Štai ekonomistai tvirtina, kad gražūs žmonės uždirba kur kas daugiau nei mažiau dailūs jų kolegos. Ekonomistas Danielis Hammermeshas atskleidė, jog tai per gyvenimą gali sudaryti net 230 tūkst. dolerių. Ir visa tai prasideda jau nuo pat pirmųjų dienų! Juk jau maži kūdikėliai yra giriami dėl savo išvaizdos, o augdami dailūs vaikučiai visuomet sulauks daugiau dėmesio mokykloje, visuomenėje, ir, žinoma, iš savo tėvų. Taigi, gal neverta per daug sukti galvos, kai grožio priemonėms išleidžiame milijonus, rašo „Daily Mail“.
Mažiesiems rašomi geresni pažymiai, o vėliau, didelė tikimybė, gražesni žmonės gaus geresnį išsilavinimą. Kodėl dažname darbo paieškos skelbime nurodomas kriterijus – reprezentatyvi išvaizda? Todėl, kad kai kuriuose darbuose ji vaidina lemiamą vaidmenį…
Ekomomistai pastebi, kad, pavyzdžiui, politikoje išvaizda taip pat svarbi. Atskleista, kad tarp kandidato grožio ir sėkmės egzistuoja išties glaudus ryšys. O štai kiti tyrimai teigia, jos gražius žmones daugelis vertina kaip patikimus, kompetentingus bei mielus.
Džiaugtis turėtų ir aukštesni žmonės, kurie taip pat uždirba daugiau, bei, pasirodo, yra vertinami kaip protingesni. Tiesa, šokiruoja tai, kad moters KMI (kūno masės indeksas) tiesiogiai susijęs su jos darbo užmokesčiu, trumpai tariant, kuo daugiau kilogramų, tuo mažiau pinigų. Įdomu, kodėl vyrams svoris nevaidina tokio lemiamo vaidmens?
Tarkime, NFL (amerikietiškojo futbolo lygos) žaidėjai su simetriškesniais veidais uždirbo daugiau! Ar galite patikėti, kad grožis išties tampa nevaldomas ir taip sureikšmintas?
Ką jau bekalbėti, kad gražuoliai, atsidūrę teisme, gali tikėtis mažesnės bausmės, išvengti baudų ir apskritai lengviau išsisukti bet kokioje situacijoje. Prisimenate Jeremy Meeks‘ą, kurio nuotraukos apskriejo internetą žaibišku greičiu? Niekam nerūpėjo, ką jis padarė, kadangi moterys alpo dėl jo dangiškų akių ir vyriško žvilgsnio...
Išvada: jeigu jau jums pasisekė gimti gražiems, vadinasi, esate tikri laimės kūdikiai, kadangi likimas pasiruošęs pažerti išties nemažai dovanų. Tačiau nereikėtų užmiršti ir vidinių turtų puoselėjimo. Galiausiai tas grožis – toks subjektyvus ir laikinas dalykas...