali rasti reikiamą atramą teikiančią pagalvę. Jų yra su įvairiais užpildais – nuo plunksnų ir pūkų iki putų poliuretano ar poliesterio – ir įvairių aukščių, kad kiekvienas, atsižvelgdamas į savo miego pozą, atrastų sau tinkamą“, – sako IKEA interjero dizainerė.

Pagalvės
Pagalvės

Ergonominės pagalvės

Jei dar tik ruošiatės išbandyti poliuretano putų pagalvę, gali būti, kad jūsų miego kokybė pasikeis iš esmės. Veikiamos kūno temperatūros, jos prisitaiko prie galvos ir kaklo formos. Ergonominės pagalvės sukurtos taip, kad teiktų optimalią atramą jūsų galvai, kaklui ir pečiams, kad kiekvieną naktį kuo geriau pailsėtumėte, nepaisant to kokioje pozoje esate įpratę miegoti ir kiek miegodami vartotės. Vis tik ergonominės pagalvės dažnai būna specialiai sukurtos tam tikrai miegojimo pozai. Rinkdamiesi putų poliuretano pagalvę atsižvelkite į tai, kaip dažniau miegate – ant nugaros, ant šono ar ant pilvo. Tinkamiausią pagalvę išsirinksite perskaitę pagalvės aprašą.

„Tiems, kuriems naktį dažnai būna karšta, verta pagalvoti apie ergonominę pagalvę, teikiančią dvejopą komfortą: jos viena pusė su putų poliuretano, o kita – su vėsiu geliniu užpildu. Gelinis užpildas maloniai vėsins“, – pataria B. Beniušė.

IKEA nuotr./Miegas
IKEA nuotr./Miegas

Pūkų ir plunksnų pagalvės

Jei dažniausiai miegate ant pilvo – jums greičiausiai tiks žema pūkų ir plunksnų užpildo pagalvė, leisianti pailsėti tiek galvai, tiek stuburui. Jei dažniau miegate ant nugaros ar šono – jums tikriausiai patiktų aukštesnė pūkų ir plunksnų užpildo pagalvė. Tokiose pagalvėse esantis elastinga vidinė pūkų ir plunksnų šerdis yra apsupta minkštu pūku ir plunksnų užpildu – tai suteikia gerą atramą ir gali padėti sumažinti kaklo ir pečių įtampą, geriau atsipalaiduoti. Svarbu ir tai, kad šias pagalves galima skalbti skalbimo mašinoje, aukštoje temperatūroje, kurioje žūsta dulkių erkutės.

IKEA nuotr./Pagalvės
IKEA nuotr./Pagalvės

Mikropluošto, tuščiavidurio pluošto ir poliesterio pagalvės

Pagalvės turi būti pakankamai minkštos, kad būtų patogios, bet ir pakankamai kietos, kad teiktų atramą. Jos taip pat turėtų būti laidžios orui, lengvai valomos ir atsparios drėgmei. Būtent todėl pagalvės iš tokių sintetinių medžiagų kaip mikropluoštas, tuščiaviduris pluoštas ir poliesteris puikiai tinka alergiškiems žmonėms.

Mikropluošto pagalvių užpildas gaminamas iš ypač plonų standžiai suaustų poliesterio ir nailono gijų. Būtent dėl to šios pagalvės yra natūraliai antimikrobinės, todėl puikiai tinka alergiškiems žmonėms. Be to, sintetinės medžiagos yra atsparios drėgmei, o tai svarbu dėl kelių priežasčių: pirma, miegodamas ant sintetinės pagalvės žmogus išlieka sausas, o antra – tokias pagalves lengva išskalbti ir palaikyti švarias. Pagalvės su mikropluošto, tuščiavidurio pluošto ir poliesterio užpildu yra ir pakankamai minkštos, kad būtų patogios, ir teikia kūnui reikalingą atramą, todėl gali visavertiškai konkuruoti su pūkų ir plunksnų bei putų poliuretano pagalvėmis.

IKEA nuotr./Pagalvės
IKEA nuotr./Pagalvės

Pailginkite savo pagalvės naudojimo laiką

Norint apsaugoti pagalvę nuo dėmių, nešvarumų ir prailginti jos gyvavimo laiką, patariama naudoti pagalvių apsaugas. Prireikus jas galima skalbti skalbimo mašinoje. Kai kurios pagalvių apsaugos netgi teikia papildomo komforto.

„Jei miegodami dažnai sukaistate, pagalvokite apie pagalvės apsaugą su vėsinamuoju efektu. Užpildo sudėtyje yra vaškuoto viskozės pluošto, kuris pasisavina kūno skleidžiamos šilumos perteklių, kai toks susidaro, ir atiduoda šilumą temperatūrai nukritus. Ši savybė padeda palaikyti normalią kūno temperatūrą, taigi geriau išsimiegosite ir pailsėsite“, – sako B. Beniušė.

Daugiau idėjų ir patarimų geram miegui rasite www.IKEA.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai