Kviečia padrąsinti savo draugę, mama, seserį
Neformalios socialinės akcijos tikslas: apeliuojant į moterišką solidarumą, paraginti moteris rūpintis ne tik savimi, bet ir savo artimosiomis.
Šiai akcijai nereikia jokių garsių šūkių ar ryškių plakatų. Pakanka noro ir laisvo pusvalandžio, teigia knygos „Vienos krūties istorija“ autorė. Tereikia, kad moteris X imtųsi iniciatyvos ir pakviestų savo draugę, seserį, mamą ar artimą bendradarbę ir t. t. puodeliui kavos, arbatos bei pokalbiui, o tuomet pasiūlytų kartu užsirašyti medicininei patikrai bei lydėti viena kitą šio vizito metu.
Kuo daugiau moterų imtųsi iniciatyvos ir įsijungtų į šią neformalią Rožinę solidarumo grandinę, tuo smarkesnė įvyktų grandininė reakcija ir tuo daugiau moterų viena kitą padrąsindamos pasirūpintų tuo, kas brangiausia – sveikata.
Jeigu moterys pageidautų, jos galėtų socialiniuose tinkluose skelbti nuotraukas iš tokių susitikimų su drauge ar sese ir pažymėti jas #RozinioSolidarumoGrandine, #VienosKrutiesIstorija, #DvieseDrasiau, taip pat trumpai nupasakoti akcijos esmę, kodėl jos nusprendė dalyvauti, ir taip paraginti visas, net nepažįstamas moteris pasirūpinti sveikata.
„Moterys dažnai linkusios atidėlioti vizitą pas gydytoją, tikėdamosis, kad galbūt kaip nors problema išsispręs, arba nenorėdamos tikėti, kad jų įtarimai dėl galimos grėsmės sveikatai pagrįsti. Todėl kartais tereikia artimo ar net nepažįstamo žmogaus paraginimo, kad būtų laiku diagnozuota liga ir išgelbėta gyvybė“, – įsitikinusi rašytoja.
Nepažįstamoji tapo Erikos bičiule
Savo žodžius ji pagrindžia pavyzdžiu.
„Man pačiai kilo mintis šį spalį surengti Rožinę solidarumo grandinę prisiminus vieną atvejį, kuris įvyko prieš daugelį metų, kai pati ką tik buvau pasveikusi po ligos.
Kartą man paskambino nepažįstama moteris ir padėkojo už išgelbėtą gyvybę. Ji papasakojo, jog žiūrėdama mano interviu įsiklausė į žodžius, kuomet sakiau, kad moterys nepabijotų dabar pat pakilti nuo sofos, nueiti į vonios kambarį ir patyrinėti savo krūtų, o jeigu kas nors joms sukeltų nerimą – nedelsiant užsirašytų vizitui pas daktarą. Nepažįstamoji, vėliau tapusi mano šaunia bičiule, tuoj pat po interviu taip ir padarė ir aptiko auglį krūtyje. Kadangi ji buvo girdėjusi mano padrąsinimą nedelsiant kreiptis į gydytoją, ėmėsi veiksmų – taip jai buvo nustatytas ankstyvos stadijos krūties vėžys, o šiandien ši moteris jau daug metų džiaugiasi gražiu gyvenimu be ligos.
Ši istorija – tai įrodymas, kad laiku ištartas paraginimas ir mūsų moteriškas solidarumas yra galingas ginklas prieš vėžį, nepamirškime to“, – teigia Erika Umbrasaitė.
Rašytoja dovanos savo knygų
Erika Umbrasaitė taip pat prisideda prie akcijos ir dovanoja po kelis egzempliorius knygos „Vienos krūties istorija“ Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio onkologijos ligų gydymo įstaigoms bei Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centrui, kad suteiktų vilties moterims bei jų artimiesiems, jau susidūrusiems su šia liga.
Šią neformalią akciją remia ir radijo stotis „Kelyje“, kurio eteryje spalio mėnesį kiekvieną antradienį skambės naudinga informacija apie krūties vėžio prevenciją bei gydymą, taip pat bus galima laimėti neseniai dar kartą perleistą Erikos Umbrasaitės bestselerį „Vienos krūties istorija“.
Prie spalio mėnesio Rožinės solidarumo grandinės akcijos prisideda grožio ir sveikatingumo klinika „Jaunatvės namai“ – ji ne tik ragins moteris rūpintis sveikata, bet ir padovanos penkiolikai laimingųjų klienčių knygą „Vienos krūties istorija“.