„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 03 15

Dalykai, kurių nedaro laimingi žmonės

Dauguma žmonių mano, kad laimė – tiek profesinė, tiek asmeninė – priklauso nuo didelio namo, gražios mašinos, didelio uždarbio. Viskas remiasi į „geriau, greičiau, aukščiau, daugiau“. Tačiau laimingiausi žmonės daug labiau koncentruojasi į tai, ką jie DARO, nei į tai, ką jie turi.
Šypsena
Šypsena / Fotolia nuotr.

Puikų rezultatą jie mato kaip nuostabų šalutinį asmeninės kelionės produktą, tačiau ne kaip pirminį tikslą. Trumpai tariant – jų požiūris ir įsitikinimai yra kitokie.

Štai businessinsider.com įvardijo dalykus, kurių laimingiausi žmonės niekada nedaro:

1. Jie nelygina savęs su kitais žmonėmis

Nesvarbu, kokie sėkmingi esate, visada bus kažkas sėkmingesnis už jus. Nesvarbu, koks didelis bus jūsų verslas, visada atsiras didesnis už jūsiškį. Visada kažkas bus geresnis, protingesnis, ar turtingesnis už jus, nebent esate Serena Williams, Stephenas Hawkingas ar Richardas Bransonas.

Norėdami būti laimingi, save lyginkite tik su žmogumi, kuriuo buvote vakar, ir žmogumi, kuriuo tikitės kažkada tapti. Galbūt niekada nebūsite geriausias, tačiau pajusite neapsakomą pasitenkinimą būdami geriausi, kokie JŪS galite būti.

Tai viskas, ką galite kontroliuoti, ir viskas, kas išties svarbu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Žingsnis po žingsnio: 7 dienų gidas į laimę

2. Jie nenori sėkmės tik sau

Pasiekti kažką kartu su kitu žmogumi ar komanda yra nuostabu. Gerai jautiesi ne tik dėl savęs, gerai jautiesi ir dėl kitų žmonių – ir sukuri ryšį, kuris galimai truks visą gyvenimą.

O jei susimaunate – susimaunate visi kartu. Dėl to nesėkmę lengviau ištverti, nes vienas kitą palaikote ir padedate vieni kitiems pradėti iš naujo.

3. Jie neignoruoja akivaizdaus linksmybių šaltinio

Nelaukite, kol sėkmė atneš jums gerą klientą; dirbkite iki nukritimo, kad patys surastumėte tą gerą klientą.

Kartais, būdami vaikai, bėgiojote, šokinėjote, ridenotės, strikinėjote tik todėl, kad tai buvo smagu. Net nemąstydami, kodėl ir kam, o tiesiog savo kūną naudojote tam, kad pajustumėte esąs gyvas.

Dabar to nedarote.

Pabandykite vėl. Pasivažinėkite dviračiu. Ar pašokinėkite ant batuto. Žinoma, dabar kažkiek keista, bet vis tiek labai smagu. Arba paplaukiokite, pažaiskite žaidimą, arba pasivaikščiokite, palaipiokite.

Galbūt šiek tiek nusiminsite, nes suvoksite, kad nesate toks jaunas. Tačiau suvoksite, kad dar nesate toks jau ir senas, kaip jums atrodo. Suvoksite, kad jumyse vis dar tūno vaikas. Vien tas suvokimas padarys jus laimingesnius ir su laiku padės geriau pamatyti ir suvokti pasaulį ir savo vietą jame.

Vida Press nuotr./Laiminga moteris
Vida Press nuotr./Laiminga moteris

4. Jie neprašo sėkmės

Kodėl? Dalykai, kuriuos UŽSIDIRBAME, suteikia daugiau džiaugsmo ir malonumo.

Jei kada esate sutaupę ir nusipirkę pirmąjį savo automobilį, puikiai suprantate, apie ką eina kalba. Jei jūs dirbote ir stengėtės ir galų gale sutaupėte pakankamai pinigų automobiliui, jūs jį vertinate. Jūs jį prižiūrite. Jis JŪSŲ – tiek praktiškai, tiek emociškai.

Jei jums mašiną padovanotų – būtų šaunu, bet iš tikrųjų nieko per daug nejaustumėte (nebent dėkingumą).

Jei kažko norite, panorėkite stiprybės ir atkaklumo užsidirbti norimus dalykus. Nelaukite, kol sėkmė atneš jums gerą klientą; dirbkite iki nukritimo, kad patys surastumėte tą gerą klientą.

Tokiu būdu mėgausitės ne tik galutiniu tikslu, bet pagaliau mėgausitės ir kelione.

5. Jie nebijo bijoti

Niekas neatstoja to jausmo, kai nustoji bijoti ir imiesi ryžtingų žingsnių. Ir tas jausmas lieka ilgam. Prisiminkite kalbą, kurios nenorėjote sakyti; iškart po jos, net jei jums nepavyko, jautėte palengvėjimą ir galbūt net pralinksmėjote. Jūs tai padarėte!

Susidūrimas su savo baime priverčia jaustis gyvu. Kuo gyvesni jausitės, tuo laimingesni būsite.

