Jei nusprendėte gimtadienį paminėti gamtoje, nemanykite, kad ruoštis visiškai nereikės. Norint surengti smagią šventę, teks pasidomėti ir oro prognozėmis, ir suplanuoti dekoravimo idėjas, ir pasirūpinti vaišėms gamtoje tinkamais patiekalais. Kad būtų paprasčiau, paruošėme jums ne vieną patarimą, pastabą ir idėją.
► Raskite tinkamą vietą
Jeigu norite, kad jau pirmasis gimtadienio gamtoje įspūdis būtų labai geras, išsirinkite patį gražiausią gamtos lopinėlį: kuo žalesnį, jei įmanoma, su atsiveriančia panorama. Arba priešingai, jei mėgstate privatumą – uždarą ir jaukų gamtos prieglobstį tarp medžių. Prisiminkite ir tai, kad nei jūs, nei svečiai nenorės visą dieną būti po atvira saule, todėl geriausia šventei pasirinkti tokią vietą, kurioje būtų ir pavėsis (pavėsyje idealiausia statyti vaišių stalą), ir saulės nutvieksta erdvė.
Shutterstock nuotr. / Iškyla gamtoje |
► Nuspręskite: stalas ar paklotas?
Tai, kurį variantą geriau pasirinkti – stalą ar iškylos paklotą – priklauso nuo daug aplinkybių. Visų pirma, vertėtų įvertinti žmones, kurie susirinks į šventę. Vaikams iškylos tema turėtų pasirodyti itin smagi, tuo tarpu suaugę žmonės gali norėti prisėsti prie stalo ir jaustis bent truputėlį santūriau. Be to, reikia atsižvelgti ir į orą: jei jau kelias dienas iki šventės vis lijo, leisti laiką ant žemės tikrai nebus malonu. Tokiu atveju pakviesti svečius prie stalo bus kur kas patrauklesnis ir saugesnis variantas.
Shutterstock nuotr. / Piknikas |
► Įvertinkite orą
Gaila, kad organizuodami šventes, negalime užsakyti gero oro – viskas akimirksniu taptų daug paprasčiau. Visuomet turime būti pasiruošę dviems situacijoms: tiek saulėtai, tiek lietingai dienai. Būtent antrasis variantas dažnai kelia nerimą. Idealu, jei netoli šventės vietos turite terasą, kur lietaus atveju būtų galima „perkelti“ visą šventę. Jeigu ne, vertėtų pagalvoti apie palapinę ar stogelį – tuo atveju, jei debesys staiga apsiniauktų ir prapliuptų lietus, galėtumėte greitai ir nesudėtingai pasistatyti stogą virš galvos ir toliau džiugiai tęsti šventę.
Shutterstock nuotr. / Palapinės gamtoje |
► Rinkitės ryškius akcentus
Organizuodami gimtadienį gamtoje, pamirškite santūrumą ir niūrias spalvas. Dabar, šiltuoju metų sezonu, pats metas rinktis ryškius akcentus, drąsius sprendimus, akis džiuginančias spalvas.
♦ Rinkitės ryškiaspalvius indus ir pamirškite klasikinį porcelianą – visiškai nesvarbu, kad indai bus skirtingų spalvų ar net šiek tiek skirtingų formų. Tai tik sukurs papildomo žavesį.
♦ Ryškią bei jaukią stalo nuotaiką padės sukurti ir nedideli spalvingi žibintai su žvakutėmis: jie puoš stalą tiek dieną, tiek vakare.
Shutterstock nuotr. / Žvakidė |
♦ Nepamirškite gimtadieniams būtinos atributikos – kepurėlių, konfeti ir kitų mielų mažmožių, kurie sukurs tikro gimtadienio nuotaiką tiek vaikams, tiek suaugusiems.
► Sukurkite dekoracijas iš gamtos turtų
Vasarą, kai sužydi gėlės, tiesiog negalima jų nepanaudoti, dekoruojant šventės stalą. Ypač, jeigu šventę organizuojate gamtoje, gryname ore. Be to, šios dekoracijos nepareikalaus beveik jokių išlaidų, o atrodys įspūdingai!
♦ Jeigu turite didelę plokščią lėkštę aukštais kraštais, pripilkite ją vandens ir ant paviršiaus išdėliokite gėlių žiedus. Galite įdėti ir kelias nedideles plaukiojančias žvakutes.
Shutterstock nuotr. / Plaukiojančios žvakutės |
♦ Ant stalo pamerkite gražią lauko gėlių puokštę. Jeigu vietoje tradicinės vazos panaudosite nedidelį laistytuvą, tai akimirksniu taps vienu iš žaviausių stalo akcentų.
♦ Jeigu organizuojate šiek tiek oficialesnę gimtadienio šventę ir gamtoje dengiate stalą su lėkštėmis ir įrankiais, kiekvieną lėkštę galite papuošti gėlės žiedu. Geriausia, jei šias gėles derintumėte su pagrindine stalo puokšte. Stalas akimirksniu sužydės vasariškomis spalvomis!
Shutterstock nuotr. / Gėlėmis puoštas stalas |
♦ Šventės stalą galite dekoruoti ne tik gėlių žiedais, bet ir įvairiomis medžių šakelėmis, žolėmis ar net prieskoninėmis žolelėmis.
