2017 05 04

Interjero sprendimai mažai virtuvei: kokias gudrybes patartina žinoti?

Šiuolaikinės virtuvės dažnai sujungiamos su svetaine, taip jos tampa kur kas erdvesnės, tačiau ne visiems toks pasirinkimas priimtinas arba praktiškai įgyvendinamas.
Mažos virtuvės interjeras
Mažos virtuvės interjeras / Vida Press nuotr.

Ką daryti, kad virtuvė atrodytų erdvesnė? Specialistai sako, kad net pati mažiausia virtuvė gali atrodyti stilingai ir erdviai, tereikia žinoti kelias gudrybes.

Kaip sako interjero dizaineriai, maža virtuvė – tai ne priežastis apsiriboti standartiniais sprendimais. Netgi pati mažiausia ji gali būti itin funkcionali, ryški ir patogi.

  • Apie ką reikėtų pagalvoti? Pradėkite nuo to, kad jums patogiose vietose turi būti įtaisytos rozetės, juk virtuvėje jų prireiks išties dažnai: virdulys, trintuvas, virtuvės kombainas ir begalė kitų prietaisų reikalauja elektros. Kažin ar būsite sužavėti, kai reikės ieškoti, kur įjungti kokteilių plaktuvą... Todėl patogumas – pirmoje vietoje.

A post shared by Willful (@willfulgoods) on

  • Patogumas labai svarbus ir renkantis plautuvės, viryklės ir šaldytuvo vietą, todėl atraskite jums priimtiniausią variantą. Kaip išdėliot baldus? Labiausiai tinka linijinis (I) arba U, L formos išplanavimas, kadangi taip liks erdvės stalui ir kėdėms. Dažniausiai mažoms virtuvėms patartina rinktis specialiai užsakytus baldus, kurie būtų ergonomiški ir funkcionalūs.
  • Mažose virtuvėse patartina išnaudoti kiekvieną centimetrą praktiškai, o tam gali padėti įvairūs techniniai sprendimai, kai baldai „pasislepia“, susilanksto, praplatintos palangės, galinčios tapti „darbo vieta“, prie virtuvės baldų durelių pritvirtintos talpos, kuriose tilps reikalingi rakandai ir t. t.
  • Spalva gali interjerą pagyvinti, suteikti jam šviesos, erdvės pojūtį. Nebūtinai tai turi būti balta spalva – puikiai tiks įvairūs persiko, dramblio kaulo, kreminiai, pasteliniai atspalviai. Tokie puikiai atspindi šviesą, praplečia erdvės ribas. Mažose patalpose venkite grubių, stambių interjero detalių, ornamentų, piešinių, tačiau tai nereiškia, kad turite atsisakyti ryškių akcentų. Svarbiausia, kad jie nebadytų akių ir neužgrobtų visos erdvės.
  • Venkite kontrastingų stalviršių ir kitų paviršių derinių, nepamirškite spalvas derinti ir prie grindų dangos – ji turi derėti prie visos virtuvės kuriamo interjero vaizdo.

A post shared by Valeriya (@valerievna.lera) on

  • Ir dar vienas svarbus akcentas. Virtuvei reikia kuo daugiau natūralios šviesos, taip pat – gerai apgalvoto apšvietimo, kadangi joje neįmanoma dirbti prieblandoje ir tuo pačiu gerai jaustis. Šviestuvas virš valgomojo stalo, ryškus apšvietimas darbo zonoje – visa tai, ko jums reikia, Na o kalbant apie natūralią dienos šviesą, neužgriozdinkite langų, neapkraukite palangių, nesirinkite sunkių, tamsių užuolaidų. Ir kruopščiai rinkitės dekoro elementus – jų neturi būti daug, tačiau jie gali tapti puikiais akcentais.

A post shared by HANÁK NÁBYTEK (@hanaknabytek) on

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų