► Avinas
Atpažinti Avino Zodiako ženklą – paprasta, juk iš tiesų jis labai primena avino ragus. Žvelgiant iš ezoterinės pusės, būtent Avino ženklu prasideda Zodiako ženklų ratas. Avino vizualinė išraiška traktuojama kaip „didysis sprogimas“, kuriant materiją. Ir iš tiesų su tuo galime sutikti, nes panašumas matomas net plika akimi. Be to, paveikslėlis siejamas ir su Avino charakterio ypatybėmis. Juk visi puikiai žinome, kad šio ženklo atstovams būdinga ugninga prigimtis. Kai kur ženklas aiškinamas kaip fontanas, kylantis iš žemės gelmių, simbolizuojantis augimą, jėgą, iniciatyvą, užsispyrimą, tikslų siekimą, visa ko pradžią.
► Jautis
Jaučio, kaip ir Avino, paveikslėlis primena galvą su ragais. Na, o astrologiniu požiūriu tai galima vertinti keleriopai: apvali galva – tai Žemės planeta (kai kur Saulės), o pusrutulis – Mėnulio ženklas. Visa tai esą simbolizuoja materijos ir erdvės kūrimą. Mėnulis – tai sielos energija, skatinanti pradžią, o Saulė – valia, užsispyrimas, kūryba, gebėjimas sugerti į save kuo daugiau informacijos. Taip pat tai visa ko pusiausvyra, harmonija. Galbūt dėl to Jaučio ženklo atstovai laikomi bene stabiliausiais iš visų ženklų – žmonėmis, tvirtai stovinčiais ant žemės.
► Dvyniai
Dvynių ženklas – dvi vertikalios linijos, apribotos tiek iš viršaus, tiek iš apačios. Viršutinė ir apatinė linijos traktuojamos kaip Mėnulio ženklai, žiūrintys į skirtingas puses, dalijantys materiją į dvi dalis. Ne veltui Dvyniai tiek asmeniniame gyvenime, tiek viduje dažnai jaučiasi lyg būtų dvi asmenybės, dvi sielos. Tradicinė interpretacija šį simbolį apibūdina kaip bandymą sujungti tai, kas nesujungiama: pilnėjantį ir dylantį Mėnulį, praeitį ir dabartį, gyvenimą ir mirtį, dieną ir naktį – skirtingus pasaulius.
► Vėžys
Vėžio ženklas vaizduojamas kaip du uždari pusmėnuliai su žiedais. Kai kurie mano, kad toks piešinėlis demonstruoja moteriškas krūtis, o tai, be jokių žodžių atskleidžia itin moterišką Vėžio ženklo prigimtį. Kai kur teigiama, kad Vėžio ženklo paveikslą galima interpretuoti kaip In ir Jang simbolius, du priešingus, tačiau papildančius, sudarančius vientisą visumą pradus, neutralizuojančius vienas kitą ir kaupiančius energiją savo viduje.
► Liūtas
Liūto ženklas – lyg apskritimas su uodegėle, turintis keletą interpretacijų: vienur tai siejama su liūto karčiais, kitur – su liūto uodega. Ezoterine prasme, šis piešinėlis išreiškia stiprią, ugningą jėgą, taip pat čia sutelpa ir Saulės, Mėnulio simbolizmas, gėrio ir blogio kova. Uodega tarsi jungia žemiškąjį ir dangiškąjį gyvenimus, neša energiją, sąžiningumą, žinias.
► Mergelė
Šis ženklas, jei gerai įsižiūrėtumėte, kažkuo panašus į Skorpiono piešinėlį, tik šiuo atveju, uodegėlė nukreipta ne į šalį, o į vidų. Vadinasi, Mergelės sugeria iš gyvenimo, pasaulio duodamą energiją. Negalima jų vadinti moterišku ženklu vien tik atsižvelgus į šio žodžio etimologiją. Šiame piešinėlyje slypi fizinė, energinė ir informacinė evoliucija. Mitologijoje ir religijoje šis simbolis siejamas su Dievo, pusdievio gimimu.
► Svarstyklės
Kartais šis simbolis lyginamas su tikromis svarstyklėmis. Vis dėlto ezoterikai sako, kad tai – kylančios Saulės vaizdinys, simbolizuojantis aušrą. Apskritai Svarstyklių karminė užduotis – nešti į pasaulį harmoniją, grožį, dovanoti šviesą ir ramybę. Svarstyklėse taip pat įžvelgiamas teisingumo pradas. Biblijoje Svarstyklės išlaiko pusiausvyrą tarp vidinio ir išorinio pasaulio, jos siejamos su išmintimi, priešybių susitaikymu.
► Skorpionas
Skorpionas, kaip ir kalbėjome, primena Mergelės ženklą, tik šiuo atveju jo uodegėlė nukreipta į išorę. Ezoterine prasme, Skorpionai – idėjų generatoriai. Skirtingai nei Mergelės, jie ne pasiima, o atiduoda savo energiją pasauliui. Įdomu, kad, tarkime, šumerai simbolį aiškino kaip „tas, kuris pagauna ir suplėšo į gabalus“. Apskritai, Skorpiono simbolika per įvairias epochas buvo aiškinama labai skirtingai – tai ir kūrimas, ir naikinimas, ir savęs aukojimas, ir prakeikimas...
► Šaulys
Šaulio ženklas – strėlė, nukreipta į viršų, kuri ezoterine prasme sudegina visas karmines praeities klaidas. Dažnai ir pats Šaulys būna vaizduojamas kaip kentauras, einantis pirmyn, o strėles šaunantis paskui save. Tokiu būdu jis apsaugo žmogų nuo praeities išgyvenimų ir klaidų, atsakomybės ir suteikia galimybių tobulėti. Šumerų kultūroje Šaulys suvokiamas kaip gynėjas. Lankas ir strėlė – tai valdžia, galia, kontrolė ir energija.
► Ožiaragis
Tai vienas neįprasčiausių ženklų, į kurį galime žvelgti lyg į susiraičiusius ragus. Tačiau šaknys veda dar giliau, t. y. kai Ožiaragis buvo vaizduojamas kaip ožka su žuvies uodega. Šis vaizdinys siejamas su šumerų dievu kūrėju Enkiu, kurio simbolis – Žuvys. Būtent Ožiaragio ženkle prasideda visagalis tobulėjimas, kur žmogus gali atskleisti ir patikrinti savo charakterį. Viena vertus, Ožiaragis žvelgia aukštyn, kyla į šviesą, dvasingą pasaulį. Kita vertus, jį gaubia kritimas žemyn, tuštuma. Simbolyje slypi magija, kūrybinis ir sunaikinimo pradas, arba, kitaip tariant, visuotinis Visatos dėsnis, t. y. viskas nuolat kinta.
► Vandenis
Siūbuojančios vandenyno bangos puikiai atskleidžia Vandenio ženklo prigimtį. Dvi banguojančios linijos – tai gyvas ir miręs vanduo. Kai kuriuose šaltiniuose aptinkamas ne tik horizontalus, bet ir vertikalus Vandenio Zodiako ženklo vaizdavimo būdas. Apskritai Vandenio simbolyje slypi informacijos perdavimas, telepatija, aiškiaregystė. Ne veltui tarp Vandenių aptinkama tiek daug genialių, nepaprastais talentais ir kūrybinėmis įžvalgomis apdovanotų žmonių, kurių galias sunku suvokti ir paaiškinti. Vandens pasaulis – cikliškas gyvybės, mirties, atsinaujinimo simbolis.
► Žuvys
Ženkle atsispindi dvi sujungtos žuvys, plaukiančios į skirtingas puses. Jos gali plaukti pasroviui, pasiimdamos iš gyvenimo tai, ko joms reikia, ką jis duoda, gali plaukti ir prieš srovę, nekreipdamos dėmesio į laukiančias kliūtis. Ezoteriniu požiūriu abi žuvys, sujungtos siaura juostele, simbolizuoja gyvenimo ciklo pabaigą. Taip pat Žuvys laikomos mirties ir perėjimo į kitą pasaulį ženklu.