Shutterstock nuotr. / Vaišių stalas |
► Dekoruokite ne tik šventės stalą, bet ir aplinką
Jeigu šventinėmis dekoracijomis papuošite vien tik stalą, tikrai atrodys, kad kažkas ne taip... ir iki tikros šventinės nuotaikos lyg ir kažko trūksta. Tam, kad šio jausmo išvengtumėte, iš karto mąstykite plačiau: papuošti reikia ne tik stalą, bet ir visą aplinką, t. y. plotelį gamtos, kuriame rengiate gimtadienį.
♦ Vienas iš svarbiausių gimtadienio elementų – ryškiaspalviai balionai. Jeigu įsigysite heliu pripildytų balionų, juos sukabinti galėsite ant kėdžių atlošų, ant tvorelės, ant medžių šakų ir visur, kur tik sugalvosite.
♦ Itin žavi ir neįtikėtinai paprasta idėja – puokštelės medyje. Ant labiausiai išsikerojusių medžių šakų pririškite virveles, ant jų prikabinkite stiklainėlius, pripildykite vandens ir pamerkite nedideles puokšteles.
Shutterstock nuotr. / Šventės dekoracijos |
♦ Aplinką galite dekoruoti ir spalvotomis girliandomis. Iš popieriaus ar medžiagos skiaučių jas labai paprastai pasigaminsite ir patys.
♦ Dažniausiai patys geriausi gimtadieniai greitai nesibaigia – tęsiasi ilgai, kol saulė nusileidžia ir užklumpa tamsa. Tam, kad ši tamsa būtų jaukesnė, pasirūpinkite žibintų girliandomis. Užtikriname, kad ši priemonė sukurs itin šventinę nuotaiką. Vietoje žibintų girliandos galite naudoti ir kalėdines lempučių girliandas, ypač, jeigu jos yra pakankamai didelės.
Shutterstock nuotr. / Pakabinti žibintai |
► Sudarykite vaišių meniu
Be vaišių gimtadieniai tiesiog neįsivaizduojami. Organizuodami šventę gamtoje, nepamirškite, kad vaišės turi būti pritaikytos būtent šiai gimtadienio temai. Rinkitės saulėkaitos ir labai šilto oro nebijančius, patogius valgyti patiekalus bei užkandžius.
♦ Ir skanu, ir smagu, ir gražu: vaisių bei daržovių vėrinukai.
Fotolia nuotr. / Užkandžiai |
♦ Vieno kąsnio užkandžius valgyti labai patogu. Tam net nereikia specialių indų, svarbiausia – nepamiršti ant stalo padėti šūsnį servetėlių.
♦ Nedideli desertai (ar nebūtinai desertai), patiekti stikliniuose indeliuose, visuomet sulauks svečių dėmesio.
Shutterstock nuotr. / Desertai |
♦ Jeigu planuojate svečius vaišinti ne tik užkandžiais, tačiau ir karštu patiekalu, gamtoje tikrai nesugalvosite nieko šaunesnio kaip čia pat išsikepti kažką ant laužo ar grilio. Kepti galite mėsos kepsnius, šašlykus, žuvį, daržoves ar net vaisius.
Fotolia nuotr. / Ant grotelių keptas sūris |
♦ Švieži vaisiai ir uogos – būtinas vasaros švenčių atributas. Sudėkite juos į ryškiaspalvius indelius ir sukursite dar linksmesnę vaišių stalo nuotaiką.
► Pasirūpinkite gaivinančiais gėrimais
Žinia, jog būnant gamtoje, ypač, jei skaisčiai šviečia saulė, visi labai greitai ištrokštame. Vėsiausioje vietoje, kur krenta didelio medžio šešėlis, pastatykite nedidelį staliuką gėrimams. Nors gėrimus galite rinktis pačius įvairiausius, karštą vasaros dieną geriausiai gaivina paprasčiausias vanduo su citrina.
Shutterstock nuotr. / Gėrimai gamtoje |
► Svarbiausia gimtadienio dekoracija – tortas!
Kad ir kur švęstumėte gimtadienį – gamtoje ar užsidarę savo kambaryje – tortas visuomet yra tiesiog privalomas. Nors norisi ant šventės stalo šį skanėstą laikyti visą dieną, verčiau rinkitės tortą be grietinėlės kremų – jie labai greitai tirpsta, o tai gali sukelti tik papildomą stresą. O dar geriau, jei tortą iki pat patiekimo momento laikysite šaldytuve, o tik tuomet išnešite į lauką. Na, o pats tinkamiausias gimtadienio torto gamtoje variantas yra prabangus pyragas. Skanus, gražus, tačiau visiškai nebijantis „saulės vonių“.
► Linksminkitės ir švęskite ne tik prie stalo!
Gimtadienis, švenčiamas gamtoje, turi vieną esminį privalumą – Jūs neturite kelias valandas be pertraukos sėdėti prie vaišių stalo, Jūsų neriboja kambario ar pastato sienos. Išnaudokite erdvę, gryną orą ir šios šventės suteikiamas galimybes: linksminkitės, žaiskite lauko žaidimus, susiorganizuokite spontanišką fotosesiją, gal net surenkite mini orientacines varžybas, ieškant gimtadienio dovanėlės. Būkite linksmi, energingi ir atšvęskite gimtadienį taip, kad prisiminimai neišdiltų labai ilgai!
Shutterstock nuotr. / Gimtadienio šventė |
Tekstas Astos Černės