Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 09 28

Čempionai apie šokio galią: jis padeda geriau pajausti partnerį ir save

Šokio nauda – tai toli gražu ne vien tik galimybė išlikti fiziškai aktyviam. Jo galia juntama ir kitose gyvenimo srityse. Nuolatinis judėjimas ant parketo gerina žmogaus psichologinę būseną, ugdo saviraiškos gebėjimus bei pasitikėjimą savimi. Specialistai teigia, kad šokis teikia ilgalaikę naudą žmonių vidiniam tobulėjimui, kurio siekia daugelis.
 Jokūbas Venckus ir Miglė Klupšaitė
Jokūbas Venckus ir Miglė Klupšaitė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kaip sako daugkartinis šalies Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionas Jokūbas Venckus, šokiai moko žmogų konstruktyviai reikšti savo emocijas, atverti kitiems savo vidų.

„Šokių judesiai padeda geriau pažinti save ir skatina vidinį asmenybės tobulėjimą. Šokantys žmonės tampa laisvesni, jie sugeba išreikšti save, nebebijo bendrauti su naujais žmonėmis“, – sako jis.

Šokėjui pritaria ir jo partnerė Miglė Klupšaitė. Anot jos, šokant poroje ar grupėje besimokant šokti solo kompozicijas, perprantamos komandinio darbo subtilybės, kurios padeda ir kasdieniniame gyvenime.

„Partneriai turi suprasti vienas kito emocijas, judesių eigą ir prasmę. Taip atsiranda komandinio darbo pojūtis, kurio dėka šokis suteikia vis daugiau džiaugsmo, nes šokama sklandžiau, labiau pasitikint vienas kitu. Šiais laikais komandinis darbas apskritai yra vertybė, nes dauguma žmonių tapo individualistais, o tiesioginis bendravimas bei darbas su kitais žmonėmis dažnam kelia daug problemų“, – teigia ji.

„MJ sportinių šokių akademijos“ įkūrėjai siūlo susipažinti su šokių teikiama nauda žmogaus psichologinei būsenai.

Asmeninė nuotr./Jokūbas Venckus ir Miglė Klupšaitė
Asmeninė nuotr./Jokūbas Venckus ir Miglė Klupšaitė

Padeda išreikšti save ir ugdyti pasitikėjimą savimi

Šokant žmogus įvairiais kūno judesiais reiškia savo emocijas bei nuotaiką. Muzikos dėka pavyksta lengviau atskleisti savo jausmus bei išlieti energiją. Tai ypač naudinga uždaresnėms asmenybėms, kurios, pajutusios judesio laisvę, paprastai persilaužia bei atsikrato baimės išreikšti save ir žodžiais.

Pastebima, kad mokantys šokti žmonės įvairiose šventėse būna kur kas drąsesni. Jie nebijo dėmesio, laisviau bendrauja, jiems nekyla baimė šokti su ką tik sutiktu žmogumi. Šokantys žmonės atrodo labiau pasitikintys savimi ir kitose gyvenimo srityse, nes jiems padeda taisyklinga, tiesi laikysena.

Tobulina socialinius įgūdžius

Šokantys žmonės atrodo labiau pasitikintys savimi ir kitose gyvenimo srityse, nes jiems padeda taisyklinga, tiesi laikysena.

Šokdami žmonės intensyviai mezga tarpusavio ryšius ir juos stiprina. Tai pravartu įvairiausiose šventėse, nes šokis gali tapti puikiu papildymu pašnekesiams.

Be to, lankant šokių pamokas tenka nuolat bendrauti su šokių partneriu, mokytojais, kolegomis. Dalyvaujant šokių stovyklose ar varžybose neišvengiamas bendravimas ir su kitų tautybių treneriais, komisijos nariais, šokėjais. Taip lavinama užsienio kalba, atsiranda daug daugiau galimybių susipažinti su kitomis kultūromis.

Padeda geriau pajausti ir partnerį, ir save

Šokant reikia stebėti savo partnerį ir jo emocijas, kokiu metu kokį judesį ar posūkį jis atlieka, kokią nuotaiką sukuria. Įvairūs pakilimai, nusilenkimai, pozos nėra pavienės. Jos pagrįstos pasitikėjimu vienas kitu bei gebėjimu įsiklausyti.

Asmeninė nuotr./Jokūbas Venckus ir Miglė Klupšaitė
Asmeninė nuotr./Jokūbas Venckus ir Miglė Klupšaitė

Anot psichologės-psichoterapeutės Kamilės Butkevčiūtės-Astrauskienės, pasinėrus į greitą gyvenimo tempą, lieka vis mažiau akimirkų, kurių metu žmogus patiria kūno, minčių ir jausmų dermę, o būtent šokiai padeda patirti visapusišką minčių ir kūno harmoniją.

„Daugumai pažįstama situacija, kai tuo pat metu bandoma ir pietauti, ir naršyti internete, ir mintyse dėliotis rytojaus darbų sąrašą. Šokis padeda susigrąžinti vientisumą. Jo metu kūnas, mintys ir jausmai nukreipiami ta pačia linkme. Sąmonė nebesiblaško prisimindama dienos smulkmenas, mintys sutelkiamos į kūno judėjimą. Nuoširdžiai įsitraukus į šokį, visada sužadinamos teigiamos emocijos“, - teigia ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais