Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2014 10 15

Dažniausios augalų numarinimo priežastys

Svajojote apie žaliąją oazę ant savo palangės, tačiau jūsų mieli augaliukai primena dykumos kraštovaizdį? Gali būti, kad darote paprastas, tačiau mirtinas klaidas, kurios itin kenkia gražuolėms gėlėms. Į ką atkreipti dėmesį? Pataria specialistai.
Kokias klaidas darote prižiūrėdami augalus?
Kokias klaidas darote prižiūrėdami augalus? / Fotolia nuotr.

Laistote augalą pagal tvarkaraštį, patogų jums, o ne tuomet, kai jam iš tikrųjų reikia drėgmės

Juk būna taip – pliaukštelite delnu sau per galvą ir prisimenate, jog taip seniai liejote savo gėles... Visų pirma, augindami turite žinoti, koks augalo poreikis vandeniui, kadangi vieniems jo reikia dažnai, gausiai, o kiti ir savaitę išbūna „negėrę“. Specialistai sako, kad augintojams reikia išmokti kas kelias dienas apžiūrėti vazoną ir patikrinti žemę, atsižvelgti į jos spalvą. Kuo žemė šviesesnė, tuo labiau gėlėms reikia vandens, taigi, nesnauskite. 

Pastatote augalus tiesioginiame šviesos šaltinyje arba atvirkščiai ten, kur jums gražu pažiūrėti

Verta žinoti, kad šviesa būtina mūsų gėlėms dėl to, kad jos galėtų vešėti iš širdies ir džiuginti mus savo žiedais ar nenusakoma lapų žaluma. Todėl nelaikykite jų pavėsyje ir tamsoje, tačiau taip pat venkite ir tiesioginių saulės spindulių, kurie gali turėti neigiamos įtakos jūsų augalų grožiui. Visuomet išstudijuokite savo auginamų gėlių charakteristiką. Beje, kadangi jau greitai prasidės šildymo sezonas, gėlininkai teigia, kad karšti radiatoriai bei sausas oras nėra didžiulis malonumas jūsų gėlėms, ir gali pakenkti.

Taip pat skaitykite: Orchidėjų augintoja: apie gėlių priežiūrą ir „priverstinį“ žydėjimą

Pasirenkate netinkamą dirvožemį

Augalams netinka bet kokia žemė, iškasta kur nors laukuose. Paprasčiau rinktis jau paruoštus mišinius kambarinėms gėlėms, kurie užtikrins, kad augalai gaus pakankamai maistingųjų medžiagų, gerai augs, lengvai prigis. Geriausias dirvožemis toks, kuris yra lengvas ir purus, o ne kietas, sunkus.

Niekada nepersodinate

Tinkamiausias laikas persodinti augalus – ruduo ir pavasaris. Taigi, gerai apžiūrėkite savo „augintinius“. Kurie nebetelpa vazone? Dėl to prasideda tikros bėdos – gėlės gelsta, nebeauga, praranda žalumą, vysta. Pirmas ir svarbiausias klausimas: kaip suprasti, kad augalą reikia persodinti į naują, erdvesnį vazoną? Paprasčiausias būdas tai sužinoti – apversti jo vazoną ir žvilgtelėti. Jei augalo šaknys lenda pro vazono skylutę, tai – aiškus ženklas, kad metas žaliajam augintiniui ruošti naujus namučius. Išvaduoti jį reikėtų ir tada, jei pastebėjote, kad vazono žemė apsitraukė žalsvomis apnašomis ir atsiduoda pelėsiais. 

Taip pat skaitykite: Mitybos specialistė V. Kurpienė pataria, kurie makaronai sveikiausi

 Niekuomet netręšiate

Augalai, kaip ir mes, žmonės, jaučiasi alkani, ir vandens jiems nepakanka. Pasirūpinkite savo gėlėmis ir reguliariai tręškite, kad jos būtų vešlesnės, puoštų jūsų namus, o ne virstų parudavusiais stagarais ant palangės. Atėjus rudeniui, gamta užmiega. Ramybės periodas reikalingas ir namuose vešintiems augalams. Būtent todėl gėlininkai pataria šaltymečiu gėles tręšti tik kartą per mėnesį trąšomis, kuriose yra nedidelis azoto kiekis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos