Svajoti sau neleido
Gailutė ir Danius susituokę jau daugiau nei keturis dešimtmečius. Jie baigė tą pačią mokyklą, gyveno gretimuose kaimuose, tad vienas kitą pažįsta, galima sakyti, visą gyvenimą. Savo santuokos paslaptimi jie įvardija pagarbą vienas kitam ir mokėjimą atleisti.
Savo bute Kaune pora gyvena jau daugiau nei 30 metų. Nors butas tvarkingas, tačiau interjeras ir baldai jame pasenę ir namų gyventojų nedžiugina jau seniai.
Gyvybingi senjorai daugiausia laiko praleidžia svetainėje – čia jie prižiūri anūkus, žiūri televizorių, skaito knygas, o ponia Gailutė dar ir siuvinėja. Tame pačiame kambaryje per šventes jie priima ir visą šeimą su vaikais, kuri prie stalo jau nebetelpa. Namų šeimininkė prasitarė, kad nors jau seniai norėjosi modernesnių namų, sau neleido apie tai net svajoti.
Įkvėpimu tapo mylimas paveikslas
Išvydusi, kaip pasikeitė svetainė, namų šeimininkė net susigraudino. Kambarys tapo neatpažįstamai šviesesnis, erdvesnis ir modernesnis. Interjero dizainerei Ūlai Žebrauskaitei įkvėpimu tapo senjorų poros turimas paveikslas.
„Spalvinį interjero sprendimą, kur vyrauja natūralios spalvos, padiktavo paveikslas su gamtos motyvu, kurį šeimininkai būtinai norėjo išsaugoti. Senajame kambario interjere, ant margų sienų paveikslas kone išnykdavo. Tuo tarpu pasirinkus šviesią, vienspalvę sienų spalvą – meno kūrinys atsiskleidė iš naujo. Be to, interjere naudojau medžio raštų, nes šeimininkas visą savo gyvenimą dirbo su mediena“, – įkvėpimo šaltinį atskleidžia IKEA interjero dizainerė Ū.Žebrauskaitė.
Kaip pavyko padidinti kambarį?
Nors svetainė ne tokia ir maža, ji atrodė ankšta. Interjero dizainerė sako, kad tokį efektą sukuria masyvūs baldai, tamsios spalvos ir skirtingų raštų gausa.
Interjero dizainerė mažose erdvėse pataria pasirinkti kelias spalvas ir jas derinti tarpusavyje.
Tačiau nepaisant to, kad vienoje erdvėje sutalpinti svetainę, valgomąjį ir svečių kambarį jai buvo iššūkis, šiandien kambarys atrodo erdvesnis nei iki pokyčių. Interjero dizainerė mažose erdvėse pataria pasirinkti kelias spalvas ir jas derinti tarpusavyje.
„Pirmas žingsnis – baldus pakeičiau modernesniais ir funkcionalesniais, kurie neužima tiek vietos. Interjerui parinkau šviesius baldus, kad kambarys atrodytų didesnis. Naudojau vos kelias spalvas ir medžio raštą. Interjerui pagyvinti parinkau spalvotą tekstilę, kurią, pabodus ar besikeičiant sezonams lengvai galima pakeisti ir taip iš esmės atnaujinti bendrą vaizdą“, – sako Ū.Žebrauskaitė.
Visi daiktai – vienoje spintoje
Didelė sekcija senjorų poros svetainėje skaičiavo jau tris dešimtis metų. Vietoje jos palei visą kambario sieną interjero dizainerė pati suprojektavo šviesią, aukštą ir elegantišką spintą, kurioje vietą rado ir knygos, ir norimi eksponuoti suvenyrai, ir indai su tekstile.
„Uždarų, stiklinių ir atvirų spintelių derinys neatrodo nuobodžiai, tačiau kartu ir neapkrauna kambario. Eksponuoti už stiklinių durelių galima tai, kuo didžiuojamės ar norime grožėtis, o už uždarų – paslėpti kitus reikmenis.
Pagaliau visa šeima – prie vieno stalo
Senjorai Gailutė ir Danius šiandien džiaugiasi – per šeimos susibūrimus pagaliau visus galės pasodinti prie didelio stalo. Interjero dizainerės paslaptis čia – lengvai transformuojami baldai.
„Išskleidžiamas stalas neužima daug vietos kambaryje, kuriame laiką leidžia tik pora su anūkais. Tačiau per šeimos susibūrimus jį bus lengva transformuoti ir patogiai susodinti visus svečius. Svečiai galės ir likti ir nakvoti – sofa, kur dienos metu pora žiūrės televizorių ar ponia Gailutė užsiims siuvinėjimu, taip pat lengvai virsta lova“, – sako Ū.Žebrauskaitė.