Gyvulininkytei sunaudojama trečdalis (1/3) gėlo vandens, kurį naudoja žmogus.
Gyvulininkystė užima 45% viso Žemės ploto. 1/3 planetos jau virto į dykumas, pagrindinė priežastis – gyvulininkystė.
Ferma su 2500 pienui naudojamų karvių pagamina tiek pat aliekų kiek miestas su 411 tūkst. gyventojų.
3/4 žvejybos vietų pasaulyje yra dalinai arba visiškai išnaikintos, mūsų vandenynai gali likti tušti jau 2048 metais. 1 tonai sugautos žuvies tenka 5 tonos netyčia pagautų vandens gyvūnų, kuriais atsikratoma kaip atliekų.
Gyvulininkystė atsakinga už 91% Amazonės džiunglių naikinimo. Pagrindinė atogrąžų miškų naikinimo priežastis – gyvulininkystė ir pašarų auginimas. 40–80 arų atogrąžų miškų iškertama kiekvieną sekundę. 55 mln. hektarų atogrąžų miškų jau išnaikinti dėl gyvulininkystės. Palyginimui – dėl palmių aliejaus jau iškirsta 10,8 mln. hektarų atogrąžų miškų.
Dėl atogrąžų miškų kirtimo kasdien prarandama iki 137 augalų, gyvūnų ir vabzdžių rūšių. Per pastaruosius 20 metų Brazilijoje jau nužudyta per 1100 gamtosaugos aktyvistų.
Gyvulininkystė atsakinga už 18% visų išmetamų dujų, o tai yra daugiau nei visas pasaulio transportas (automobiliai, laivai, lėktuvai, traukiniai ir t. t.) kartu sudėtas.
Faktus surinko stulbinančio, ir, mano žvilgsniu, būtino pamatyti kiekvienam žemiečiui, dokumentinio filmo – „Cowspiracy“ – kūrėjai. Jį būtina pamatyti visiems, kurie žavisi gamta, neprieštarauja, kad badaujantys vaikai atgautų jiems priklausantį maistą, ir suvokia, kad mūsų vaikai neturės atsarginės planetos, tad visai vertėtų gelbėti šią.
Beje, kai filmą „Cowspiracy“ išvydo nykstančių gyvūnų rūšių ir gamtos išsaugojimui milijonus dolerių skiriantis žymusis aktorius Leonardo DiCaprio, ėmėsi jį prodiusiuoti ir jo dėka filmas pradėtas rodyti per „Netflix“ pasauliniu mastu.
Ar žmogui būtina valgyti mėsą?
Kaip jūs manote, ar be mėsos, pieno, kiaušinių ar žuvies įmanoma turėti gerą sveikatą? Profesionaliai sportuoti? O įmanoma vegetariškai besimaitinant išnešioti ir pagimdyti sveiką vaiką, užauginti jį visai be mėsos?
Faktas. Jau 2009 metais JAV Mitybos ir dietologų asociacija, būdama seniausias, didžiausias ir autoritetingiausias patarėjas mitybos klausimais JAV, oficialiai pripažino, kad žmogui nėra jokios įgimtos biologinės būtinybės valgyti gyvūninės kilmės produktus.
Cituoju: „Remiantis Amerikos mitybos ir dietologų asociacijos pozicija, tinkamai suplanuota vegetariška mityba, įskaitant visiškai vegetarišką ir veganišką, yra sveikatingos, maistine prasme adekvačios, ir gali padėti užkertant kelią ar gydant tam tikras ligas. Tinkamai suplanuota vegetariška mityba yra tinkama asmenims visuose jų gyvenimo ciklo tarpsniuose, įskaitant nėštumą, maitinimą krūtimi, kūdikystę, vaikystę, paauglystę ir profesionaliai sportuojant.“ Vėliau JAV pavyzdžiu pasekė kitų šalių medikai ir mitybos specialistai, daugėja sveikatingumo centrų, kur gydymas paremtas augaline mityba.
Štai taip argumentas „žmogui būtina mėsa“ ir atgula į amžino poilsio vietą. Daugelis jį pažinojome ir turėjome su juo reikalų, ir dabar ramiai tariame jam „iki pasimatymo niekada“ ir einame gyventi sąmoningo gyvenimo be jokios baimės pakenkti savo ar artimųjų sveikatai.
Įvairių studijų metu, gyvūninės kilmės maisto vartojimas siejamas su širdies ir kraujagyslių ligomis, įvairiomis vėžio formomis (žarnyno, kasos, prostatos, krūties ir t.t.), nutukimu, osteporoze, artroze ir kt.