Tą patį atlikti rekomenduojama ir tuo atveju, jei dėl elektros tiekimo ar vandentiekio sutrikimų gyventojai ilgesnį laiką (daugiau nei parą) neturėjo geriamojo vandens.
Kaip rašo NVSC, kad vandens sistemose neatsirastų sveikatai pavojingų bakterijų (legionelių), karštas vanduo visada turi būti pakankamai karštas (čiaupuose ne mažiau kaip 50 °C), o šaltas – visada pakankamai šaltas (ne daugiau kaip 20 °C). Šios taisyklės turėtų laikytis ir nuosavų ar daugiabučių namų gyventojai, kurie vandenį šildosi patys.
„Primename, kad nuo legioneliozės – ūminės infekcinės kvėpavimo takų ligos, kurią sukelia bakterijos – saugo profilaktinės priemonės: tinkamos vandens temperatūros palaikymas, nuolatinė vandens cirkuliacija ir vandens tiekimo sistemų priežiūra.
Jei vanduo buvo nenaudojamas ilgesnį laiką tuomet, prieš pradedant vartoti, reikėtų leisti vandeniui nubėgti 5 minutes. Ne mažiau svarbu prižiūrėti ir valyti dušų galvutes ir čiaupus, kad nesikauptų nuosėdos“, – teigia NVSC specialistai.
Priminsime, kad legionelioze dažniausiai užsikrečiama įkvepiant aerozolių su Legionella bakterijomis arba užkrėstam vandeniui patekus į plaučius.
Liga neplinta nuo žmogaus žmogui. Neužsikrečiama ir geriant vandenį.
NVSC duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje užregistruoti 24 legioneliozės atvejai.