Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2014 05 13

Gražuolės gėlės: komponavimo vazonuose pradmenys

Pastaruoju itin populiaru gėles auginti ne tik lysvėse, bet ir įvairiausios dydžio vazonuose, kurie visuomet traukia akį.
Gėlės vazonuose
Gėlės vazonuose / Fotolia nuotr.

Kodėl toks būdas naudingas ir įdomus? Ogi paprasta – vazoną galėsite padėti bet kurioje namų aplinkos vietoje: ant stalo, laiptų, prieangyje, pakabinti ant palangės, medžių... O ir patys vazonai gali tapti kraštovaizdžio dalimi savo formomis bei spalvomis. Be to, nesunkiai suderinsite spalvingų gėlių kompoziciją, kuri trauks visų akis ir kvepės vasara.

Kas gyvena vazone?

Vazonuose dailiai atrodo susodinti kelių rūšių augalai, todėl komponuodami rinkitės vieną dekoratyvų ir ryškų akcentą, o kitas gėles priderinkite. Svarbiausia, kad derinyje augalai vienas kito neužgožtų savo spalvomis ir aukščiu. Tarkime, jeigu vazone ryškiais ir stambiais žiedais šviečia petunijos, tegu kiti augalai būna ramesnių spalvų. Idealu, jeigu vazono centre augs aukštesnis augalas, o kiti atliks „apželdinimo“ funkciją, t. y. kad kompozicija atrodytų puošni ir „pilna“, verta įsigyti ir šliaužiančiųjų, svyrančiųjų augalų, tarkime, šliaužiančiųjų šilingių, gulsčiųjų sanvitalijų, paprastųjų skeptrenių, suterų.

Fotolia nuotr./Gėlės vazonuose
Fotolia nuotr./Gėlės vazonuose

Pavyzdžiui, itin dailiai atrodys vienmečiai raudonžiedžiai šalavijai derinami su lobelijomis, petunijomis, serenčiais, pelargonijomis.

Spalvų vaivorykštė

Geriausia, kai spalvų būna 2-4, ir jas apsupa vaiski žaluma. Žinia, žalumos tonų irgi aptinkama gyva galybė, todėl visi augalai nuo šviesiausio iki tamsiausio atspalvio atrodys dailiai ir patraukliai.

Fotolia nuotr./Gėlės vazonuose
Fotolia nuotr./Gėlės vazonuose

Daugiamečių ir vienmečių sąjunga

Galite vazonuose pasodinti daugiamečių augalų, o vienmečiai padės sukurti tikrą džiugesio akimirką. Kiekvienais metais augalus keisdami naujais, atrasite vis kitokias galimybes savo aplinką paversti išskirtine. Galiausiai – išbandysite įvairiausių rūšių, atrasite, kurios jums labiausiai patinka. Be to, toks augalų auginimo būdas (kai derinami daugiamečiai ir vienmečiai), padeda sukurti įvairiausių ir įdomiausių variacijų, dovanoja žiedus visam sezonui. Aukštesnius augalus sodinkite viduryje, t. y. antrame plane, o žemesnius priekyje, kad jie atsiskleistų visu grožiu.

Saulė ar pavėsis?

Vienos gėlės puikiai jaučiasi saulėje, o kitoms patinka ir pavėsyje. Jeigu jūsų vazonai stovės ten, kur nepatenka saulės spinduliai, nusiminti neverta. Rinkitės gvaizdūnes, serenčius, o iš daugiamečių tiks ir vilkdalgiai, lubinai, įspūdingai atrodo varpotasis liatris, melsvės. Tik nesusodinkite augalų per arti, kad jie turėtų vietos vešėti, žydėti ir klestėti.

Fotolia nuotr./Gėlės vazonuose
Fotolia nuotr./Gėlės vazonuose

Tam, kad gėlės išsodintos atrodytų dailiai visą sezoną, turite kruopščiai jas prižiūrėti: pašalinti nužydėjusius žiedus, sudžiūvusius lapus, purenti žemę, tręšti, genėti ir pan. Taip galite sulaukti ir „antrojo kvėpavimpo“, t. y. apgenėtos gėlės žydi iš naujo, pavyzdžiui, tokiomis savybėmis pasižymi lubinai, katilėliai, pentiniai.

Kodėl vienmetes gėles patariama derinti su daugiametėmis? Visų pirma todėl, kad vienoms nužydėjus, jas keičia kiti augalai, tad gėlyno vaizdas ilgą laiką išlieka dailus. Be to, daugiametės gėlės turi savų pliusų, tarkime, jas pakanka pasodinti vieną kartą, o mėgautis žiedais ir gardžiais aromatais galėsite ne vienerius metus.

Visad įpūdingai atrodys vienmetės gėlės, žavinčios spalvomis – tai kosmėjos, rožūnės, flioksai, bajorės, aguonos, medetkos, nasturtos, godecijos. Iš daugiamečių būtinai pasisodinkite lelijų, jurginų, bijūnų, paparčių, astilbių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos