Nepamirškite, kad dauguma kambarinių augalų be vandens gali išgyventi savaitę, o kai kurie net ir dvi. Tad jei atostogausite būtent tiek laiko, dėl laistymo nesukite galvos.
1. Jei išvažiuojate ilgesniam laikui, vazonus (be lėkštučių) sustatykite į didesnį negilų indą, pripilkite kelis centimetrus vandens – šaknys pačios galės pasiimti vandens.
2. Laistymui galite naudoti plastikinį butelį – nupjaukite dugną, dangtelyje padarykite keletą skylučių ir smailiuoju galu atsargiai, kad nepažeistumėte šaknų, įsmeikite į žemę. Tada pripilkite vandens. Kai žemė išdžius, augalas pats „atsigers“.
3. Kambariniams augalams drėkinti yra labai paprastų specialių prietaisų; tarkime, į dirvą įsmeigiamas kūgio formos indelis (į kurį pripilama vandens), prie jo tvirtinamas ir taip pat į žemę įsmeigiamas drėgmės jutiklis. Kai tik šis užfiksuoja drėgmės trūkumą, vandens iš indelio priteka į vazoną.
4. Kita drėkinimo sistema labai panaši į aukščiau aprašytąją. Kūgio formos įtaisas, per kurį vanduo patenka į žemę, įsmeigiamas vazone, o prie jo pritvirtinta guminė žarnelė įkišama į indą su vandeniu. Kai tik žemės išsausėja, keraminiuose drėgmės jutikliuose atsiranda natūrali vandens trauka. Kai žemė sudrėksta, vandens traukos jėga sumažėja ir galvutės vožtuvas užsidaro. Taip augalas gauna tiek vandens, kiek jam reikia.
5. Nepamirškite ir tokių naudingų dalykų, kaip į žemes įkasami vandenyje išbrinkinti kristalai, kurie vėliau pamažu išskiria į žemę drėgmę.
6. Yra drėkinamųjų gelių, kurie, įsigėrę į vazono žemę, augalo šaknis gali aprūpinti drėgme net iki 30 dienų.