Niujorko prodiuserio Baauerio kūrinio „Harlem Shake“ tikrai nepavadintumei šedevru, tačiau jis sužavėjo kone visas amžiaus grupes: nuo paauglių iki vyresnių žmonių. Nenusakomi ir nenupasakojami šokių judesiai neturi nieko bendra su tikrais šokiais – tai greičiau linksma parodija. Namudiniai vaizdeliai, kuriuose visu garsu skamba „Harlem Shake“ ir nuo šokių kilnojasi rankos bei kojos, greitai buvo pradėti kelti į YouTube.com svetainę, o galiausiai netgi sugalvota rinkti geriausius šokių filmukus... Vis dėlto šis šokis turi ir kitą istoriją, kuri mus nukelia net 1981-uosius. Tuo metu jis buvo itin populiarus repo vaizdo klipuose. Tiesa, tuometė versija gerokai skyrėsi nuo šiandienės.
Dabartinė „Harlem Shake“ versija trunka kiek ilgiau nei pusė minutės, šokėjų būryje savo chaotiškus judesius demonstruoti pradeda tik vienas žmogus, paskui prie jo prisideda kiti. O jei dar atkreipsite dėmesį į keistus ryškiaspalvius drabužius, kaukes, kostiumus, įmantrius daiktus, laikomus rankose, ir visiškai laisvus judesius... Tikrai gana netikėtas būdas parodyti save visam pasauliui. Tačiau tokius filmuotus vaizdelius kasdien sukuria ir įkelia tūkstančiai, o peržiūri juos milijonai žmonių!
Kodėl šie greitai susukti filmukai sulaukia tokios milžiniškos sėkmės? Greičiausiai tai galima pavadinti tam tikru saviraiškos būdu, juk šokio ir videoversijų sukuriama išties labai daug, o tam reikia pasitelkti fantaziją... Bet kuriuo atveju, prieštaringas šokis šiuo metu plinta lyg koks virusas ir vis labiau populiarėja Amerikoje, Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje, Australijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Kinijoje, Indijoje, Jamaikoje ir daugelyje kitų Europos bei Rytų Europos šalių.
Jūsų dėmesiui – keli daugiausia dėmesio sulaukę „Harlem Shake“ vaizdeliai.
„Gaisrininkų“ šokis
Tėčio ir sūnaus šokio versija
Šeimos „Harlem Shake“
Šokis skalbykloje
„Harlem Shake“ Niujorke, Park Avenue
O štai ir lietuviškoji „Harlem Shake“ versija