Pasirinkite kokią nors mažą baimę ir pažvelkite jai į akis. Pažadame – po to jausitės nuostabiai. Darykite tai nuolatos ir su laiku atsiversite naujiems potyriams, pojūčiams, draugams – ir turtingesniam, labiau tenkinančiam gyvenimui.

6. Jie nebijo būti „nesubrendę“

Jūs neapsakomai susikaupęs, visada teisus ir labai efektyvus? Jūsų gyvenimas sustyguotas. Taip pat jūsų gyvenimas yra labai labai nuobodus.

Pamenate, kai buvote jauni ir įgyvendindavote pačias kvailiausias idėjas, net jei jos sukeldavo pačių nelogiškiausių pasekmių? Pasivažinėjimai į niekur, bandymai suvalgyti 6 sūrius sausainius per minutę neužsigeriant vandeniu, visą naktį nemiegoti ir žiūrėti, kas užmigs pirmas... Jūs taip gyvenote metų metus!

Kuo daugiau šarvų turime, tuo geriau galime paslėpti savo silpnybes ir nesėkmes – nuo kitų ir nuo savęs.

Misijos buvo visiškai beprasmiškos, tačiau jausmas būdavo geras. Tiesą pasakius – kuo mažiau veikloje prasmės, tuo smagiau jums būdavo, nes veiklos esmė būdavo ne tikslas, o procesas.

Tad darykite kažką bent kartą, ko jau seniai nebedarote. Visą parą važiuokite pažiūrėti koncerto į kaimyninę šalį. Atsikelkite labai anksti ir pasportavę pasveikinkite tekančią saulę. Penktadienio vakarą važiuokite šalia policininko (akis atmerkianti patirtis).

Darykite kažką, ko niekas kitas nesugalvoja. Arba pasirinkite kažką ir darykite tai pačiu nelogiškiausiu būdu. Tą patirtį atsiminsite amžinai.

Turėjimo laimė ateina ir išeina. Patirties laimė, ypač neįprastos patirties, trunka amžinai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Metas pokyčiams: 11 dalykų, kuriuos privalote liautis darę tuojau pat

7. Jie nepamiršta džiaugtis už kitus žmones

Pripažinti kažką yra taip pat malonu, kaip ir pačiam būti pripažintam. Priverskite kažką gerai pasijusti, ir tuoj pat patys pasijusite gerai.

Geriausia – galite kažkam padaryti kažką gero, o džiaugsmas, kurį jusite, niekada neišnyks.

8. Jie negyvena kitų vertybėmis

Kai kurie dalykai sukelia didesnę traumą ir stresą, ypač, kai tai, ką darome nesutampa su tuo, ką vertiname.

Pasirinkite tris dalykus, kuriuos labiausiai vertinate. Galbūt jūs vertinate nuoširdumą arba tikėjimą, ar bendradarbiavimą, nuotykius, partnerystę, nuolankumą ar nepriklausomybę – sąrašas begalinis. Pasirinkite tris.

Tada nustatykite, kiek jūsų laiko – ir pinigų – išleidžiate toms vertybėms. Kuo daugiau laiko leidžiate puoselėdami ir gerbdami savo vertybes, tuo laimingesni būsite.

Gyvenkite savo vertybėmis ir būsite laimingi – nes tomis akimirkomis jūs esate būtent tie, kas iš tikrųjų norite būti.

9. Jie nebijo būti savimi

Visi dėvime šarvus: šarvus, kurie apsaugo, tačiau su laiku ir naikina.

Šarvai, kuriuos dėvime, dažniausiai atsiranda... dėl sėkmės. Kiekvienas pasiekimas prideda papildomą apsaugos nuo pažeidžiamumo sluoksnį. Kai jaučiamės nesaugūs, nesąmoningai užsidedame dar daugiau šarvų, kad nesijaustume tokie pažeidžiami.

Pavyzdžiui, šarvai yra, kai prezentaciją pradedate žodžiais: „Žiūrėkit, man nelabai sekasi kalbėti žmonių grupei... Visą dieną praleidžiu vadovaudamas didžiulei savo gamyklai.“

Šarvai mus apsaugo, kai jaučiamės nesaugūs, nedrąsūs arba kai įsivaizduojame turintys kažkokių sunkumų. Šarvai sako: „Viskas gerai. Gal man nesiseka čia, bet tikrai sekasi kitur“.

Per laiką šarvai skatina mus susikoncentruoti į savo stiprybes – kad išliktų saugumo pojūtis. Kuo daugiau šarvų turime, tuo geriau galime paslėpti savo silpnybes ir nesėkmes – nuo kitų ir nuo savęs.

Nusiimkite šarvus. Žinoma, tai baisu. Tačiau tai taip pat išlaisvina, nes tada galite būti tokiu žmogumi, koks iš tiesų esate, ir su laiku pradedate nuoširdžiai mėgti tą žmogų.

O tai yra patikimiausias kelias į laimę.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kitoks būdas pasveikti, arba Kaip susikurti laimingą gyvenimą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs