Tad kokios yra dažniausios klaidos, kurias daro nepatyrę turistai?
„Keliauju nežinia kur“
Rinkdamiesi maršrutą pasidomėkite, ar jūsų apsistojimo vietoje yra įrengta stovyklavietė, kurioje galima kūrenti laužą. O gal tai draustinis, kuriame šiukštu negalima ne tik ugnies kūrenti, bet ir palapinės statyti.
„Patikrinsiu viską vietoje“
Įsigijus palapinę, žibintus ar kelioninę dujinę viryklę, verta juos patikrinti namuose. Ar palapinei netrūksta kuoliukų? Kaip įsijungia dujinė viryklė, gal tam reikia atsuktuvo? O gal žibintą nusipirkote be akumuliatoriaus? Miško glūdumoje šie atradimai tikrai nenudžiugins, tad verčiau apsižiūrėkite laiku.
„Maistą gaminsiu lauže, todėl nieko daugiau nereikia“
Net atmetus tą variantą, kad jūsų stovyklavimo vietoje nebus laužavietės, pasikliauti vien tik laužu nevertėtų. Subjuręs oras gali sukliudyti įkurti laužą, galite nerasti sausų malkų, jei nepasirūpinsite jomis iš anksto. Galų gale, arbatos ar kavos gali norėtis greičiau nei įsikurs šlapios malkos. Stovyklaujant visada rekomenduojame turėti su savimi kad ir mažą griliuką, turistinę dujinę viryklę ir priemonių greitesniam ugnies įkūrimui.
„Pora naktų permiegosiu bet kaip“
Toks požiūris gali gerokai apkartinti visa iškylą. Juk nuo to, kaip išsimiegosite, priklausys jūsų nuotaika ir savijauta. Tad palapinę verčiau rinkitės erdvesnę, kad nereiktų miegoti susispaudus kaip silkėms statinėje ir kad liktų vietos daiktams pasidėti. Miegmaišis turi atitikti oro temperatūrą, nes naktis gali pasitaikyti šalta, tad prisiminkite senolių išmintį: „šiluma kaulų nelaužo“. Kilimėlis – taip pat būtinas miego atributas, antraip ryto sulaukti, patikėkite, bus labai sunku.
„Kam tie daiktai – pasėdėsiu ant akmens“
Ant akmens tikrai galima pasėdėti, bet, ko gero, ne ilgiau 10 minučių. Stovyklaujant miške labai malonu atsisėsti į kėdę ir jaukiai gurkšnoti arbatą bei šnekučiuotis. Tad šis minimalus komfortas laukinio poilsio tikrai nesugadins.
„Naktį užteks ir laužo šviesos“
Laužą nebūtinai norėsis deginti iki pat ryto. O gal tai daryti sukliudys prapliupęs lietus? Stovyklaujant visada su savimi turėkite bent vieną gerą žibintą, su kuriuo galėsite pasišviesti ieškodami daiktų palapinėje ar eidami pasivaikščioti. Juk nenorėtumėte užkliūti už palapinės virvės ir sugriauti savo „namą“ ar prasiskelti kaktą, užkliuvę už kelmo?
„Stovyklavietėje galima įsikurti ir vidury nakties“
Taip, jei nebijote palapinę pasistatyti šalia didžiulio skruzdėlyno ar šernų buveinės. Visgi saugiau būtų atvykti likus bent kelioms valandoms iki saulėlydžio ir išsirinkti vietą, kuri nenuviltų prašvitus. Reikėtų nepamiršti, kad palapinei vieta turėtų būti lygi, o kankorėžiai, akmenys bei šakos po ja poilsio tikrai nepagerins. Be to, vieta, kurioje kūrensite grilį, turėtų būti saugi ir nekelti gaisro pavojaus.
„Maistas: tiks bet kas iš šaldytuvo“
Keliaujant į gamtą reikia nepamiršti, kad miške šaldytuvo nebus, tad ir maistas turi būti atitinkamas. Jogurtas, varškės sūreliai ir kiti greitai gendantys pieno produktai tikrai netinkami iškyloms. Pasirūpinkite daržovėmis, sausais užkandžiais, makaronais bei kruopomis – galėsite išsivirti košę ar sriubą, kurios skonis ant laužo yra neprilygstamas. Jeigu užmarinavote šašlykų, nevertėtų jų laikyti kelias dienas – išsikepkite iš karto ir nerizikuokite savo sveikata.
Primename, kad iki rugpjūčio 8 d. palapines, miegmaišius, kepsnines, turistinius staliukus bei kėdes, žibintus bei kitą turistinę įrangą su 40 % nuolaida galite įsigyti prekybos centruose „Norfa“.