2018 10 11

Skandinavų ir italų dizainerių tandemas: kokį baldą kartu jie gali sukurti

Ar kada pagalvojote, kaip renkatės sofą savo namams, biurui ar namų biurui? Ne, rimtai? Ar pirmiausia racionaliai galvojate apie baldo spalvą, medžiagas ir audinius, kaip baldas įsilies į interjerą, ar patogu ant jo sėdėti? Ar vis dėlto, pirmiausia, pasikliaujate nuojauta ir emocijomis, o jau vėliau susidėliojate racionalius argumentus, kodėl jums vieno ar kito daikto reikia?
„HAY“ nuotr./Sofa „Silhouette“
„HAY“ nuotr./Sofa „Silhouette“

Ko gero, svarbu viskas. Bet jei dizaineriams Enrico Fratesi ir Stine Gam prisipažintumėte, kad vieną iš jų kurtų daiktų išsirinkote tyliai įsimylėję iš pirmo žvilgsnio, ko gero, pasakytumėte vieną didžiausių komplimentų. Vis dėlto jie greičiausiai pasiūlytų nepamiršti daikto kokybės bei funkcionalumo.

Toks kūrybinis požiūris šiems dizaineriams būdingas neatsitiktinai. Stine Gam – danė, Enrico Fratesi – italas. Jie ne tik dizainerių duetas, 2006 metais Kopenhagoje įkūrę dizaino studiją „GamFratesi“, bet ir pora, auginanti du sūnus. Nors jų dažnai klausia, kaip sekasi ir kartu dirbti vienoje studijoje, ir dalintis šeimyniniais rūpesčiais, žymiai dažniau jie sulaukia klausimo apie skandinaviško ir itališko dizaino įtaką savo kūrybai.

Dizaino studijos „GamFratezi“ nuotr./Dizaineriai Enrico Fratesi ir Stine Gam
Dizaino studijos „GamFratezi“ nuotr./Dizaineriai Enrico Fratesi ir Stine Gam

Enrico Fratesi neslepia – jiems tikrai pasisekė, kad atstovauja dvi skirtingas ir stiprias dizaino kultūras, o dabar dirba kaip viena komanda.

„Italija ir Danija turi gilias dizaino tradicijas. Mes siekiame derinti abiejų kultūrų įtakas, tačiau dažniausiai tai darome spontaniškai“, – teigė E. Fratesi.

„HAY“ nuotr./Sofa „Silhouette“
„HAY“ nuotr./Sofa „Silhouette“

Vis dėlto, dizaineriai sako kūrybiniame procese griežtai besivadovaujantys skandinavišku požiūriu į amatininkystę, paprastumą ir funkcionalumą, tačiau kiekvieną jų kūrinį lydi ir emocinis, filosofinis aspektas, labiau būdingos itališkai dizaino tradicijai.

„Mes kuriame daiktus, kurie apjungia intymumą, kokybę ir bendravimą, – žurnalui „We Heart“ yra sakęs Enrico. – Mums tikrai svarbu kurti ilgaamžius daiktus. Naudojant juos galima pajusti, kokie kokybiški jie yra ir ta kokybe mėgautis“.

Pasak E. Fratesi, tarp daikto ir vartotojo turi užsimegzti tam tikras ryšys: „Kai daiktą įsimyli, pradedi jį saugoti. Ilgai saugomas daiktas tampa tvaresnis, nes nesinori jo išmesti. Mes niekada negalvojame tik apie kuriamą daiktą. Mes visuomet galvojame, ką jis gali reikšti žmonėms“.

Dizaino studijos „GamFratezi“ nuotr./Dizaineriai Enrico Fratesi ir Stine Gam
Dizaino studijos „GamFratezi“ nuotr./Dizaineriai Enrico Fratesi ir Stine Gam

Ir tikrai įdomu, dėl kokių priežasčių žmonės rinktųsi vieną naujausių „GamFratesi“ kūrinių – sofa „Silhouette“ Danijos kompanijai HAY. Kai šiemet per Milano dizaino savaitę HAY „Silhouette“ sofą pristatė istoriniuose „Palazzo Clerici“ rūmuose pačioje Milano širdyje, net ir šioje erdvėje „Silhouette“ spinduliavo santūrumą ir kuklumą.

Tai baldas, puikiai tinkantis visuomeninėms erdvėms, tačiau tuo pačiu atrodantis itin jaukiai

„Tai baldas, puikiai tinkantis visuomeninėms erdvėms, tačiau tuo pačiu atrodantis itin jaukiai“, – baldo elegancijos paslaptį įvardina Stine.

„HAY“ nuotr./Sofa „Silhouette“
„HAY“ nuotr./Sofa „Silhouette“

Dizaineriai šiai sofai sukūrė skirtingo aukščio atkaltes – tokie minkšti baldai itin pasiteisina šiuolaikinėse viešose ar darbo erdvėse, kai reikia atsiriboti nuo išorinio triukšmo.

Bet pasak interjero salonų „Skandinaviški interjerai“ rinkodaros vadovės Laimos Aleknavičienės, ši sofa išties išskirtinė: „Subtilus nugarėlės siluetas šį baldą paverčia ne tik itin komfortiška poilsio ar susikaupimo oaze, bet ir akį traukiančia interjero detale net pastačius kambario ar kitos erdvės viduryje“, – sako L. Aleknavičienė.

Sofos forma minimalistinė, tačiau charakteringą išskirtinumą suteikia subtilios detalės, preciziška apdirbimo kokybė ir platus baldinių audinių pasirinkimas. Ir nors Enrico Fratesi ir Stine Gam apie vieną naujausių savo kūrinių pasakoja su didžiule meile, jie neabejoja, kad kiekvienas išbandęs „Silhouette“ tikrai papasakotų savo įkvepiančią istoriją.

KĄ REIKTŲ ŽINOTI APIE „SILHOUETTE“

  • Premjera įvyko 2018 metais per Milano dizaino savaitę.
  • Gali būti dvivietė arba trivietė.
  • Turi kelių skirtingų aukščių atkaltes. Sėdint ant sofos su aukštesne atkalte galima atsiriboti nuo išorinio triukšmo, pailsėti, atlikti susikaupimo reikalaujančias užduotis.
  • Gali tapti stilingu interjero akcentu ir privačiame, ir visuomeniniame interjere.
  • Platus baldinių audinių pasirinkimas ir preciziška apdirbimo kokybė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis