2013 10 10

Bakterijos ir nešvarumai buityje: kaip su jomis kovoti?

Greičiausiai griebiatės įprastų valomųjų priemonių, kurios neretai išsiskiria aštriu kvapu ir, kaip teigia gamintojai, neregėtu veiksmingumu? Pasiginčyti dėl efektyvumo tikrai negalime, tačiau kai šiuolaikinis pasaulis siūlo begalę ekologiškų alternatyvų, kurios kuo puikiausiai kovoja su bakterijomis ir nekenkia aplinkai, išties verta jomis pasinaudoti...
Bakterijos ir nešvarumai buityje: kaip su jomis kovoti?
Bakterijos ir nešvarumai buityje: kaip su jomis kovoti? / Fotolia nuotr.

Buitinės chemijos pavojai

Toksiškais chemikalais „praturtintos“ valymo priemonės nuodija ir mūsų organizmą – valydamos tikrai ne kartą įkvepiame iš jų sklindančių smulkiųjų dalelių, jau nekalbant apie tai, kad būtina naudoti apsaugines pirštines, kad nesudirgintumėme odos. Trumpai tariant, namų ruoša tampa tikru išbandymu ir mūsų sveikatai, nors fiziškai ir nejaučiame to. Tik paskui stebimės, kodėl netikėtai įsiskaudo galva, užklupo alergija ar nusilpo imunitetas. Nepamirškime, kad viskas mūsų aplinkoje yra susiję. Kaip tą aplinką tvarkome, taip joje ir jaučiamės.

Valydamos viryklę, plautuvę, šveisdamos vonią, dušo kabiną ir kitas namų kerteles įprastiniais buitiniais valikliais, atminkite, kad juose yra fenolio, krezolio, o šie kenkia kepenims, inkstams, virškinamajam traktui, gali sukelti migreną, galvos svaigulį ir dar daugybę įvairių negalavimų.

Skalbiniams norite suteikti minkštumo? Sintetiniai kvapai – tikra „bomba“, besiskundžiantiems alergija, astma. Be to, vilkėdami „minkštutėlius“ drabužius, galite itin sudirginti odą: ji pradės pleiskanoti, sausėti, gali išberti ją. Beje, panašiai veikia ir sintetiniai skalbiamieji milteliai, skysčiai.

Indų ploviklis jūsų namuose pirmojo būtinumo priemonė? Dar gerai pagalvokite! Vos vienas indų ploviklio lašelis puikiai išplauna priskretusius riebalus? Ar niekada nepagalvojote, o kaip tuomet jis veikia mūsų organizmą? Akivaizdu, kad cheminių junginių ten su kaupu ir taip paprastai jie nenuplaunami vandeniu… Blogiausia, kad nuodingieji junginiai vėliau su maistu patenka į mūsų organizmą, kaupiasi organuose ir audiniuose. 

Santechnikai skirtos priemonės dažniausiai sudėtyje turi chloro. Daugelyje šalių jis keičiamas organinėmis rūgštimis, nes jau seniai pastebėta, kad chloras neigiamai veikia kvėpavimo takus, akis, gali sukelti kosulį, dusulį. O nuolatinis kontaktas su chloro garais kenkia širdies ir kraujagyslių sistemai, daro įtaką tokių ligų kaip hipertonija, aterosklerozė, anemija, vystymuisi, didina riziką susirgti vėžiu.

Verta žinoti

Kuo keisti pavojingą buitinę chemiją? Alternatyvų visoms cheminėms valomosioms priemonėms yra su kaupu ir ekologiškų prekių parduotuvėse, ir netgi daugelio mūsų namuose (pavyzdžiui, soda, actas, citrinų sultys).

Kaip namuose pasiruošti sveikų valymo priemonių, plačiau skaitykite straipsnyje KAM NUODYTIS CHEMIKALAIS, JEI GALIMA IR BE JŲ. 

Pastaruoju metu vis labiau populiarėja natūralios ir ekologiškos valymo priemonės su probiotikais, ne tik puikiai pašalinančios įvairius nešvarumus, bet dargi tausojančios aplinką, nekenkiančios mūsų sveikatai ir organizmui. Jeigu dar tokių neišbandėte, pats laikas įsitikinti šių efektyvumu. Juk prieš bakterijas ir nešvarumus galime kovoti ir švelniai, ir itin veiksmingai, ar ne?


DĖMESIO! Kviečiame dalyvauti KONKURSE! Raskite labiausiai priterštą virtuvės vietą ir laimėkite puikų prizą!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai