Gyvūnai miega kitaip nei žmonės. Kol vieni gyvūnai miega žiemos miegu, kitiems per parą užtenka vos nusnausti. Kuo smulkesnis gyvūnas, tuo ilgiau jis miega. Graužikas gali miegoti ilgiau nei pusę paros. O štai vieni stambiausių sausumos žinduolių – žirafos – per parą gali ilsėtis vos kelias valandas. Lietuvos zoologijos sode gyvenančios mažosios beždžionėlės – juodagalviai kapucinai – ypač aktyvūs, bet ir ilsisi nemažai. Beždžionių miego ciklas ilgesnis negu žmonių, gali trukti nuo 10 iki 12 valandų ir ilgiau.
Tik plėšrūnai jaučiasi saugiai miegodami ir leidžia sau ilsėtis išvertę pilvus. Kiti gyvūnai net ir miegant turi išlikti budrūs. Šikšnosparniai miega pasikabinę ant uolų žemyn galva ir lyg antklode sparnais apsisukę savo kūną. Tokia miego padėtis šiems skraidantiems žinduoliams leidžia greitai pasprukti ištikus pavojui.
Ruoniai miegodami ilsina tik vieną smegenų pusrutulį, vėliau jį pakeičia kitu, toks miegojimo būdas leidžia jiems visuomet išlikti budriems. Panašiai ilsisi ir paukščiai, įdomu tai, kad kai kurie paukščiai gali miegoti net skrisdami.
Plėšriosios katės itin imlios miegui. Kačių šeimos atstovas liūtas geras to pavyzdys. Ši plėšrioji katė mėgsta leisti dienas įsitaisiusi ten, kur šildo saulė ir gali taip gulėti ištisą dieną. Miegodami šie gyvūnai gali praleisti nuo 10 iki 15 valandų. Toks laiko tarpas gali atrodyti ilgas, tačiau kitos plėšriosios katės miega dar ilgiau. Stambiausias kačių šeimos atstovas tigras miega apie 16 valandų. Šios katės – plėšrūnai, todėl sočiai paėdusios gali ramiai miegoti kiek tik panorėjusios.
Lietuvos gamtoje varliagyvių bei roplių žiemos metu pamatyti nepavyks, nes jie pasislėpę žiemoja. Šie gyvūnai – šaltakraujai, tad jie ypatingi tuo, kad jų aktyvumas tiesiogiai priklauso nuo aplinkos temperatūros. Lietuvos zoologijos sode ropliai ir varliagyviai miega įvairiai, jų miego trukmę reguliuoja su šiais gyvūnais dirbantys specialistai. Mažindami aplinkos temperatūrą jie roplius užmigdo, o vėliau, iš lėto ją keldami, prižadina. Žiemos miegas šiems gyvūnams labai svarbus, jis gali net prailginti šių gyvūnų gyvenimo trukmę.
Tad gyvūnų ir žmonių miego ritmai išties skiriasi. Na, o kada Lietuvos zoologijos sode pamatysite mėgstamą gyvūną miegantį, nenuliūskite, juk tai jam gyvybiškai svarbu. Kviečiame visus atvykti į Lietuvos zoologijos sodą ir aplankyti savo mylimus gyvūnus prieš zoologijos sodo rekonstrukciją, kuri prasidės jau 2021 metų vasarą. O visus, negalinčius to padaryti, kviečiame pasidairyti miegančių ir žiovaujančių Lietuvos zoologijos sodo gyvūnų nuotraukų galerijoje. Ar susilaikysite nenusižiovavę?