Andrė juokiasi prisiminusi, kad iš pradžių pagamino šimtą vienetų – pradžiai jų užteks. „Žmonėms mūsų žaisliukai taip patiko, kad galiausiai jų pardavėme penkis kartus daugiau. Šia ekologiška preke domisi ne tik mūsų šalyje gyvenantys, bet ir emigravę žmonės – žaisliukai iškeliavo į Ameriką, Australiją, Japoniją, Kiprą, Angliją ir Airiją.
Tokius žaisliukus labai mėgsta sentimentalūs žmonės – juk jie primena vaikystę, kvepia namais. Andrė sako, kad medumi kvepiančiais ir lyg sausainiai atrodančiais žaisliukais gali susidomėti vaikai: „Nieko baisaus – tai natūralus, ekologiškas produktas.“ Moters teigimu, natūraliai vaškas yra baltas, o spalvą jam suteikia žiedadulkės. Jei bitutės medų renka iš rapsų, vaškas bus šviesus, jei iš miško augalų, – tamsiai žalios spalvos. „Kad gautume gelsvą spalvą, maišome skirtingų rūšių vašką“, – sako Andrė.
Reikės:
- bičių vaško,
- silikoninių formelių,
- arbatinuko,
- blizgaus siūlo.
Vašką sudedame į arbatinuką – jis turi būti nedidelis, su snapeliu, kuo storesnėmis sienelėmis ir būtinai pagamintas iš nerūdijančiojo plieno (jokiu būdu ne iš aliuminio, nes vaškas jame pakeis spalvą).
Vašką kaitiname, kol jis suskystės. Pasistenkite neužvirti. Iš anksto įpjovę silikoninių formelių viršų, į jas įkišame pusiau sulenktą siūliuką – ant šios kilpelės papuošalą kabinsime ant Kalėdų eglutės. Į paruoštas formeles pilame vašką ir paliekame, kad sustingtų.
Maždaug po 15 min. galima išimti žaisliuką iš formelės ir, jei reikia, apipjaustyti nelygumus. Žaisliukus laikykite tamsioje vietoje, kad jie kuo ilgiau nepakeistų spalvos.
Ievos Korsakaitės tekstas