Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 09 27

Išdykėliai šeškai – puikūs „sodininkai“, apsukrūs vagys ir tikri individualistai

Šeškas – tai tarpinis variantas tarp šuns ir katės, teigia šeškų augintojai. Todėl, pasak jų, tiems, kurie negali auginti nei kačių, nei šunų arba mėgsta abiejų savybes, tai – puikus pasirinkimas.
Temos: 2 Gyvūnai Šeškas

J. Smilgevičiūtės teigimu, niekada nežinai, kokį šešką pavyks gauti. Tikrai yra šeškų, kurie niekada neįkąs, bet šimtu procentų to negali žinoti, net jei augini gyvūną nuo pat mažens, teigia pašnekovė.

„Tie charakterio bruožai gali ir vėliau išaiškėti, todėl su visiškai mažais vaikais yra rizikos. Nebent tėvai turi būti labai atsakingi, kad neatsitiktų tokių situacijų, kaip yra jau buvę, kad šeškas apkandžioja vaiką. Tada iš tikro kyla klausimas, kas čia kaltas. Gal tuomet geriau taip nerizikuoti“, – svarsto J. Smilgevičiūtė.

Dviejų šeškų šeimininkės I. Kraujelienės manymu, gyvūnus iš tikrųjų augina suaugę žmonės, o vaikai tik mokosi juos prižiūrėti. „Bet gyvūnas vis dėlto perkamas šeimai, o ne vaikui“, – įsitikinusi moteris.

Nori ar nenori – turėsi eiti paskui šešką

J. Smilgevičiūtės nuomone, šeškas – tinkamas gyvūnas dirbančiam žmogui, nes namuose gali ilgai būti vienas.

„Jis miega vos ne apie 16 valandų per parą. Jis prisitaiko prie žmogaus gyvenimo ritmo. Paprastai ryte žmogus keliasi, šeškas – irgi. Vakare, kai žmogus pareina iš darbo, šeškas irgi atsikelia, nes, kai aplink vyksta koks nors veiksmas, jam tiesiog įdomiau“, – tvirtina moteris.

Jis miega vos ne apie 16 valandų per parą. Jis prisitaiko prie žmogaus gyvenimo ritmo.

P. Bartašiaus manymu, jeigu žmogus yra tingus, bet nori tapti aktyvesnis, jam reikėtų įsigyti šešką.

„Jis tikrai padės būti aktyvesniam, pavogs daiktų, pradės tave kandžioti, kvies žaisti, nori ar nenori – turėsi eiti paskui šešką“, – teigia šeško augintojas.

I. Mulevičiūtės draugo manymu, nereikėtų nusipirkti šeško ir laikyti jo uždaryto.  

„Būna žmonių, kurie nusiperka šeškus, uždaro į juos į narvą, po to išleidžia 15 minučių, pamato, kad per tas 15 minučių jis būna labai agresyvus, ir vėl uždaro. Tai – užburtas ratas. Pas mus jie nuolat gyvena laisvėje, tik nakčiai uždarome“, – sako vyras.

I. Kraujelienės augintiniai taip pat gyvena laisvi – kur nori, ten eina.

„Labai prastai sekasi su gėlėmis, nes jie – labai puikūs „sodininkai“, todėl gėlių ir neturime – visos yra nukandamos“, – teigia šeškų augintoja.

Jis moko daug atidumo, pavyzdžiui, kad nepaliktum atviro lango.

Jai antrina P. Bartašius – ir jo šeškas įsliūkino į kambarį ir iškasė gėlę. Be to, šie gyvūnai mėgsta pasikuisti ne tik vazonuose, bet ir šiukšliadėžėse.

„Šiukšliadėžes mėgsta pakraustyti, reikia saugoti. Mėgsta pavogti visokio šlamšto ir paslėpti arba po lova, arba po vonia. Mes jau žinome slaptavietes, maždaug žinome, kur reikia eiti valyti. Vienas mūsų šeškas mėgsta vogti obuolius“, – sako I. Kraujelienė.

Jos manymu, šeškas moko žmogų atidumo. Šie gyvūnai, pašnekovės teigimu, yra labai judrūs, todėl, išeidami iš namų, šeimininkai turi būti atsargūs, kad neužgautų augintinio.

„Klodamas lovą, turi įsitikinti, kad šeško nėra, arba prieš tai surasti šešką, kad jo neprispaustum. Jis moko daug atidumo, pavyzdžiui, kad nepaliktum atviro lango. Iš tikrųjų tai yra gyvūnas, jis yra nekaltas, dėl to, kad pats nepažiūrėjai“, – sako Kokso ir Ogio šeimininkė.

Jei norite tarno, nepirkite šeško

Šeškai – smalsūs ir plečia pažinimo ribas. Tai – viena priežasčių, kodėl jie neretai pasprunka.

Margarita Drozdova-Statkevičienė pasakoja, kad savo šešką, vardu Kisa, savaitei laiko buvo palikusi seseriai.

„Ji paliko pravirą balkoną, nedidelį plyšelį. Kisa pabėgo iš narvo ir iš karto iššoko pro balkoną. Narvas iš tikrųjų stovėjo balkone, taigi ji pabėgo iš ketvirto aukšto, tiksliau – iškrito. Sesė bėgo naktį ieškoti krūmuose, apie namus, paskui aš visą kitą dieną ieškojau“, – pasakoja M. Drozdova-Statkevičienė.

Jos šešką pavyko išgelbėti Justinai Lazėnei. Ji, vieną vėlų vakarą grįždama namo, pastebėjo įdomų dalyką – bėgo katės ir kažką smarkiai vijosi.

Šeškas netinka tokiems žmonėms, kurie tikisi iš gyvūno tarno.

„Pradžioje nesupratau, kas vyksta, bet, atidžiau įsižiūrėjusi, pamačiau labai įdomų reiškinį – bėgo šeškas. Ne kiekvieną dieną tokį dalyką pamatysi. Teko labai greitai reaguoti. Tiesiog išdrįsau, priėjau, paėmiau ant rankų, ir jis tiesiog pats užlipo. Supratau, kad jis yra naminis“, – sako moteris.

Kitą dieną, pašnekovės teigimu, buvo imtasi šeško šeimininko paieškų: informacija aktyviai skelbta socialiniuose tinkluose, skelbimai dėti internete.

„Ieškojome šeimininkų. Netikėtai suradau žmonių skelbimą, kad jie pametė šeškutę. Jie labai greitai atvyko, apsižiūrėjo ir labai apsidžiaugė“, – sako J. Lazėnė.

Kisos šeimininkė M. Drozdova-Statkevičienė sako iš karto atpažinusi savo augintinę: „Ji iš karto puolė bučiuotis.“

Anot šeškų augintojos J. Smilgevičiūtės, šeškas netinka tokiems žmonėms, kurie tikisi iš gyvūno tarno.

„Gal labiau tiktų tiems, kuriems labiau patinka stebėti gyvūną, nes jis yra savarankiškas, išradingas, gali sugalvoti netikėtų dalykų“, – tikina šeškų augintoja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais