► Miniatiūrinės sodo erdvės – tai lyg fėjų namai, kuriuose vyksta tikri stebuklai. Jie sulaukia tiek daug dėmesio, kad rengiami netgi fėjų sodų konkursai! Pirmą kartą fėjų sodai, kuriuose pagrindinį vaidmenį atliko bonsai, debiutavo Japonijos paviljone Čikagoje, kuriame 1893 m. buvo surengta pasaulinė mugė. Štai dabar jau daugiau kaip šimtą metų skaičiuojanti fėjų sodininkystė tampa vis populiaresnė ir užkariauja pačius mažiausius pasaulio kampelius. Pastaruoju metu ši sodininkystė išgyvena pakylėjimo laikotarpį. Tad nepraleiskite progos ir sukurkite namuose jaukią ir stebuklais alsuojančią atmosferą. Įtraukę ir savo mažuosius, pajusite, kiek daug džiaugsmo gali suteikti paprasti, tačiau labai kūrybiški darbai!
► Fėjų sodai kuriami tam tikroje erdvėje, tad galite pasitelkti didelį ir platų vazoną, iš medinių lentelių sukaltą talpą, medines dėžes ar tiesiog žemės sklypelyje pasirinkti tam tikrą lysvės formą ir paversti ją fantastiška oaze. Tik pagalvokite, kaip dailiai atrodytų širdelės, žvaigždės formos fėjų sodelis!..
„Youtube“ stop kadras / Fėjų sodai |
► Kai vieta jau surasta (beje, venkite tamsių ir nepastebimų vietų – fėjų sodai turi traukti akį, tad saulės nutvieksti plotai – štai geriausias pasirinkimas), laikas pasirūpinti, kaip dekoruoti ją. Pravers paprasti ir spalvoti akmenukai arba mulčius, dekoratyvūs nedidukai nameliai, baldeliai, skulptūrėlės, drugeliai, nykštukai, suoliukai, gnomai, fėjos, lizdeliai, paukščiukai, grybukai, blizgučiai, spalvotos dulkės, šulinėliai ir begalė kitų mažų daikčiukų, kurie dažnuose namuose tiesiog užima vietą ir renka dulkes.
► Tačiau pradėkite nuo augalų, o vėliau galėsite dekoruoti kaip tinkami. Taigi, kokios gėlės labiausiai privilios fėjas? Tinkamiausi žemaūgiai augalai, kurie idealiai dera miniatiūriniuose soduose. Ko gero, patys populiariausi fėjų sodo augalai – nuostabieji sukulentai. Taip pat samanos, bonsai, našlaitės, kvapiosios vakarutės, notrelės, čiobreliai, šilokai, kai kurie spygliuočiai, medetkos, flioksai, aubretės, raktažolės, čiobreliai, levandos, paparčiai, katilėliai, netgi kai kurie prieskoniniai augalai, pavyzdžiui, įvairių spalvų bazilikai. Leiskite sau fantazuoti ir derinkite pačias įvairiausias, netikėčiausias kompozicijas.
„Youtube“ stop kadras / Fėjų sodai |
► Ką daryti toliau? Pasirūpinkite puriu, šviežiu dirvožemiu ir suberkite jį į pasirinktą vietą ar talpą bei susodinkite augalus pagal savo norus bei galimybes. Liks tik dekoruoti: galite padaryti spalvotų akmenų takelį, kuris veda į fėjos namelį, pridėlioti įvairių gyvūnėlių, lizdelių su mažais paukščiukais, grybukų, nykštukų ir t. t. Tačiau nepersistenkite! Fėjų sodas neturi priminti pigaus kičo. Kad jis klestėtų, žaliuotų ir džiugintų ryškiomis spalvomis, nepamirškite retkarčiais palieti sodą vandeniu.
P. S. Jeigu manote, kad pritrūksite dekoravimo idėjų, interneto parduotuvėse galima įsigyti netikėčiausių ir labai spalvingų dekoravimo priemonių fėjų sodeliui.
amazon.com nuotr. / Dekoravimo priemonės fėjų sodeliui |